Предварителна уговорка за раждане в Шейново?

  • 914
  • 10
  •   1
Отговори
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Здравейте мами, раждали в Шейново!  smile3525
Няколко пъти разпитвах из други теми, но реших да си пусна своя!
Аз живея в Ботевград, но предпочитам да родя в Шейново, дано всичко да е наред дотогава!  Praynig
Въпросът ми е кога трябва да направя предварителна уговорка с лекар, какви изследвания да нося и горе долу какви парички да приготвя?
Много Ви благодаря предварително, знам че още е рано, но си ме тормози това!   bouquet
Желая Ви весел и интересен ден!
 newsm51

# 1
  • Мнения: 17
Здравей бъдещо мамче,
Пише ти един татко, чийто син се роди в Шейново. Не знам защо точно там си решила да раждаш, но ето каква е нашата история. Ние имахме уговорка 2 месеца по-рано с д-р Попов. Терминът ни беше на 3 септември, а д-р Попов беше ни казал че излиза в отпуска на 1 септември и уговорката ни беше в случай че родим през август. На 27 август в 4 и половина сутринта на жена ми й изтекоха водите и тя веднага му звънна. Той обаче й каза че е на море и че няма да се върне поне още седмица, да отива в болницата и да ражда при който е дежурен. Раждането мина доста тежко, малкия се беше заклещил и го извадиха с форцепс, но накрая всичко беше наред. Това което не ми хареса в Шейново е че майките са в едно отделение, а бебетата - в друго. Носят ги на всеки 3 часа за по 1 час за кърмене и след това пак ги взимат. Нашият го донесоха чак на третия ден, защото раждането било тежко за него и трябвало да го подсилят. Жена ми почти полудя, тя беше с упойка по време на раждането и не го беше виждала дори. Подсилването се изразяваше май в наливането му с Фризолак с шише с биберон с много голяма дупка и така той свикна с биберона и сега няма начин да го накараш да суче. Изобщо в Шейново никак не стимулират кърменето. Сестрата ти носи бебето и едно шише Фризолак и ти казва: "Яде, не яде - накрая му давай добавката!". А биберонът има толкова голяма дупка, че само като обърнеш шишето и млякото потича. Направо му го изливаш в устата. И като ни го донесоха за първи път една акушерка просто отвори стаята, остави ни го и каза че след час ще го вземе. Даде кратки 10 секундни напътствия за кърменето, каза за добавката и си отиде. Ние и двамата не бяхме подготвени и започнахме да се чудим какво да го правим. Не знаехме как да го сложим на гърдата, колко трябва да яде бебето, нищо не знаехме за кърменето. Все пак това ни е първо дете. А бяхме сами в стаята и нямаше кого да попитаме. Можеше поне първия път да ни обяснят. Жената на един колега също роди в Шейново и те си хранят бебето с шише... Така че помисли си дали наистина искаш да родиш в Шейново или да си потърсиш болница в която ще те научат да си кърмиш бебето. Чувал съм че в Майчин дом и в "Тина Киркова" бебетата са през цялото време при майките си и мислим следващото бебе да го раждаме там. Не сме решили къде точно, но сме решили че няма да е в Шейново.

# 2
  • Мнения: 1 949
Виж сега, asenr, за кърменето да ти кажа - никой не е виновен на жена ти или на жената на колегата ти, че е послушала акушерката. То трябва да се попрочете нещичко, за да си информиран. Не живеем в каменната ера  Naughty Аз не давах добавката, детето ми беше изписано с почти същото тегло като при раждането и го кърмя още.

А и не е коректно да плашиш така една бременна жена - със страшни раждания, форцепси и неукрепнали бебета  Twisted Evil Аз също имах уговорка с д-р Попов. Много съм доволна от него. Всеки ден идваше да ме види как съм, имам ли нужда от нещо и пр. Другите момичета в стаята също си бяха платили на лекар, но нито веднъж не ги питаха дали са добре и не дойдоха да ги видят.

ZLATNA, нека ти отговоря на въпроса. В Шейново недей да очакваш 5-звездна обстановка. Но смятам, че лекарите са добри специалисти. Това, че бебетата не са постоянно при майките си, е добре и за двете страни. През първите дни след раждането си изтощена и не можеш да обърнеш достатъчно внимание на детето си, а е добре да си почиваш. Да не говорим, че в детското отделение децата са защитени и от разни вредни бацили.
Можеш да си направиш уговорката и в 8-я месец (както аз направих), за паричките ще ти пиша на лични. По принцип обаче всеки лекар взима различна сума. Носиш всички изследвания, които са ти правени през бременността и обменната карта. Ако имаш други въпроси, питай!

И НЕ СЕ ПЛАШИ ОТ РАЗКАЗИ, КАТО ТОЗИ НА asenr  #2gunfire

# 3
  • Мнения: 176
Здравей и от мен Zlatna,

Аз също раждах в Шейново и бих искала да дам мнение по темата. Няма да се опитвам да те убедя да раждаш там или не. Просто нямам право, защото не съм била в другите болници, за да имам лични впечатления и база за сравнение...

