Запече се ...

  • 597
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 173
Погледнах набързо две три страници назад, но нямам време за повече, така че ще ви помоля за съвет, пък вие дано не ме навикате, че не чета Библиотеката. Crazy Embarassed
От месец и малко се захранваме. За сега проблеми с моркови, картофи, ориз, карфиол, пилешко, тиква нямахме. Но май от както дадох тиквичките се запекохме. Confused Дано не ни чете някое гадже Mr. Green
От 4 дни не е акала, вчера пусна едно малко твърдо с размерите на бульонено кубче и това беше всичко.
Не знам много ли е, малко ли е, но като се има предвид, че имаме и твърда храна, почнах да се притеснявам.
Вчера беше само на кърма, днес и дадох (преди малко на следобедно) малко круша, докито каза, че щяла да помогне. Чакам я да видя какви ще ги свърши. newsm78 Да давам ли каша (елда) довечера, да не давам ли?
Как до го "отпуша" детето? иначе аз нямам проблеми, тъй да се каже като самосвал съм

# 1
  • Мнения: 5 026
 Тиквичките май действат разхлабващо  newsm78. Не вярвам да е от тях. По-скоро от ориза и морковите. Ако не помогне крушата, пробвай със сини сливи. При нас и двете действат ОК.

# 2
  • Мнения: 8 917
Имаш доста варианти - тиква, сини сливи, круша, овесени ядки, чай Блевит Л / от всичко това, поотделно разбира се/ при Гери има  ефект Peace

# 3
  • Мнения: 11 818
 Яж и ти разхлабващи неща - сливи, крушим овесени ядки..

# 4
  • Мнения: 438
Крушите обикновено действат  newsm78 Да не би да си дала готово пюре - те в повечето случаи имат оризово или царевично нишесте и разхлабващият ефект се губи тотално. Затова гласувам за сливите с 2 ръце - при нас ефектът е мълниеносен и дълготраен - до час-два има резултат и дори пълни памперса  2-3 пъти в рамките на деня(а ако и ти хапнеш малко сливи със сигурност ще помогне  Grinning). Иначе според мен няма нужда да му спираш другите неща и да минавате само на кърма, при нас се е случвало запичането да продължава по 4-5 дни и не съм давала нищо (лекарят ми каза евентуално Дуфалак, но той  и без това не действа веднага). Успех!

# 5
  • Мнения: 2 126
И при нас сините сливи много действат.
Да ти кажа също, че  имахме подобен период когато си милсех че е запечена,обаче като цяло детенцето си беше супер спокойно.Коремчето и беше мекичко и педито каза че това не и прилича на запек.Така продължи известно време през което си мисля, че самото стомахче се нагоди към новите неща(не яде кой знае какво-по половинн пюре на обяд заленчуково или месно)и сега всичко си е наред Peace
Успех Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 1 152
doritt, и ние сме в такъв период.
Крушата е с индивидуално действие. При някои разхлабва, при дуги - обратно. При нас запече (въпреки, че й давах пасиран плод). НО тиквата ни подейства подобаващо.  Grinning smile3521
Момичетата са ти дали добри идеи, ето да попълним списъка:
Разхлабващи :
карфиол
тиквички (явно при вас не е)
грах
зелен фасул
домати
спанак
круши (!)
череши
грозде
сини сливи
овес
трици
пъпеш

# 7
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Doritt, ние също сме така, даже точно мислех да пускам тема с питане и видях твоята.

Странното при нас е, че Филип се запече когато въведох крушата. /Ако има значение- готова на Хип.  Тъй като захраних на 5 месеца и половина, вече бях въвела и второ хранене следобед- оризова каша, но доста преди запичането, така че се надявам да не е това проблемът Embarassed/. Започна да ака през ден. Спрях всичко и минахме само на кърма, първия ден се ака два пъти, но след това вече 2 дни- нищо. В същото време много често има газове и вече започвам да се тревожа.

# 8
  • Мнения: 1 173
Тиквичките май действат разхлабващо  newsm78. Не вярвам да е от тях. По-скоро от ориза и морковите. Ако не помогне крушата, пробвай със сини сливи. При нас и двете действат ОК.
Ами аз първо започнах с морков и малко след това дадох и оризова каша. Малко ми е странно след толкова време да се запече. newsm78
Предполагам, че ще е от тиквичките, защото пюрето е с картофи, а те нали действат затягащо.


