Второ секцио

  • 1 524
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 170
Ако някой може да ми каже какво да очаквам от ресекцио ще съм много благодарна .Защото ми остават още 20 дни и започнах да се шашкам!

# 1
  • Мнения: 959
Едно нормално секцио си е.Разреза се прави на същото място,където е бил първия.

# 2
  • Мнения: 994
и обикновено казват, че боли по-малко от първото. дано и при теб да е така:)

# 3
  • Мнения: 8 917
и обикновено казват, че боли по-малко от първото. дано и при теб да е така:)
Малко ми е съмнително това с по-малката болка - вярно, че там кожата вече е по-малко чувствителна /като белег/, но все пак си е рана Rolling Eyes Не мисля, че може да е с нещо по-различно от първото Peace

# 4
  • Мнения: 5 103
Доколкото знам се прави на същото място, а и аз съм чувала, че боли по-малко/не виждам логика , но така са ми казвали/.

# 5
  • Мнения: 1 866
Едно нормално секцио си е.Разреза се прави на същото място,където е бил първия.

И аз се шашках така допреди месец. Но няма страшно. Е, при мен всъщност уж всичко пак трябваше да е същото, но беше много различно. Например имах проблем със спиналната упойка, а първият път нямах никакъв и то при същата анестезиоложка. Така че се наложи пълна упойка. Определено спиналната по-ми хареса, но като изключим, че малко се шашнах от това, че ще ме приспят и после малко драматичното ми събуждане (пак повече на емоционална основа), всичко беше ОК. Станах на 4-я час (първият път на 6-я) и то без абсолютно никаква помощ, измих се сама, преоблякох се, сложих си даже и крем за лице и тръгнах да обикалям отделението. Все едно не бях оперирана и все едно не бях като замаяна само 1 час по-рано!!! Чак и аз не можах да повярвам! Първият път доста пъшках и при първото ставане направо щях да припадна от болка! Сега и акушерките ми се чудеха и даже не искаха да ме пускат да ставам в началото...

Успех и не се притеснявай!  bouquet

# 6
  • Мнения: 994
и обикновено казват, че боли по-малко от първото. дано и при теб да е така:)
Малко ми е съмнително това с по-малката болка - вярно, че там кожата вече е по-малко чувствителна /като белег/, но все пак си е рана Rolling Eyes Не мисля, че може да е с нещо по-различно от първото Peace

аз все още нямам две секция, но скоро ще имам и ще ти кажа, но е логично да е по-малка болката, защото матката вече е рязана, нервните окончания в участъка на разреза умъртвени. Независимо, че първото ми секцио бе преди около 7 1/2 години и отдавна не ме притеснява, мястото си е вече безчувствено.

а и мои приятелки с две секция и то в кратък период - 2 -3 години казаха, че второто секцио като възстановяване по-малко боли и по-бързо се възстановяваш. вярно е, че при всеки е строго индивидуално, но и по статистически данни е така Simple Smile

а забравих да спомена, че  имам и 2 познати с по 3 секция и те казват, че последното е минало най-лесно.

# 7
  • Мнения: 581
А дали е от значение годините разлика между първото и второто секцио? newsm78

# 8
  • Мнения: 592



а и мои приятелки с две секция и то в кратък период - 2 -3 години казаха, че второто секцио като възстановяване по-малко боли и по-бързо се възстановяваш. вярно е, че при всеки е строго индивидуално, но и по статистически данни е така Simple Smile

а забравих да спомена, че  имам и 2 познати с по 3 секция и те казват, че последното е минало най-лесно.
това звучи много успокоително,дано наистина е така

# 9
  • Мнения: 959
Да,вярно е,боли по-малко и се възстанових много бързо.

# 10
  • Мнения: 2 897
Едно нормално секцио си е.Разреза се прави на същото място,където е бил първия.

Аз пък си мислех,че не се прави на същото място newsm78А после белегът същият ли си е или става по-дебел(от любопитство,не от естетическа разтревоженост питам)?

# 11
  • Мнения: 409
Спокойно.аз съм така и да ти кажа честно 2 ме боля по малко и по бързо се възстанових,иначе разреза е на същото място.Мисли само как скоро ще гушкаш малко сладко бебче. Peace

# 12
  • Мнения: 2 000

Аз пък си мислех,че не се прави на същото място newsm78А после белегът същият ли си е или става по-дебел(от любопитство,не от естетическа разтревоженост питам)?

Същият е белега, моят дори сега е по-красив. И мен след второто секцио почти не ме боля като се раздвижих. Само спокойно и не се притеснявай много Simple Smile

# 13
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Много по- добре се чувствам цялостно след второто секцио. Старият белег се изрязва и се лепи наново-в резултат получаваш малко по- прибран корем, което си е плюс определено. Чувствителността на мястото ми се възстанови и изцяло- дори местата, които бяха безчувствени от първото секцио сега се оросяват добре и си усещампрекрасно всеки допир. Това не е причина обаче да не стана бързо и да се възстановя още по- бързо.

# 14
  • Мнения: X
какво значи се лепи, аз при първото бях със абсорбиращи конци и не ми вадиха нищо или може би и аз бях лепена,че не личи въобще шев,а аз раждах преди 5 месеца

Общи условия

Активация на акаунт