въвеждане на нова храна и разстройство

  • 635
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 878
Имам нужда от съвет.Преди около седмица въведох картофа в менюто на малкия след което 3 дена акаше обилно е тъмно зелено,естествено веднага го спрях,но седя и си мисля дали е някаква алергична реакция,или може би картофите са били пълни с нитрати или каква може да е причината,нали уж картофа запичал?И сега се чудя дали да пробвам пак след 1-2 седмици или въобще да се откажа.
P.С.Забrавих да кажа,че досега е опитвал морков и тиква и ги прие добре.

# 1
  • Мнения: 4 242
Изчакай да се успокои стомахчето напълно. След като видиш че няколко дни всичко е нормално започни пак да предлагаш.
Нямам идея дали е от картофа, може да е съвпаднало с нещо друго, настинало коремче например.

# 2
  • Мнения: 532
Забрави за картофа поне 1 месец!

Доколкото подразбирам си го сготвила ти. МНого деца реагират на сготвен картоф с разстройство и зелено аки, идва им трудносмилаем. Моята госпожица въпреки, че е над 2 г. и тя понякога се разстройва здраво и то със слуз от задушен картоф. Дори още ги отказва в менюто си. Хапва ги само в супа и то в съвсем оскъдно количество.

Но.... повечето деца, които реагират на сготвен картоф /под реагиране, нямам предвид алергична реакция, защото не е, а недохраносмилат и се случва така/, го понасят много добре в готови пюрета.

Изчакай да се стабилизира стомахчето! Бих те посъветвала за този период на стабилизация само на кърма и ти да внимаваш какво ядеш. Като се стабилизирате, прояжте пак по малко морковчето и тиквата и ако всичко върви добре мога да ти предложа да опитате картофа в тези две пюрета, с отстояние поне 10-на дни между двете:

1. Хип - морков и картоф;
2. Хип - картоф и тиква.

бавно, по една лъжичка на ден и следи. Мисля, че така няма да имате проблеми.

Пък готвения картоф има време да го ядете във всякакви форми, спокойно!  Mr. Green Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 11 818
Аз също бях чувала, че картофа прави подобни реакции и затова го въведох именно както те съветва sneji_73 чрез Хипските пюрета. А по-късно след като прояде малко повече, което стана едва сега в 9-тия месец, започнах аз да й готвя с картоф и нямахме проблем.

# 4
  • Мнения: 878
Благодаря ви за отговорите Hug Hug,аз не живея в Бг,но ще проверя дали тук съществуват някакви картофени пюрета,а ако не просто ще изчакам.

# 5
  • Мнения: 11 818
Няма начин да няма, просто гледай да е картоф с морков, картоф с тиква напр.

Общи условия

Активация на акаунт