Doritt, ние също сме така, даже точно мислех да пускам тема с питане и видях твоята.
Странното при нас е, че Филип се запече когато въведох крушата. ....  В същото време много често има газове и вече започвам да се тревожа.
Малко в страни от темата. С Хип-ските пюрета и аз почнах, но ги пооставих в десета глуха, след като прочетох, че на менютата има сол. Много съм против даването на сол. Започнах да давам на щерката едни други на Алнатура, но мисля че в България ги няма за съжаление. Детето много ги кльопа. Grinning
А при теб как действа номера с термометъра?


Крушите обикновено действат  newsm78 Да не би да си дала готово пюре - те в повечето случаи имат оризово или царевично нишесте и разхлабващият ефект се губи тотално. Затова гласувам за сливите с 2 ръце - при нас ефектът е мълниеносен и дълготраен - до час-два има резултат и дори пълни памперса  2-3 пъти в рамките на деня(а ако и ти хапнеш малко сливи със сигурност ще помогне  Grinning). Иначе според мен няма нужда да му спираш другите неща и да минавате само на кърма, при нас се е случвало запичането да продължава по 4-5 дни и не съм давала нищо (лекарят ми каза евентуално Дуфалак, но той  и без това не действа веднага). Успех!
Много стриктно следя опаковките на пюретата и това, което дадох беше само круша и вода. Освен да има и съставки, които не ги пишат....
Но за сега нито термометъра помогна, нито крушите, нито сливите.
Малко ме беше бъзе да дам две нови неща на един ден, ама си викам, то от една лъжичка нищо няма да и стане. ooooh! Дано съм права ....
И аз съм чувала за Дуфалака, ама исках да мине ако може без лекарства.

Благодаря ти galita, ще си ги запиша.

Des29, после Вяра пак ли акаше редичко или се повтвърди

В България има ли такова растение пащърнак, или нещо подобно?

# 9
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Doritt, на етикета пише, че няма сол, захар, консерванти и т. н. Аз също съм много против тях и стриктно чета всички етикети. Да не бъркаш нещо?

Не съм пробвала с термометър, предпочитам всичко да се оправи естествено, а не с такива допълнителни намеси. Така че засега чакам...

# 10
  • Мнения: 1 173
Мериа, права си. На началните пюрета няма никакви добавки, но на менютата има, та затова не ги предпочитам.
То в началото така и така само тия зелените се дават, ама исках да го обсъдя. Grinning
И на мен не ми се дават лекарства, исках по бабешки метод, че да не натоварвам детето.
Пъхнах два пъти в дупето термометъра, ама реших, че ми е много варварско и престанах.
Днес е вече 5-ти ден и няма нищо. След обед ще звъня на докторката.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 271
Опитай със овесени ядки, киви. А на моя сладур разхлабващо му действат бананите  Hug

# 12
  • Мнения: 2 126
Des29, после Вяра пак ли акаше редичко или се повтвърди
От около месец всичко се нормализира и си ака съвсем нормално  не твърдо.Както казах мисля че стомахчето им сега се нагажда към новите неща.Ние на ден я изяли я не половин зеленчуково пюре и 90гр каша - повече грам неще Naughty
А как е Мира?Плаче ли?Нервна ли е?
Да ти кажа случят който описваш е едно към едно както при нас се получи Peace

# 13
  • Мнения: 438
Дуфалака го предписват и на бебета на 1-2 месеца точно защото действието му е много меко и щадящо (единствено може да се получат газове, но то е при превишаване на дозата). Ако те е страх да го дадеш на детето, може ти да пийнеш, сигурно пак ще има ефект  Grinning
А за крушите на Хип - аз такива не съм виждала на нашия пазар - тези, които ги има при нас са с близо 50% ориз.

# 14
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Отпуши се най- накрая!  Laughing

Не знам какво помогна- дали от това, че днес въведох тиква, че дадох Nux Vomica 9 CH, или просто си му дойде времето.

Общи условия

Активация на акаунт