мускулите на очите

  • 529
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 346
Искам да ви питам дали е нормално бебче на 2 месеца да криви по мъничко оченцата /и двете/? Знам, че по принцип като е новородено е нормално, но не знам дали на тази възраст все още е ?
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 8 917
Искам да ви питам дали е нормално бебче на 2 месеца да криви по мъничко оченцата /и двете/? Знам, че по принцип като е новородено е нормално, но не знам дали на тази възраст все още е ?
Благодаря предварително!
Според мен няма за какво да се притеснявяш Peace

# 2
  • Мнения: 1 353
Според мен също няма от какво да се притесняваш

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 907
Доколкото знам това "кривогледство" изчезва около 4 - тия месец.

# 4
  • Мнения: 5 026
 Нормално е! Аз съм се консултирала с лекар. Моя син правеше така до към 4 месец.

# 5
  • софия
  • Мнения: 495
До една годинка е нормално Peace

# 6
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Има такова физиологично кривогледство, но гледай да не го стимулираш - не му слагай прекалено близко до оченцата висящите играчки. Ако събира очи само когато си гледа ръчичките, е естествено.

# 7
  • Мнения: 359
От форума разбрах че до 1г. е нормално и моето Цветенце е със събрани леко към нослето очички.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 750
И моята принцеса си събира понякога оченцата към нослето, но обикновено когато гледа нещо от близо. Дано след 4-я месец наистина да престане с това кривене.

# 9
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ами при моето беше до скоро. Всъщонст даже на забелязах кога точно. Но някъде към 7 месец все още леко имаше кривогледство. Сега сме на 10 и всичко е нормално.

# 10
  • Мнения: 1 448
Аз съм била кривогледичка до към 1-2 годишна, сега си гледам нормално  Shocked

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
Моля да ме извини авторката на темата, че я разводнявам но искам да ви попитам, дали е нормално  да има разлика в зениците на 4месеца, защото от около 10тина дни забелязах, че едната му зеничка се разширява повече като започне да се вглежда в нещо ?
Иначе за това кривогледство и аз знам, че е нормално - когато се вглежда в нещо по отблизо, сега като гледам вече не криви така оченцата, но до скоро го правеше.

# 12
  • Мнения: 3 914
Нормално е да криви оченцата,особено като имаме предвид, че в първия месец от живота си бебетата са със късогледство средно -5 -9 диоптера
А зениците не трябва да се разширяват различно- Rossi ,направи консултация с офталмолог

# 13
  • Мнения: 7 640
бебетата и децата имат далекогледство.
А за кривенето - докъм 6 мес е обичайно. После става съмнително.

# 14
  • софия
  • Мнения: 555
бебетата и децата имат далекогледство.
А за кривенето - докъм 6 мес е обичайно. После става съмнително.
точно така

Общи условия

Активация на акаунт