Проблем с пъпче на новородено

  • 2 317
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 329
След изписването педиатъра каза , че пъпчето на бебо е вързано високо и след падането му, ще трябва да се прибере и залепи.Може ли някой със сходен проблем да даде информация за тази процедура?

# 1
  • Мнения: 327
Имаме същия проблем.Купихме елепсовидни лепенки за пъпче Tegaderm+Pad,сменяме ги на 3-я ден.Дано се оправим с тях да не се наложи оперативна намеса.Успех и на вас Peace

# 2
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Май на всички така казват. Ние ще ходим на консултация на 12.09, купихме си лепенка и ще ни го залепят тогава. Зълва ми като е била бебе имала същия "проблем", така че не мисля, че е нещо притеснително.

# 3
  • София
  • Мнения: 8 932
Имахме същия проблем.

След само едно лепене вече бяхме така

Но не сме лепили със стандартните лепенки. Има едни които се продават на метраж, отлепват се от двете страни и стой като кожичка, много ми харесаха.

# 4
  • Мнения: 281
При правилно ползване на лепенките не се налага оперативна намеса. Моето синче беше така. Когато се поставя лепенката е важно пъпчето да е като в кратерче , т.е. събираш с пръсти кожата около пъпчето така, че то да потъне навътре и да не се вижда и залепяш отгоре лепенката. Има няколко вида лепенки по аптеките, но ние бяхме доволни само от една марка/но не си я спомням/. Спомням си, че след махането на хартиените подложки лепенката беше прозрачна и струваше около 3 лв. Няма нужда да се сменя на няколко дни, а едва когато видиш, че е почнала да се разлепя и вече не държи. Моят син носи 2 месеца (за този период сменихме само 3 бр лепенки) и сега има перфектно пъпче!
Успех! Hug

# 5
  • Мнения: 329
Благодаря за обнадеждаващите отговори, ако някой си спомни марката на тези прозрачни лепенки, които не се сменят непрекъснато, да пише.

Общи условия

Активация на акаунт