От кога играчки над леглото?

  • 9 564
  • 26
  •   1
Отговори
  • Germany
  • Мнения: 7 879
Здравейте,
Пак едно въпросче:)
Нашта кошарка беше с едни много готини кончета висящи над детето, но педиатъра каза че било още рано за такива играчки и ни накара да ги махнем. Иначе вече си имаме и един супер готин музикален подарък, които пак е за над леглото и незнам дали да го сложим. Ще се радвам ако споделите вашия опит.
Хубав ден:)))

# 1
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Винаги са си били над леглото нашите играчки-още от самото начало Grinning

# 2
  • Мнения: 2 258
Започнах да ги пускам откъм 20-тия ден:)Като стана на месец и нещо вече им се радваше и им гукаше:)

# 3
  • София
  • Мнения: 2 952
Някъде през втория месец започват да се заглеждат.
Защо ви накара да ги махнете доктора?

# 4
  • Germany
  • Мнения: 7 879
Защото малките бебета имали кривогледство и ако имало толкова рано играчки над леглото не било добре.. Абе нещо такова каза, ама аз не разбрах от кога можем пак да ги сложим, та затова вас питам.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 522
Купихме ги на 35-36 ден и оттогава са си все там  Stuck Out Tongue

# 6
  • София
  • Мнения: 2 952
Това за кривогледството не го знаех  Wink , може и да е прав човека знам ли Shocked

# 7
  • Мнения: 5 468
Гери беше на 2-3 седмици, когато й подариха такава въртележка за легло. Сложихме й я и оттогава си стои там. Е, сега е цялата проскубана вече, но тя започна да стои права и мъкне здраво пеперудите, дето се въртят Laughing.
На мен пък ми казаха, че е полезно за зрението /въпреки че едва ли вижда нещо първия месец/, но от 2-рия ги следяло и незнам си какъв рефлекс развивало.

# 8
  • София
  • Мнения: 39 717
и ние може би към 30-40тия ден бяхме украсили леглото като коледна елха. Дияна сутрин ни будеше с една адски досадна дрънкалка, в последствие я махнахме (по обективни причини) Wink

# 9
  • Мнения: 1 263
Купих и такава играчка след първия месец, като забелязах че фокусира Grinning ... За кривогледството не знам, но нашето JP ни каза да я пускаме по 2-3 пъти на ден, не повече, защото очите се натоварвали или нещо такова....

# 10
В началото на 2 месец Марто взе да се заглежда, педиатърката ни каза да слагаме играчки, детето трябва да почне да посяга към тях. Сега вече се заглежда много продължително, ако няма играчки си гледа ръцете. Grinning

# 11
  • Мнения: X
Цитат на: mecho_puh
Винаги са си били над леглото нашите играчки-още от самото начало Grinning


И нашите.

# 12
  • Мнения: 1 512
Някъде около 20-тия ден сложихме такава играчка над леглото. Свалихме я, по-точно Кристина я свали, разглоби я и сега си има няколко по- малки играчки като занимавка. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 717
Цитат на: Moni
Защото малките бебета имали кривогледство и ако имало толкова рано играчки над леглото не било добре.. Абе нещо такова каза, ама аз не разбрах от кога можем пак да ги сложим, та затова вас питам.


Същата работа и при нас и аз като теб питах мамите тук и си сложих играчките, но той започна да се заглежда в началото на втория месец  Grinning

# 14
  • Мнения: 530
Никога не е прекалено рано да се сложат играчки над леглото на детето, дори не е необходимо да са играчки, може да са просто цветни ленти, особено добри в началото са разни черно бели шарки тъй като контрастират,а бебетата още не различават цветове и без това.
Хубаво е и да се сменят нещата - бебетата от самото начало имат невероятна способност да научават нови неща, да попиват (буквално) информацията около тях и естествено е да са по-любопитни към новите неща. Голяма част от тези висящите играчки за легло са такива, че разните висящи части могат да се сменят. Дори съвсем новородени (на по няколко часа) бебета, имат естествено предпочитание към формата на човешкото лице, така че човек би могъл да сложи и снимки (на близки и роднини), разни многоцветни компакт дискове също са им интересни. Естествено всичко това трябва да съобразено с безопасността на бебето.

Това за кривогледствтото не съм го чувала досега, но за сметка на това съвременните изследвания за развитието на детския мозък сочат, че първите месеци са критични за развитието на много от сетивните възприятия и могат да окажат влияние за в бъдеще. Затова стимулацията е много важна - например първите 6 месеца са критични за развитието на зрението,(например преди се е препоръчвало да се лекува детския катаракт на окото след 6 месечна възраст, докато се е установило, че това води до слепота -т.е. окото или очите, които не са били излекувани в тази ранна възраст, дори и да се излекуват впоследствие, 'критичния период' вече е пропуснат и съответните връзки в мозъка не са се развили), също така стимулацията е важна в тези първи месеци и за развитие на координация между очите и ръцете (т.е. детето да посяга и да хваща и т.н.) Разбира се, играчките над леглото не са единствения начин да се стимулира детето, но определено няма да навредят.

Много интересна книга, в която се говори за подобни неща е:
'How to raise a brighter child' Joan Beck

Общи условия

Активация на акаунт