Длъжно ли е педито по ЗК да идва в къщи при болест?

  • 3 771
  • 45
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 086
Детенцето ми е болно ,с висока температура и свекърва ми твърди,че педито е длъжна да дойде да го прегледа в къщи,без заплащане,а тя се правила на ударена и ни разкарвала до поликлиниката.Какво знаете по въпроса,мами?Питам за да знам, наистина когато на детето не му е добре,дали мога да поискам да дойде в къщи да го прегледа.Благодаря предварително!

# 1
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
ДЛЪЖНА Е!!!
В НРД  2006г. е записано, че при невъзможност пациента да отиде до амбулаторията на ОПЛ той трябва да осъществи домашно посещение. Ако не дойде -  подлежи на санкция за неотзоваване на домашно посещение! Децата до 18 г. не заплащат потребителска такса. Как ще дойде лекаря у вас си е негов проблем. Вие не сте длъжни да заплащате за такси, нито да го вземате с автомобил. В графика на всеки личен лекар са включени часове за дом. посещения.

# 2
  • Мнения: 3 042
Не знам дали е длъжно педито, но мойто веднъж, когато малкият имаше 39 градуса Т и я подържаше от ноща /беше неделя/ и й се обадих ми каза да му сложа свещичка и да го заведа при дежурният педиатър. ooooh! Пред кабинето на дежурният имаше още поне 20-тина по-малки и по-големи деца с най-различни заболявания вкл. и варицела и висока Т. След като видях, че трябва да чакам бая време с дете с 39 градуса Т се отказах и си отидох при частен педиатър. Една позната майка, която беше на опашката преди мен беше чакала 2 1/2ч, а детенцето и също имаше висока Т.
 Thinking Та се чудя, защо ли му е на детето ЗО щом като е болно и няма кой да го прегледа. #2gunfire

# 3
  • Мнения: 8 917
Длъжна е Close И преспокойно може да подадеш жалба в Здравната каса.

# 4
  • Мнения: 581
Длъжно е!

# 5
# 6
  • Мнения: 8 585
ДЛЪЖНА Е!!!
В НРД  2006г. е записано, че при невъзможност пациента да отиде до амбулаторията на ОПЛ той трябва да осъществи домашно посещение. Ако не дойде -  подлежи на санкция за неотзоваване на домашно посещение! Децата до 18 г. не заплащат потребителска такса. Как ще дойде лекаря у вас си е негов проблем. Вие не сте длъжни да заплащате за такси, нито да го вземате с автомобил. В графика на всеки личен лекар са включени часове за дом. посещения.
Тъжен е манталитетът Ви, още по-тъжни са реалността и очкванията Ви.
А след това търсите добър педиатър под дърво и камък... тъжно...

# 7
  • Мнения: 2 732
ДЛЪЖНА Е!!!
В НРД  2006г. е записано, че при невъзможност пациента да отиде до амбулаторията на ОПЛ той трябва да осъществи домашно посещение. Ако не дойде -  подлежи на санкция за неотзоваване на домашно посещение! Децата до 18 г. не заплащат потребителска такса. Как ще дойде лекаря у вас си е негов проблем. Вие не сте длъжни да заплащате за такси, нито да го вземате с автомобил. В графика на всеки личен лекар са включени часове за дом. посещения.
Тъжен е манталитетът Ви, още по-тъжни са реалността и очкванията Ви.
А след това търсите добър педиатър под дърво и камък... тъжно...
ooooh! и що newsm78

# 8
  • Мнения: 8 585
Добрата педиатрия е скъпа. Скъпа по отношение на човешките ресурси, материалната база, разходите за поддържане на квалификацията. Това се плаща-иначе безплатното знаем колко добро е. Но честен труд-честно заплащане. Не мошеници, мафия и изнудване. Не цигански номера и профанщина.
За частната говорим. За всички други професии е същото, междувпрочем.

# 9
  • Мнения: 429
Налагало се е и нашата педиатърка е идвала без да и подсигурявам транспорт, защото е близко поликлиниката, но когато е вкъщи ние и подсигуряваме транспорт. АЗ съм доволна от нашата лекарка. По всяко време на денонощието мога да и се обадя и да получа отговор или да се отзове. Не е само лекар, а и човек, което в комбинация значи многооооооооооооооооо.

# 10
  • софия
  • Мнения: 432
Налагало се е и нашата педиатърка е идвала без да и подсигурявам транспорт, защото е близко поликлиниката, но когато е вкъщи ние и подсигуряваме транспорт. АЗ съм доволна от нашата лекарка. По всяко време на денонощието мога да и се обадя и да получа отговор или да се отзове. Не е само лекар, а и човек, което в комбинация значи многооооооооооооооооо.
и нашата винаги се отзовава. не знам дали е длъжна, все пак е човек, а в случая става въпрос и за малко дете. рядко са човечните лекари / като нашата / Weary

# 11
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Birdie!!! Моите уважение към теб! Все още си спомням и спазвам добрите ти съвети по един друг въпрос. По този, обаче, не изказвам мнение, а само давам информация, която е поискана. Така е записано в НРД и... Birdie, има лекари, санкционирани за това. А когато е за деца и лежащо болни - смятам, че с пълно право!

# 12
  • Мнения: 8 585
Birdie!!! Моите уважение към теб! Все още си спомням и спазвам добрите ти съвети по един друг въпрос. По този, обаче, не изказвам мнение, а само давам информация, която е поискана. Така е записано в НРД и... Birdie, има лекари, санкционирани за това. А когато е за деца и лежащо болни - смятам, че с пълно право!
Да, по закон може и да е така. Български закон-защото иначе едва ли някъде може да има такова нещо безплатно. Но после не търсете с лупа добър педиатър.
Никой не е обеднял от това да заплати една домашна визита (или застраховката му да заплати).
Насърчавайте добрите и можещите-не почивайте на "безплатното".

# 13
  • Мнения: 3 537
Ние какво сме виновни, че закона е такъв. Mr. GreenА щом е такъв,трябва да се спазва.

# 14
  • Мнения: 3 116
Birdie!!! Моите уважение към теб! Все още си спомням и спазвам добрите ти съвети по един друг въпрос. По този, обаче, не изказвам мнение, а само давам информация, която е поискана. Така е записано в НРД и... Birdie, има лекари, санкционирани за това. А когато е за деца и лежащо болни - смятам, че с пълно право!
Да, по закон може и да е така. Български закон-защото иначе едва ли някъде може да има такова нещо безплатно. Но после не търсете с лупа добър педиатър.
Никой не е обеднял от това да заплати една домашна визита (или застраховката му да заплати).
Насърчавайте добрите и можещите-не почивайте на "безплатното".

Birdie, ок няма проблеми, ще платя. НО тогава ще спра да си плащам данъците и не искам никой да не гони защо аз не ги плащам !

Общи условия

Активация на акаунт