До майките, родили секцио заради проблеми с очите

  • 4 568
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 278
Здравейте, имам диоптер -4,5 и при прегледа за очното налягане се установи наличие на някакъв конус миопикус. Според гинеколожката въпросният конус е показание за секцио. А според офтамоложката всеки, който има някакъв диоптер има такъв конус и също ми препоръчва секцио (но заради високия диопер, а не заради конуса), но каза че мога да пробвам и нормално раждане, ако много държа. А аз не искам сама да взема това решение, а да направя това, което е необходимо, все си мисля, че нормално раждане е по-добре от секцио, но не на всяка цена разбира се.

Въпросът ми е каква диагноза или показание имахте вие, за да ви направят секциото? Все пак трябва да пише нещо черно на бяло!

# 1
  • Мнения: 82
Аз родих секцио заради висок диоптър, но моят е значително по-висок от твоя- -8 диоптъра.Секциото ми беше планово,по препоръка на очен лекар заради високостепенна миопия.Аз лично не съжалявам въобще,10 дни след секциото го бях забравила,можеше да настоявам за нормално раждане но не бих си рискувала зрението.

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Родих сексио заради висок диопър / -6.75 и на двете очи / и съмнение за изтъняване на ретината на лявото око. За моят гинеколог само високият диоптър беше причина за секциото. Знам, че в чужбина такъв размер на диотъра не е основание за секцио. Имам приятелка в САЩ, която е с -5.7 и роди и двете си дъщери нормално.
Когато решавахме как да раждам се притеснявах да не станат някъкви проблеми с очите и предпочетох секциото.

Диагнозата ми беше - високостепенна миопия.
Възстанових се бързо - изписаха ме на седмия ден след секциото.

# 3
Родих секцио заради високо късогледство (-10) и заради породеното от това изтъняване на ретината (и сътоветните лазерни операции за "залепване"). От малка си знаех покрай непрестанното ходене по очни лекари,че не тряба да раждам нормално и като забременях повдигнах сама върпоса и със становището на очен лекар постъпих да раждам в шейново, - за планово секцио. Гинеколозите там се пошегуваха в решителния моемент на насрочване на операцията,че очните лекари били категорични и не давали да ме "мъчат" по нормалния на4ин. Аз бях толкова настроена на нож и готова да се боря, защото ми бяха казвали,че се опъват,ако си планово секцио по някаква причина /не гинекологична/. Вярно гледат те малко кофти някои идиоти, все едно ти така искаш, но дори и така да е-не би трябвало да имат такова отношение.  Но като цяло съм много доволна от всички и от Др. Кулицова, която ме оперира преди 7 години   Laughing Не бих си рискувала зрението. Като постъпих видях една жена, която роди два дни преди мен- беше цялата лилава от кръвоизливи по кожата, а имаше огрмни и в очите.....При проблеми с очите и пир опасност от отлепване на ретината не ми се мисли какво би могло да се случи на някой друг. Проблеми след секциото нямах

# 4
  • Мнения: 278
Много ви благодаря за отговорите!  Heart Eyes  Вие всички сте с по-висок диоптер от мен, а пък никоя не говори за наличие на този конус  newsm78 И аз се чудя тази док. какво се хвана за този конус... всички говорят за очни дъна и налягане, а тя твърди, че конусът е показанието! Ще направя консултация и с друг гинеколог най-добре...

# 5
  • Мнения: 994
здравей, не ти трябва консултация с друг гинеколог, а със специалист по ретини. Диагнозата ВИСОК ДИОПТЪР не е показание за секцио. Аз съм с много висок диоптър, но имам нормално успешно раждане и то след секцио (по друга причина). Но задължително посетих очен специалист, който след проведените тестове, каза че независимо от голямото ми късогледство, ретините ми са здрави и няма абсолютно никакъв проблем да родя нормално. само че аз не съм в БГ. Но може да се разстърсиш и да намериш такъв специалист и в БГ, все пак имаш още малко време.

Вярвай ми, по-добре е да родиш вагинално, ако ретините са ти добри. Аз сега заради това първо секцио пак трябва да раждам секцио Sad и хич не ми е приятно...

# 6
  • Мнения: 298
Раждането ми премина по естествен начин. Аз съм с късогледство - 2,75. Нямаше никакво отражение. По време на раждането ми обаче акушерката не праставаше да ми припомня как да се напъвам и да си затварям очите.
Успех!

