Трябва да се разделим заради операция - да отбивам ли???

  • 449
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 263
Моля майките с опит да ме посъветват - с единия близнак трябва да влезем в болница за планова операция. Ще бъда 1 вечер с него, после ще го видя чак след 3 дни, но не знам кога състоянието му ще позволява да го кърмя пак. В същото време другия близнак ще бъде с баба си, т.е. без мен веднъж една вечер, после поне 4 дни... Работата е, че точна дата за операцията нямаме, а ще ни повикат при освобождаване на място в програмата на хирурга. Очаквам това да стане най-рано след 2 седмици...
Трябва ли да започна да ги отбивам, не се притеснявам, че лактацията ще прекрати, понеже ще мога да съм поне при едното дете, но се притеснявам те как ще приемат отсъствието ми, особено този, който ще бъде опериран??? Моля, помогнете със съвет! Praynig

# 1
  • Мнения: 263
Искам да уточня, че в момента се кърмим най-много веднъж дневно, за вечерното заспиване, и 1-2 пъти нощем между 1 и 3 часа. Случвало се е да не се събуждат нощем за сукане, или да заспят отново без да сучат, или ако пият вода само, но това е рядко.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 254
Лу, нямам опит, но искам да ти дам кураж.
Мисля си, че може и да не се наложи отбиване.
Казваш че не знаеш дали състоянието на оперирания близнак ще позволява кърмене.. Не знам каква ще е операцията, но мисля че ако успееш да останеш с него по време на престоя му в болницата ще можеш да го кърмиш. Аз бях с Ивчо в Пирогов. Беше в тежко състояние - с изгаряне. Беше увързан за леглото. Беше кошмар, но мисълта ми е, че аз успявах да го кърмя. Надвесвах се над него или пък изцеждах и давах с шише... Важно е да си с близнака в болницата, защото той ще има нужда от теб. Другия близнак ще се справи някак си щом е при баба, т.е. при близък. А можеш и да оставиш изцедена кърма...
Дано да съм ти била полезна.
Успех!

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Lu,  и аз стискам палци всичко да мине добре.
Не мисля, че ти се налага да отбиваш, особено щом при теб ще е поне едното дете, а ще можеш да виждаш оперираното и евентуално и да го кърмиш. Сигурно знаеш, че кърменето в такива стресови ситуации (като операция) помага за преодоляване на стреса, както и за по-леко възстановяване (кърмата се усвоява най-лесно от организма и е най-подходяща и лека храна в следоперативния период).
Тъй като е малък, има ли възможност да ви настанят заедно (а примерно да излизаш, за да виждаш здравото дете при баба му ежедневно)? Доколкото знам, ако детето е под 3 години, има право да е настанено с член от семейството, който да го обгрижва.

# 4
  • Мнения: 8 917
Моля майките с опит да ме посъветват - с единия близнак трябва да влезем в болница за планова операция. Ще бъда 1 вечер с него, после ще го видя чак след 3 дни, но не знам кога състоянието му ще позволява да го кърмя пак. В същото време другия близнак ще бъде с баба си, т.е. без мен веднъж една вечер, после поне 4 дни... Работата е, че точна дата за операцията нямаме, а ще ни повикат при освобождаване на място в програмата на хирурга. Очаквам това да стане най-рано след 2 седмици...
Трябва ли да започна да ги отбивам, не се притеснявам, че лактацията ще прекрати, понеже ще мога да съм поне при едното дете, но се притеснявам те как ще приемат отсъствието ми, особено този, който ще бъде опериран??? Моля, помогнете със съвет! Praynig
Според мен няма да ти се налага да отбиваш, а дали оперираното ти детенце ще се отбие - не ми се вярва. Като те види ще иска само да се гушне в теб, а кърменето ще го успокои  Peace

# 5
  • Мнения: 263
Благодаря ви момичета!

# 6
  • Мнения: 3 760
И аз искам да те подкрепя!!!!   bouquet
Не виждам причина да отбиваш, а и се съмнявам, че толкова малки деца ще се отбият сами.
И кърмата, и кърменето ще са особено ценни/полезни/необходими за бебчовците. Особено за юнака, който ще е в болницата. Ако можеш - дай. Ако не - не  Laughing
Стискам палци цялата процедура да мине с минимум сътресения за всички!!!!  Heart Eyes   bouquet

# 7
  • Мнения: 4 242
На първо място стискам палци всичко да мине добре и бързо да забравите проблемите! Praynig
И аз съм на мнение че кърменето само ще помогне в случая, особено на оперираното дете, както е обяснила Бу. Води се според ситуацията, не бързай да отбиваш. Щом се кърмите рядко едва ли ще имаш проблеми с препълване, също едва ли ще се отрази много липсата на млекце за няколко дни на дечицата.
Късмет!

Общи условия

Активация на акаунт