Туптяща фонтанела !?

  • 3 983
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 750
Момичета, от известно време забелязвам, че фонтанелата на бебка понякога тупти много силно. В началото мислех, че е само когато много плаче. Но и като не е плакала пак става така. Не мисля и че е от обезводняване, защото туптенето се появява и след кърмене. Иначе бебка изглежда здрава, пълни редовно памперсите и се смее често.
Но от какво може да е това туптене и повод ли е за притеснение?!

# 1
  • Мнения: 5 103
Не съм забелязвала да и тупти фонтанелата newsm78

# 2
  • Мнения: 8 917
Момичета, от известно време забелязвам, че фонтанелата на бебка понякога тупти много силно. В началото мислех, че е само когато много плаче. Но и като не е плакала пак става така. Не мисля и че е от обезводняване, защото туптенето се появява и след кърмене. Иначе бебка изглежда здрава, пълни редовно памперсите и се смее често.
Но от какво може да е това туптене и повод ли е за притеснение?!

Знам, че когато е изпъкнала фонтанелата си е повод за притеснение, но туптяща?! Все пак е добре да я види лекар - но как ще я преглежда - и идея си нямам Rolling Eyes Ще се опитам да открия някакво инфо по въпроса Peace

# 3
  • Мнения: 601
   Всички туптят,нормално еPeace

# 4
  • Мнения: 8 917
Ето това намерих от книгата "Книга за майката" на Христо Михов :
"Ако вашето бебе е болно, с висока Т, и наблюдателната майка забележи, че фонтанелата му е изпъкнала или напрегната, трябва незабавно да се обади на лекаря"
Но какво се има под "напрегната".... newsm78 Все пак - при Гери не е имало нещо подобно.

# 5
  • София
  • Мнения: 43 903
туптят си не е страшно, щом не е изпъкнала или вдлъбната Wink това си е пулса на бебчо. Ако се притесняваш звънни един телефон на педито и питай Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 2 227
   Всички туптят,нормално еPeace
Споко  Peace

# 7
  • Мнения: 742
При нас е същото - много често съм я наблюдавала как тупти, особено силно е докато се кърмим. Не съм отдавала значение - обяснявам си го, че както й се движат ушичките докато суче - така пулсира и фонтанелката. Не мисля да се притеснявам.

но все пак ще следя темата newsm78
Дано не е нещо сериозно newsm17

# 8
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Даааа туптят.Пулс е това.Нормално е.

# 9
  • Мнения: 2 019
Даааа туптят.Пулс е това.Нормално е.
Peace

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Всички туптят . Няма страшно.  Преди време и аз страшно се бях притеснила.  Grinning а то нямало защо

# 11
  • Мнения: 426
  Няма страшно,нормално е.Това е пулса на бебчето.Повод за притеснение е,когато е или хлътнала или издута!

# 12
  • Мнения: 419
Нормално е и нашата туптеше  Peace

# 13
  • Мнения: 2 309
Нормално е!

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И при нас се е случвало.Особено ние бяхме с една рошава прическа и много си личеше.

Общи условия

Активация на акаунт