Някой мазал ли е крем лоринден с?

  • 13 093
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 352
Изписаха на детето ми,мо в упътването пише да не се използва под 15г.Ние сме на 1г6м.Казвайте мнения.

# 1
  • Мнения: 1 116
как да изказваме мнения като не сте написали за какво ще мажете.По принцип кортикостероиди се избягват при малки деца.

# 2
  • Мнения: 352
Себореен дерматит.Не съм сигурна обаче ,че диагнозата е точна.На места кожата на главата се лющи.

# 3
  • Мнения: 430
Аз съм мазала с Лоринден, обаче маз. Като беше съвсем дребно детето, нямаше година, за едни "лишеи" по лицето и ръцете. Ако тогава бях попрочела повечко, нямаше да го мажа детето, ама... човек се учи докато е жив.
Ако те притесняват коричките по главата (добрата стара бебешка кал), мазане с бебешко олио или друга течна мазнотия, сресване после с гребенче и миене. Изчезват за около седмица.
Друг е въпроса ако кожата е много суха, лющи се, засегнатите места са зачервени, сърбят и пада и косата. Лишеите имат добре изразени, повдигнати краища и почти кръгла форма. Това ми е добре познат "животински" (може и от куче, и от котка) лишеи.
Защо не потърсиш съвет от дерматолог преди да ползваш кортизонови препарати? Малко е човечето, а и може да се окаже нещо съвсем невинно.

# 4
Консултирай се задължително с дерматолог, ако имаш възможност

# 5
  • Мнения: 352
Абе хора писах,че ни изписаха,това значи че сме били на дерматолор.Не си и помислям да мажа на своя глава.Та започвам отначало.Кожата се лющи около ушите само.Исписа ни клотримазол.Каза да го види след някой ден.Въпреки че нямаше нищо вече ни изписа лоринден с.Междувременно ни прати на изследване за глисти newsm78.Отрицателни са.Сега не го мажа с лориндена-страх ме е.Другата седмица сме пак на лекар.Та питам-някой мазал ли е и как действа.На упътването пише да не се маже на деца под15г.

# 6
В никакъв случай ни ти препоръчвам да мажеш с кортизолови препарати. Ефектът е много бърз, но след известно време когато изчезнат обривите се появяват проблеми от по-сериозен характер. При големият ми син , екзема която мазахме с подобен кортикостероиден крем преди 7 години - изчезна. Половин година по-късно прерасна в пристъпи на кашлица и бронхо спазми със задух които трябваше да лекуваме няколко години с хомеопатия докато изчезнат.

# 7
  • Мнения: 352
Моля кажете ми кои препарати са кортизонови.А клотримазол?

# 8
  • Мнения: 1 116
Той не е.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт