Изкуствено "пренасяне"

  • 1 881
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 677
Здравейте!
Искам да попитам дали някоя от вас е била в подобна ситуация, защото ми е малко притеснено.
Доста късно разбрах, че съм бременна - горе-долу в началото на третия месец. Знам, че звуи идотско, но... Както и да. Акушерката набързо ме разпита за последната менструация и всички онези стандартни въпроси, от които зависи определянето на термина, и набързо изфабрикува датата 12.09.
Тъй като обаче при мен понятието "редовна менструация" е доста абстрактно, в хода на консултациите докторът установи, че сме оплескали термина. Акушерката не си направи труда да промени датата в документите, а и както каза докторът - само дядо боже знае кога сме го изфобрикували и че по размери на видеозона може да е едно, на практика - друго.
Сега положението е следното - никой не знае кога ми е точния термин, дори приблизителния. Знае се само, че в никакъв случай няма да е на 12.09., а със сигурност по-късно. Аз си правя някакви сметки по размера на бебето и по това какво казва доктора за евентуалните седмици, ама е доста объркано....
Въпросът ми е, какво се прави в такъв случай? Колко време ще чакат? От една страна, ми е притеснено, че може да го пренося, от друга - че може да предизвикат раждането по-рано. Чувала съм, че не чакат повече от 10 дни след официалният термин.
Ако някоя може да ми помогне, ще съм безкрайно благодарна.
Поздрави!  Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 2 901
А каква е разликата между "изфабрикувания" термин и този, който се калкулира от видеозона? Не вярвам да е няколко седмици. Ако дедето ти всеки път досега е давало едни и същи "отклонения" от "изфабрикувания" термин - примерно всеки път да казват, че по видеозон изостава все със седмица и 4 дни, значи по-скоро тези данни могат да вземат за достоверни, и естествено ако нямат съмнения, че само някои части на детето изостават с някоя седмица.

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Добре, а ти на практика не знаеш ли кога ти е била последната менструация, за да се установи реално кога е термина ти ?

# 3
  • Мнения: 2 677
Добре, а ти на практика не знаеш ли кога ти е била последната менструация, за да се установи реално кога е термина ти ?

Знам, но точно от нея тръгна проблема. На базата на тази дата се определи въпросният термин 12.09., но аз бях с доста хормонални проблеми, нередовна менструация, проблеми с овулацията.... Затова и така се объркаха нещата.

А каква е разликата между "изфабрикувания" термин и този, който се калкулира от видеозона? Не вярвам да е няколко седмици. Ако дедето ти всеки път досега е давало едни и същи "отклонения" от "изфабрикувания" термин - примерно всеки път да казват, че по видеозон изостава все със седмица и 4 дни, значи по-скоро тези данни могат да вземат за достоверни, и естествено ако нямат съмнения, че само някои части на детето изостават с някоя седмица.

Размерите на бебока отговарят към днешния момент на 35 седмица. Само че докторът казва, че не винаги може да се вярва на резултатите от видеозона.
Проблемът всъщност е, че в документите седи записана датата 12.09., а тя е нереална. Не може да се промени, защото вече са ми издадени болничния за 45 дни преди раждането, обменната карта и т.н.
Мен ме притеснява, че когато нямам един реален термин, не знам колко време ще чакат бебето да се роди, преди да предизвикат раждане, и дали това предизвикано раждане ще бъде, как да кажа, безопасно за плода?

# 4
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Споко, предвид неточността на термина никой няма да се засили да предизвиква раждане, а бебето знае кога да излиза...
Не го мисли от сега.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 967
Споко, предвид неточността на термина никой няма да се засили да предизвиква раждане, а бебето знае кога да излиза...
Не го мисли от сега.


Ми, така е. Успокой се. Все пак техниката дава отклонение  +300 гр. или -з00 гр., така че по това също се водят докторите. Също така можеш да отидеш на консултация в някой родилен дом. Аз бих взела още едно мнение.

# 6
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Споко, предвид неточността на термина никой няма да се засили да предизвиква раждане, а бебето знае кога да излиза...
Не го мисли от сега.

 Peace И аз това си помислих. Нали гинекологът ти е запознат със ситуацията, а и без това терминът е хипотетична ориентировъчна дата. Не се тормози излишно.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 901
А каква е разликата между "изфабрикувания" термин и този, който се калкулира от видеозона? Не вярвам да е няколко седмици.

Размерите на бебока отговарят към днешния момент на 35 седмица. Само че докторът казва, че не винаги може да се вярва на резултатите от видеозона.
Проблемът всъщност е, че в документите седи записана датата 12.09., а тя е нереална.

Можеш ли да дадеш и двата термина в един формат - не единия като дата, а другия - като седмица, че поне да се направи сравнение - за твое успокоение.

Отделно, докторите не преценят кога да направят секцио или да предизвикат раждане само по данните за термина. Вероятно ходиш на прегледи по-често вече. Слушат тоновете на детето. Това е един индикатор. На видеозон пък се вижда нивото на водите, степен на старост на плацентата и ред други фактори, които им дават нишан, за евентуално страдание на детето. Ако не виждат проблеми, защо да бързат.

# 8
  • Мнения: 2 677
Можеш ли да дадеш и двата термина в един формат - не единия като дата, а другия - като седмица, че поне да се направи сравнение - за твое успокоение.

 Laughing Laughing Laughing Ами, да опитам. Като се замисля - те не са два, а три термина.  Shocked Първият - официалният по документи, който вече споменах - 12.09. Вторият - по размерите на бебето и подчертавам някакви мои сметки по отношение продължителността на бремеността - 30.09. Третият - последният път, когато ходих на доктор, той ми говореше нещо за 15.10., което ми се струва вече много прекалено.  newsm78
Аз затова се притеснявам, защото към днешна дата никой реално не знае кога нормално би трябвало да се роди бебето. Явно и в наши дни стават такива обърквации.  Rolling Eyes

П.П. Благодаря за успокоителните и мили думи!  Hug

# 9
  • Мнения: 7 803
za 99 % верен термин определен от видеоzон се смята тоzи до към 12 седмица. после не6тата zапо4ват да стават индивидуални и нето4ни. напримет ако твоето бебе в 21 седмица е 10 см то моето в съ6тата седмица може да е 15 см, но това не zан4и 4е 6те се роди по рано от твоето, просто растат раzли4но. така 4е даи данните zа бебо от тоzи период

# 10
  • Мнения: 2 677
Явно не задавам правилно въпроса си, за което моля да ме извините.
Значи, че терминът е оплескан безвъзвратно, оплескан е, спор няма.
Конкретният въпрос, който ме мъчи, е: колко време след изтичане на официалният термин (този по документи) ще чакат бебо да тръгне да излиза сам, преди да предприемат нещо?

# 11
  • Мнения: 8 917
Явно не задавам правилно въпроса си, за което моля да ме извините.
Значи, че терминът е оплескан безвъзвратно, оплескан е, спор няма.
Конкретният въпрос, който ме мъчи, е: колко време след изтичане на официалният термин (този по документи) ще чакат бебо да тръгне да излиза сам, преди да предприемат нещо?

След като разликата е месец - от 15,09 до 15,10 защо не се замислиш за секцио някъде "по средата" Wink Това е и шега, и хипопетична възможност. А сега сериозно - откъде знаеш, че бебенцето няма да излезе дотогава, а си седнала да го мислиш ? Успокой се и ще видиш, че нещата ще се наредят Hug

# 12
  • Мнения: 2 567
Мен ме изчакаха 10 дена. На 11 махнаха тапата и на 14 ия родих.
При мене на видеозона ми даваше разлика две седмици по малък плод и точно с такова закъснение родих. Не че тогава взеха под внимание видиозона. Просто си действаха по стандартната процедура. Като мина обаче една седмица след термина по документи, ме приеха в болница и следиха тоновете на плода всеки ден.

Не се тревожи. Объркване винаги може да стане. Лекарите си знаят работата и няма да допуснат нещо да се случи с бебчето ти.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 901
Пуполино, не се нервирай. Вярно, разликата и в трите термина е драстична, ама и ти имаш пръст в това - нищо не си се сещала като са те питали, не си водела календарче, не си се напънала достатъчно да го измислиш спрямо някои други по-значителни събития около теб в този период.

Казах ти, че лекарите не разчитат само на калкулациите на видеозона и на твоите данни за последна менструация - следят и други фактори. И след като дори твоят лекар вече не е на предишнто си мнение, как очакваш някоя от нас да ти каже, на какво мнение ще е пак той (защото пак той ще реши, до кога да чака), когато реши да предприема предизвикване на раждането по един или друг начин.

Споко, а ако не можеш да се успокоиш така, ако нямаш доверие на този лекар както преди, защо не отидеш на някой друг лекар - ей така за консултация, да се успокоиш като поискаш второ мнение.

За протокола - при мен терминът винаги се засичаше с този, който бяха изчислили с кръглото календарче (по мои данни за последна менструация) и този на видеозона. На 6тия ден след преносването, ми направиха секцио, защото при опити да предизвикат раждането със ситема, не харесаха тоновете на едрото и мързеливо бебе!

# 14
  • Мнения: 2 677
Първо, отново балгодарности за отзивите! Като ви чета, усмихвам се и се успокоявам.  Hug

Валентина, аз нямам пръст в объркването на термина - казах им съвсем коректно кога е била последната ми менструация. Само че менструацията ми никога не е била редовна и затова не може да се вземе като достоверен критерий. От друга страна, аз имам пълно доверие на доктора си, но той практикува в поликлиника и няма да е този, който ще изроди бебето ми.
По кръглото календарче и последната ми менструация излиза 12.09. Веднъж се заговорихме с доктора кога според мен сме направили бебето, и той пак нещо с помощта на това календарче определи 15.10. А размерите на бебето отговарят на 35 седмица, т.е. по мои сметки, към днешна дата при бременност от 40 седмици, идва 30.09.  Shocked
Всичко ми е доста объркано и някой като ме пита кога чакаме наследника, аз седя и се пуля насреща и не знам какво да кажа.  #Shocked
Но тъй като съм чувала, че не рискуват да те чакат повече от 10 дни след изтичане на термина, дали наистина е така? И още един въпрос изникна в мен: когато се предизвиква раждане, задължително ли трябва да е със секцио?

Общи условия

Активация на акаунт