Вярно е, че бебчетата в Шейново не са при майките, но както казва и DessyM, това е добре дошло защото след раждането ще имаш нужда от почивка и сън; ще имаш нужда да осъзнаеш щастието което най-сетне те е сполетяло; и не на последно място ще имаш нужда да свикнеш с малкото човече - как да го гушкаш, как да го храниш ш т.н. А ако ти дадат бебче веднага след като те настанят в стаята, повярвай ми, ще се чудиш какво да го правиш...Едва ли дежурните акушерки в другите болници ще имат повече време да "обучават" /съжалявам, май звучи доста грубо, но не се сещам за по-подходяща дума в момента/ всяка майка поотделно.
Относно шешетата с Фризолак - на мен, както и на нито една от другите мами в моята стая /а ние бяхме 5/ никой не ми каза да настоявам бебче да изяжда всичко...Факт е, че явно дупките са големи и млякото от шишето тече като из ведро. Така на бебче е по-лесно и смукателният инстикт е възможно да се притъпи. И ние минахме по този път, но с повечко упоритост и като не давах на Калина шишето когато ми я носеха - всичко си дойде на мястото. Освен това има и друго нещо - не може да се очаква от току що родили мами да имат кърма, така че тези шишета са си напълно в реда на нещата. Вярвам, че ги дават и в Св. София /т.е. бившата Тина Киркова/, както и в останалите болници...Затова за липса на всякакъв стимул за кърмене от персонала на болницата и дума не може да става  Stop

Аз също раждах "с уговорка" и изобщо не съжалявам  Naughty Почнах да ходя на ЖК при моят доктор в Шейново към края на 8-ми месец. Но му се обадих да попитам дали ще може да ме включи в "списъка с желаещи" някъде към 6-ти месец. За съжаление явно е истина, че въпреки официалната ценова политика в Шейново, всеки лекар си има тарифа и е чист късмет да попаднеш на професионалист и Човек...Моят късмет е Д-р Тодор Димитров.

Едно ще ти кажа - колкото повече информация се стараеш да си набавиш, толкова повече възможността да се объркаш нараства. Не за друго, а защото както виждаш сама - всяко семейство си има история. При всяко се е случило нещо различно и затова мненията ще варират между много доволни и крайно недоволни...всеки ще ти препоръча различна болница и лекар... Имайтова предвид и накраясе довери на интуицията си.



# 4
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Много ви благодаря за отговорите!   bouquet
Аз съм спряла да слушам истории за трудни раждания, защото знам, че при всеки е индивидуално  Heart Eyes
asenr съжалявам за трудното раждане и необясняващите лекари и акушерки, но важното е че бебо Ви е живо и здраво и Ви радва много сега!
DessyM Maka Beliata според мен също е добре човек да си почине и да се наспи, на мен също ще ми трябва време да осъзная хубавата новина, да разбера, че чудото най-после се е случило  Hug
Ах, как си мечтая и за мен този момент да настъпи по-скоро~!
Ще продължавам да следя с интерес мненията по темата

# 5
  • Мнения: 176
Много ви благодаря за отговорите!   bouquet
Аз съм спряла да слушам истории за трудни раждания, защото знам, че при всеки е индивидуално  Heart Eyes
asenr съжалявам за трудното раждане и необясняващите лекари и акушерки, но важното е че бебо Ви е живо и здраво и Ви радва много сега!
DessyM Maka Beliata според мен също е добре човек да си почине и да се наспи, на мен също ще ми трябва време да осъзная хубавата новина, да разбера, че чудото най-после се е случило  Hug
Ах, как си мечтая и за мен този момент да настъпи по-скоро~!
Ще продължавам да следя с интерес мненията по темата

Желая ти от сърце щастлив и спокоен остатък от бременността както и леко и бързо раждане и възстановяване след това!!!
Надявам се ще споделиш радостта си когато малкото човече се появи   bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 290
Аз отидох да раждам в Шейново без уговорка, дори за първи път стъпвах там. Не е от желание да спестя, ами разпитвах тук, там, чудех се кой лекар и как да стане уговорката и то времето дойде.
Много съм доволна от грижите и отношението. Бяха много внимателни, обясняваха ми всичко, питаха ме искам ли обезболяващи и упойка, зашиха ме с по-хубави конци, изтърпяха всичките ми крясъци, без да се оплакват. Лекарят, който ме изроди идваше всеки ден в стаята да види как съм и имам ли нужда от нещо, дори дойде да ми покаже как да си изцеждам гърдите и ми отпуши каналите. Акушерките в отделението ми помогнаха с раздвижването след раждането - разхождаха ме за ръка по коридора Shocked. Не съм и сънувала за подобни грижи. Никой не ми поиска и лев за всичко. Аз им направих подаръци от добра вола.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 079
Аз също родих в Шейново и съм адски доволна от всичко.  Heart Eyes Бях с уговорка, при д - р Станков, той спомогна всичко да мине по формулата "БЪРЗИ, СМЕЛИ, СРЪЧНИ".  Mr. Green Не платих много, явно си е до Човек и професионализъм.
Честно казано, аз държах на това бебенцата да НЕ са при майките, незнам как бих издържала ако трябваше да се грижа и за малкото човече по цяла нощ...  Embarassed Можах да си почина и да поспя много добре, та после да имам сили за предстоящото будуване и свикване с бебо.  #Crazy
Вярно, че носят с бебчетата Фризо, но всичко си опира до предварителна информираност и нагласа. Аз не съм му давала и капка, връщах си + бебето шишето пълно, никой нищо не ми е казал. Всички - от лекари до санитарки бяха адски мили и не са отказали информация на нито една нуждаеща се от нея мама.  Peace  Кърмата ми слезе на 3 ден /бяхме изписани/, бебчо си засука от първия миг, похапвал си е коластра, човека.  Laughing
Наистина съм много доволна, надявам се е ти да останеш така, леко раждане ти желая и помни, че всичко е въпрос на положителна нагласа и настройка. Аз се бях настроила празнично за предстоящата Среща с рожбичката ми и всичко ми е било на 6.  Blush
Междувпрочем, на много такива теми (за Шейново) съм описвала надълго и нашироко подробности от престоя ми там, ако те интересува, ползвай търсачката, много полезни неща ще прочетеш.  Peace
Още веднъж те поздравявам за добрия избор и стискам палци!   bouquet

# 8
  • Мнения: 4 064
Избрах Шейново заради лекаря, при когото ходя, той просто работи там. Паралелно с ЖК там, ходех и при него - веднъж месечно, много е добър на видеозон, а това е важно. Накрая се уговорих и родих при него. Парите - май 2005 г. - 800 лв, което включва уговорката с лекаря, 100те лв на касата за избор на лекар, епидурална упойка и уговорка с анестезиолог, който да ти я постави (това също е много важно). Отношението му беше повече от добро, не говорим само за самото раждане, но и след това, съдейства ми с всичко, с което можа и му хрумна. Идваше да ме вижда всеки ден, даде ми съвети за кърменето. Просто той е страхотен професионалист, ако искаш име, ще ти пиша на лични, да не излиза реклама.
По въпроса за това, че бебетата не са при майките - твърдо против съм, но се съобразих, защото както казах, избрах Шейново заради лекаря. Наистина наливането на бебетата с АМ в отсъствие на майката е ужасна порочна практика, но въпреки тези трудности, аз лично кърмя и до ден днешен (благодарение на подфорума Кърмене и захранване на бебетата).

# 9
  • Мнения: 422
Избрах Шейново още от началото в началото на бременността ми.Там ходех в ЖК , не съм имала оговорка с лекар. Не поради финансови причини , просто така предпочетох.Постъпи там презнощта и съм недоволна от нощната смяна(2ма от лекарите отидоха на спешна операция, а този който остана беше доста млад и заспа  #Cussing out )
Акушерките бяха внимателни , от сутрешния екип който постъпи съм много доволна , беше ръководен от д-р Заров , беше и главната акушерка дори въобще екипа беше на ниво .Имаше само една която ми се разкрещя по едно време и я изгониха.През цялото време единият лекар ми държеше ръката и ме успокояваше Simple Smile.Бях в стая с още 3 момичета , беше доста по-добре отколкото да си сама в стая.Наистина факт е , че хранят бебетата с АМ , след това си имах доста проблеми докато минахме изцяло на гърда......дълго време изцеждах и така хранех бебето си.Имах кърма от самото начало , дори предопредих да му дават АМ защото имам много кърма.Но са му давали явно докато е бил в отделението при тях. #2gunfire
Като цяло има доста неща които не ми харесаха , но важното е че родих моето бебче живо и здраво( 4 и 100 ,52 см) без упойка , нормално!Навяскъде ще има нещо което няма да ни хареса напълно все пак Simple Smile
Желая ти безпроблемна бременност и леко и успешно раждане!  bouquet

# 10
  • Мнения: 382
И аз раждах в Шейново с уговорка затова ще споделя и мойте впечатления Hug
Направих уговорка с лекаря 40 дена преди термина. Мога да кажа само добри думи за лекаря и за екипа. Всичко ми струваше 800 лева, с епидуралната и таксата за болницата за избор на екип. Изследвания не съм носила, защото ходих там на ЖК.
За шишето с фризолак - на мен не ми носеха и не съм му давала... носеха на маметата, чиито бебчета по една или друга причина не сучеха достатъчно. Бебетата ги мерят преди и след хранене и ако не се храни достатъчно тогава носеха шише. Ако имаш желание никой няма да ти попречи да кърмиш. А иначе - да, отделно са, но имаш време да отпочинеш, раждането все пак не е лека работа Wink  А и ги оставчха предостатъчно време в стаите. Леко раждане  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт