как да си избера прахосмукачка?

  • 14 484
  • 40
  •   1
Отговори
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145

 налага се да си сменя прахосмукачката, а не знам как да си избера нова Embarassed Embarassed. днес ходихме в техномаркет-а , но на етикетите на всички прахосмукачки пише почти едни и същи неща, само цените са различни  newsm78. какво означава "постоянна торбичка" Embarassed?? / старата ми прахосмукачка непрекъснато искаше нови торбички /

# 1
  • Мнения: 1 432
Постоянна торби4ка озна4ава,4е нбяма да я мсеня6 на седмица или пук на по малко време.Тя е от плат и само се по4истжа когато се напълни с прахоляк и боклуци.Купи си Самсунг 1500 вата с циклон филтър от Техномаркета.Аз си купих така преди няколко дни-стра6на е.Цяната и е 109.90лв Peace

# 2
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 331
Аз имам тази. От година и няколко месеца, много съм доволна. Бяхме я хванали на някаква прИмоция за около 80лв.

# 3
  • Мнения: 1 925
Нашата е такава - http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=812821&cat=43&f=3722 Препоръчвам ти да е Бош или Самсунг - много са здрави и най-вече не си заслужава по-малко от 150 лв.  Peace По-добре е да е със сменящи се торби - по-хигиенично е   Peace

# 4
  • Мнения: 3 970
Първото нещо което гледах аз беше да е с :
мощност- 1800W - по-малко просто не ми харесва как смуче Crossing Arms 
Да е с метални телескопични  тръби - на мойте им се регулира дължината с копче
Да е с микрофиртър
Нашата няма торбичка ,а си е с прозрачен контейнер за боклука ,който накрая просто изсипваш
Успех в избора Peace

Последна редакция: пт, 01 сеп 2006, 16:32 от dvv

# 5
  • София
  • Мнения: 8 276
Зависи колко пари ще даваш и после по хубост Simple Smile (това сериозно)

# 6
  • Мнения: 793
Зависи по принцип колко си склонна да дадеш, но гледай да е по мощна, дърпат повече  Confused

Аз по принцип най харесвам с воден филтър, ама няма толкова парички, затова съм със непостоянен, нарочно си го избрах такъв, защото постоянния като се набие с прах и пак смуче по- малко, но пък е по удобен затова че не даваш още пари за торбички, постоянния се пере трудно и т.н. Успех в избора  Peace

# 7
  • Мнения: 6 167
Моите критерии за прахосмукачка са:
- възможно най-мощна
- възможно най-лека и маневрена,
- възможно най-малко миещи се части ( при водния филтър има разглобяване, което е ужасно досадно)
- ако е възможно с филтри за еднократна употреба ( пак пестиш чистене)

парите нямат значение. имам ужасно скъпа прахосмукачка, която не става за нищо,защото не отговаря на нито едно от горепосочените неща

# 8
  • София
  • Мнения: 3 249
Ами в ценовия диапазон, който можеш да си позволиш, гледаш тези с най-голяма смукателна мощност! Това, че прахосмукачката е примерно 1800 вата не означава, че толкова е смукателната мощ.  Naughty Не взимай такава с мощност под 300 вата, защото ще си дадеш парите на вятъра.

Нашата е Taurus с 400 вата смукателна мощност, другата мощност дори не я знам колко беше. Купихме я преди 2 години, по-скъпичка беше, но си заслужава всеки лев. Аз лично предпочитам уред със сменящи се еднократни торби за праха. Не мисля, че са чак толкова скъпи, даже не мога да си спомня колко точно струват!  newsm78 Ползвам, хвърлям, пера филтъра и пак наново. Упражнението не отнема и 5 минути. Преди имахме прахосмукачка с постоянна торба и чистенето за мен беше  Sick  Sick  Sick

Успех в избора!  Peace

# 9
  • Мнения: 3 388
И аз искам да сменям моята. Тази, която имам е скъпа и уж хубава. Истината е, че е  ужасно тежка, трудно маневрена и въобще не е удобна!
Мислих да си взема от тези тънките, които спестяват и доста място
Някой да има впечатления от тази? Imetec Piuma

# 10
  • Мнения: 5 462
Аз бих си купила ето тази или поне да прилича на тази  http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09014417
Определено не искам да чистя навдена newsm79, но все пак ако някой от вас е ползвал такъв тип прахосмокачка да напише някакви отзиви...

# 11
  • Мнения: 1 284
наште е Самсунг не помня колко вата, но в Техномаркет ни казаха да си купим маркова да е някаква известна а не трета глуха това имало значение при прахосмукачките

# 12
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Мойта е Самссунг, но е с контейнер , който го вадиш и го изсипваш в боклука. Не ти трябват торбички, нито нещо което да переш. Чиста работа- изсипваш и измиваш. Важното е да е по-мощна /около 1800вата/ , да е с метални телескопични тръби, маркуча да има по възможност мет.нишка и да има филтър за по-дребните частици! Е, вярно, всичко това оскъпява малко, но когато купуваш техника , не бива да се стискаш, защото тя се изплаща. Още повече, че не купуваш всяка година прахосмукачка? newsm78

# 13
  • Мнения: 5 462
Всъщност имах впредвид ето този модел http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=811165&cat=43
Някой от вас има ли впечатление от този модел ?

# 14
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145

 благодаря на всички за съветите. мисля да се спра на някой модел с пластмасов контейнер за боклуците. ще пиша пак да кажа впечатления после !!!!

 newsm79 newsm79   
      bouquet

Общи условия

Активация на акаунт