Бие децата!

  • 1 983
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Явно нещата вече излизат от контрол и не мога да се справя. Всичко започна с думите, с които го успокоявахме като се удареше примерно в шкаф: "Набий лошия шкаф на-на"... После започна да удря колите си, топката, мен и баща си ... и така неусетно започна да удря другите деца. Приближава се примерно до едно детенце съседче, с което много обича да си играе и изведнъж - шляп по главата. Днес удари същото дете като му хвърли една играчка по лицето и горкото детенце се разплака. Моя отвръща - "Еди-кой си плаче". Съответно аз реагирам или с викане: Не, това е лошо ... не прави така ..., или директно го шляпвам - примерно днес през ръцете ...
Не знам трябва ли да го удрям, трябва ли да му викам, по друг ли начин да реагирам ...
След 10-ина дни тръгваме на ясла и не ми се мисли какво ще стане като почне да удря децата ....

# 1
  • Мнения: 3 663
удрянето по какъвто и да е повод определено дава точно обратния сигнал - щом мама го прави, значи е ок, и аз ще постъпя така
аз на твое място бих прекратила всякакво биене на шкафове, ръбове, играчки и каквото там е "лошо" Simple Smile
опитай се вместо да насочваш вниманието му към това колко лошо нещо е направил, да ми дадеш положителен пример как се постъпва
ако той е ударил съседчето по главата казваш например - недей, миличък, да удряш ваньо (например:)), я виж колко е добричък и как те обича, хайде да го погалим по ръчичката (или нещо в такъв дух, съчинявам си сега Simple Smile
ако не действа, отклоняваш вниманието - да идем да видим цветето, камъчето, пясъка (все ще измислиш нещо Simple Smile)
след време ще забрави и ще си промени поведението
обаче най-важното е да се въоръжиш с канско търпение, да не се ядосваш и да действаш спокойно и уверено
успех Simple Smile

# 2
  • Мнения: 5 299
Викториа(1г и 5 м) също се опитва понякога да бие някое дете. Обяснявам и, че така не е хубаво да се прави, и само да милва детето примерно, или мен, защото аз съм най-често на среща й. За сега действа това. Когато се удари, просто целувам удареното място, и казвам, че ще мине. Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 2 967
ЩЕ следя темата с интерес, защото ние освен, че бием, от известно време и хапем. И то лошо хапе!!! Тази вечер ухапа по пръстчето едно бебе на 6м..... това вече ме влуди!

# 4
  • Мнения: 295
И аз ще следя темата с интерес, защото моята племеница често удря, блъска, крещи на сина ми. И се страхувам той да не стане като нея. За сега се опитвам да реагирам така, че де й обяснявам, че така не може, че него го боли и плаче - но не би. Доста инатливо дете е. Понякога вземам сина в другата стая, а понякога я шльпвам по дупето. Ефект никакъв. Честно, не ме е грижа как ще я възпитат, просто се страхувам, че моето дете ще започне да се държи по същия начин.

# 5
  • Мнения: 239
Ти си една щастлива майка! Няма повод за тревога, жено! Веднага информирай мъжа си и му кажи колко си зле за да не разбереш, че детето ти е истински мъж. Какво, да не ги бие ли?! Да го бият те?! Ти гей ли искаш или мъж?! Стегни се малко - вие понякога правите проблемите на хората.

Сега е моментът да купиш боксова круша на детето си, слагай му бинтове да се учи (ръкавици и без това в този размер няма) да удря хубаво. Един ден може да стане бизнесмен, патриот и меценат.

Имате ли си куче? Вземи му малко ротвайлерче да се бият и хапят. Двама малки звяра вкъщи - какво щастие те чака само ако знаеш!

# 6
  • Мнения: 3 161
Анита, мисля че сама много точно си определила причината. Не одобрявам биенето на шкафове, в които детето само се е блъснало - на какво го учиш - да изкарва агресията си навън, да търси вината в другия, да решава проблемите и болките с бой?

Когато детето ми падне и се удари, казвам, Случват се такива неща, гушкам я, целувам удареното, казвам, че ще мине бързо; ако сама е предизвикала удара, обяснявам защо се е случило и как да се пази следващия път. Ако друг я удари случайно, винаги подчертавам, че не е искал, че случайно е станало. И когато се ударя аз примерно, първите й думи са: "Нищо, ще ти мине". Винаги проявява съчувствие, когато друг се удари или плаче. Скоро едно дете на площадката (по-малко от нея) я удари през лицето и аз изтръпнах, като помислих как тя ще му върне удара, а тя се изправи срещу него и му викна в лицето "Не се прави така!". Много ме зарадва.

Когато детето ти удари друго дете - не бий твоето. Обърни първо внимание на другото, извини се, погали го (така детето ти вижда, че внимание получава не агресорът, а жертвата). После седни с твоето, гушни го, обясни му, че не е хубаво, че детето го боли, че никой няма да иска да си играе с него, ако се бие. Потърси причината за агресията (може примерно да му е взело играчката, да го е ударило без да иска). Помоли го да се извини, да прояви жест на внимание към другото. Покажи му как да се държи добре, а не наказвай лошото с друго лошо. Дай му обич и нежност вместо агресия и ще видиш как постепенно ще преодолее собствената си агресивна реакция, която те ужасява сега, и ще намери друг начин да се справи с фрустрацията от удара. А дали не копира и други модели на агресия около себе си? Огледай се добре и опитай да намериш и други причини в средата, в която расте.