# 7
  • Мнения: 13 806
Здравей.
Аз съм също с -4,5 на всяко око, но без астигматизъм. Имам едно абсолютно нормално раждане преди осем години- въобще не е ставало въпрос за секцио. Този път ( бременна съм в 21 седмица ) обсъждахме въпроса с гинеколожката и тя реши преди да предприемем нещо да се посъветваме с офталмолог, но понеже налягането на очните ми дъна е нормално си мисля че пак живот и здраве ще раждам нормално.
Поздрави.

# 8
  • Мнения: 13 806
Здравей
Ровнах в интернет относто твоят конус.
В бг страниците няма нищо, но в английските има много информация. Изписва се myopic conus.
Доколкото разбирам се смята за очен дефект , свързан е и с астигматизма, споменава се думата и глаукома.
Това ми припомня, че знам че сферичен и конусен астигматизъм, защото в рода имаме доста асигматици.
Бих те посъветвала да направиш консултация с по-добър специалист офталмолог.
Simple Smile

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Аз също родих със секцио поради високо степенна миопия (-6 D.).
Не бих рискувала естествено раждане,поради тази ....  а и други причини  Wink

# 10
  • Мнения: 686
Да използвам темата да попитам и аз: възпаление на зрителния нерв и възпаление на кръвоносен съд в очите, довело до дегенеративни участъци и на двете ретини, показание ли е за секцио? Заболяването е протекло преди повече от 5 години. Ако някой е имал подобен проблем моля да сподели личния си опит

# 11
  • Мнения: 683
Visokostepenna miopiq, i regineracii po konusa, osven tova diopturut mi ot -4,7 prez poslednite 6 meseca na bremennostta stana -6,5, ochnite lekari bqha kategorichni za sekcio, pri -6,5 veroqtnostta za otlepvane na retinata stava mnogo visoka. I taka mi planiraha sekcioto, vposledstvie se naloji zaradi loshi zapisi da go napravqt 6 dni predi planuvata data, no az si imah psihicheska naglasa i vsichko mina mnogo leko... Simple Smile Taka che imash li pokazaniq za sekcio ne se navivai na normalno rajdane, nqma leko purvo rajdane. Wink

# 12
Дъщеря ми е с късогледство -1 и докторката й каза че след време като роди нармално ще й падне диоптера с още поне с -3 ThinkingНезнам дали е задължително да се прави секцио при този проблем но мисля че не newsm78

# 13
  • Мнения: 683
Дъщеря ми е с късогледство -1 и докторката й каза че след време като роди нармално ще й падне диоптера с още поне с -3 ThinkingНезнам дали е задължително да се прави секцио при този проблем но мисля че не newsm78
Mnogo stranno kak diopturut ot -1 shte padne na -3... Simple Smile)) moje bi e iskala da ti kaje, che moje da se uvelichi na -3, normalnoto rajdane ne e za preporuchvae pri kusogledstvo nad -5 diotura, -1 e nisuk dioptur, no zavisi i sustoqnieto na retinata, ako e iztunqla, pak ima veroqtnost ot otlepvane, a kato se otlepi retinata, ostavash bez zrenie, ili hodish da ti q lepqt s lazer, koeto, kolkoto go preporuchvat, tolkova i go otrichat, a i ne vijdam smisula da izbegnesh 1 operaciq s ceneta na druga, veroqtno oshte po-slojna, ili puk da razchitash na kusmeta si tochno na teb da ne ti se otlepi retinata... vseki sam si reshava, az ne iskah da buda slqpa maika i ne riskuvah i ne sujalqvam, ako se bqh navila da rajdam normalno, mojeshe da izpusnat bebeto, beshe s uvita okolo vrata pupna vruv. Ne vinagi e dobre da vurvish sreshtu obstoqtelstvata, az taka mislq. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 832
Аз родих секцио заради висок диоптър, но моят е значително по-висок от твоя- -8 диоптъра.Секциото ми беше планово,по препоръка на очен лекар заради високостепенна миопия.Аз лично не съжалявам въобще,10 дни след секциото го бях забравила,можеше да настоявам за нормално раждане но не бих си рискувала зрението.
[/qu

Последна редакция: пт, 01 сеп 2006, 16:27 от Bubs

Общи условия

Активация на акаунт