# 7
  • Мнения: 4 629
Според мен важно е всеки път да обясняваш на детето, че не постъпва добре и   как се чувства удареното дете. И така, докато не престане да бие децата. На твое място аз не бих го удряла или шляпвала

# 8
  • Мнения: 3 537
Моята пък вчера ощипала едно дете в яслата.А ходи там само от 4 дни. Confused

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 6 256
и ние сме така ,доскоро му вземаха играчките и го бутаха,сега той взема,че и удря  ooooh!

и аз не мога да се справя,всеки път обяснявам ,но  ефект няма,дори като му кажа НЕ,той ми прави на пук , нито с добро,нито с лошо става  Thinking

и ми се струва,че колкото порасва,толкова по-зле ще става

# 10
  • Мнения: 1 117
Моят син пък бие мен, а не децата Sad Децата него го бият. Вече не знам как да постъпвам и какво да казвам Confused

# 11
  • Мнения: 5 245
Ти си една щастлива майка! Няма повод за тревога, жено! Веднага информирай мъжа си и му кажи колко си зле за да не разбереш, че детето ти е истински мъж. Какво, да не ги бие ли?! Да го бият те?! Ти гей ли искаш или мъж?! Стегни се малко - вие понякога правите проблемите на хората.

Сега е моментът да купиш боксова круша на детето си, слагай му бинтове да се учи (ръкавици и без това в този размер няма) да удря хубаво. Един ден може да стане бизнесмен, патриот и меценат.

Имате ли си куче? Вземи му малко ротвайлерче да се бият и хапят. Двама малки звяра вкъщи - какво щастие те чака само ако знаеш!

Ти шегуваш ли се  Shocked

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз ще и кажа какво ще стане в яслата Laughing Ще се намери някой по-бабаит от него да го отупа едно хубаво и ще спре да се бие ей така, за спорта Mr. Green

# 13
  • София
  • Мнения: 3 421
Аз ще и кажа какво ще стане в яслата Laughing Ще се намери някой по-бабаит от него да го отупа едно хубаво и ще спре да се бие ей така, за спорта Mr. Green

Имам една приятелка, на която момиченцето беше такъв побойник - всички наред. Обаче като тръгна на ясла и явно някой я беше поступал и престана да се бие просто ей така.

Нашият малчуган се научи в детската щом някой го закача,бута  или се опитва да му вземе нещо и го рита по краката. Ами да ви кажа нямам кой знае какво намерение да го карам да спре да прави така - искам да се научи сам да си отстоява позициите, а не всеки ден да се прибира и да се оплаква, че някой го е бил. Хубавото е, че не посяга пръв и без причина.

# 14
  • Мнения: 2 757
Ти си една щастлива майка! Няма повод за тревога, жено! Веднага информирай мъжа си и му кажи колко си зле за да не разбереш, че детето ти е истински мъж. Какво, да не ги бие ли?! Да го бият те?! Ти гей ли искаш или мъж?! Стегни се малко - вие понякога правите проблемите на хората.

Сега е моментът да купиш боксова круша на детето си, слагай му бинтове да се учи (ръкавици и без това в този размер няма) да удря хубаво. Един ден може да стане бизнесмен, патриот и меценат.

Имате ли си куче? Вземи му малко ротвайлерче да се бият и хапят. Двама малки звяра вкъщи - какво щастие те чака само ако знаеш!

Личи си, че мъж го е писал. Съпругът ми разсъждава по същия начин. Само си мечтае как синът му ще бие всички деца наред в училище и определено се кефи като като посяга. Вчера синът ми щеше да убие няколко малки котета. Дори кучетата бягат от него защото той ги щипе и им дърпа ушите. СТава много смешно защото той ги гони и иска да си играе с тях, ама те само като го видят и бягат. А пък как изпояде жената на един приятел. Тя толкова му се радваше, а той я капеше като бесен. И това си го прави от как се е родил, никой не го е учил. Най-малкият проблем му е че взема играчките на децата, шишетата,  храната... Не знам дали осъзнава какво прави. Понякога си мисля че, но понякога мисля, че е нарочно, защото го прави когато му се скарам примерно - почва да ме хапе и да ми бие шамари. Наистина не знам как да процедирам. Разбивал ми е устата, носа... Плеснах му шамар веднъж след като ме зашлеви яко  и за момента подейства - разбра, че не трябва и повече не го направи в близките минути. После май забрави. Но ми стана много мъчно за него щото след тоя шамар като ме види сериозна и явно пак го очаква и си затваря очите. Повече никакви шамари, но не мога да не призная, че за момента това наистина подейства, поне разбра какво ми е причинил със шамара си.

Общи условия

Активация на акаунт