РЕСТОРАНТСКИ/кръчмарски рецепти

  • 300 103
  • 467
  •   2
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Знаете ли някакви вкусни кръчмарски рецепти, които сте пробвали в някое заведение и сте успели да научите рецептата им?

# 1
  • Мнения: 3 322
С предишната ми бременност бяхме на море и се запознахме с едно семейство държаха ресторант в Приморско. Аз ядях само панирани сирене и кашкавал , та те накрая ме светнаха за панировката да е пухкава. Яйце, галета, бира и сода.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 686
" Hug сода за хляб" или "газирана вода"?

# 3
  • Мнения: 3 322
за хляб - да бухва

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Благодаря ти много. Някои неща по ресторантите ги правят много хубави, обаче не си дават рецептите. Понеже работата ми е свързана е техните менюта и само ги чета, като прочета разни вкусотии като: език с масло и гъби, дробчета в масло, домати шмеркезе, сирене по тракийски, сирене по шопски, воденички пане......и разни тем подобни, направо ми се иска да си ги направя в къщи, но уви  Hug , когато поискам рецептите, собствениците им казват, че не знаят.

# 5
  • Мнения: 208
С предишната ми бременност бяхме на море и се запознахме с едно семейство държаха ресторант в Приморско. Аз ядях само панирани сирене и кашкавал , та те накрая ме светнаха за панировката да е пухкава. Яйце, галета, бира и сода.

Извинявай, ClanG знаеш ле за тази панировка как точно се панира с нея. Всмисъл всички посочени продукти заедно се разбърка и след което с тази смес се панира?

# 6
  • Мнения: 14 471
и аз това искам да разбера - смесват ли се продуктите? щото содата в бирата...странно ми е

# 7
  • Мнения: 1 352
Веднъж ядох пиле "Беарнез" и много ми хареса. Не съм питала собствениците каква е рецептата, но според вкуса разбрах за какво става въпрос. Наскоро се присетих и си го направих вкъщи и моето ми хареса повече от онова в кръчмата. Мъжът ми пък каза, че това му става едно от официалните любими ястия Crazy. Та значи само името му е такова "изкелефенчено" - това си е пиле със сметана и топено сирене и гарнитура картофки соте. Аз го направих така:

500 гр. пил. филе, нарязано на хапки се задушава в малко олио, добавя се и малко соев сос,  бяло вино и 2-3 скилидки нарязан на ситно чесън. Месото се отделя и в същия тиган слагаме 200 гр. заквасена сметана, нарязваме пушено топено сирене, добавяме малко горчица и бъркаме докато стане хомогенна смес. С тази смес заливаме пилешките късчета. Сервираме с гарнитура от картофки соте.

# 8
  • Мнения: 14 471
Marieta страхотна рецепта. ще я опитам скоро. благодаря ти

# 9
  • Мнения: 3 322
Да , всичкото това се омешва и в него се панират нещата

# 10
  • Мнения: 1 448
Поработвах тук таме през студенските години, та се бях научила как се правят кашкавалчета и сиренца панирани, както ги правеха на Хепи - като топчета за пинг-понг ставаха  Laughing Идеално кръгли и гладки  Wink За съжаление тогава не си записах рецептата за паста Патафри /не знам как точно се пише/, но си спомням нещо такова - разбиват се белтъци с малко лимонов сок и после жълтъци с бира, задължително жълтъците се изспиват при белтъците /не белтъците при жълтъците/ и се разбърква, после се потапят първо пръстите с които се хваща хапката и тогава се потапя самата тя  Peace Ако някоя мама знае дали е точно така, или ако съм в пълна грешка - да се обажда  Praynig

# 11
  • Мнения: 208
Да , всичкото това се омешва и в него се панират нещата
Благодаря, ти ще пробвам така както си описала.


жълтъците се изспиват при белтъците /не белтъците при жълтъците/ и се разбърква, после се потапят първо пръстите с които се хваща хапката и тогава се потапя самата тя  Peace Ако някоя мама знае дали е точно така, или ако съм в пълна грешка - да се обажда  Praynig
Да и аз така знам. Жълтъците се изсипват при белтъците и леко се разбърква така, че да не спадне сместа.

Мариета благодаря, ти за рецептата. Ще гледам скоро да я пробвам.

# 12
  • Мнения: 8 917
Веднъж ядох пиле "Беарнез" и много ми хареса. Не съм питала собствениците каква е рецептата, но според вкуса разбрах за какво става въпрос. Наскоро се присетих и си го направих вкъщи и моето ми хареса повече от онова в кръчмата. Мъжът ми пък каза, че това му става едно от официалните любими ястия Crazy. Та значи само името му е такова "изкелефенчено" - това си е пиле със сметана и топено сирене и гарнитура картофки соте. Аз го направих така:

500 гр. пил. филе, нарязано на хапки се задушава в малко олио, добавя се и малко соев сос,  бяло вино и 2-3 скилидки нарязан на ситно чесън. Месото се отделя и в същия тиган слагаме 200 гр. заквасена сметана, нарязваме пушено топено сирене, добавяме малко горчица и бъркаме докато стане хомогенна смес. С тази смес заливаме пилешките късчета. Сервираме с гарнитура от картофки соте.

Звучи много вкусно и знам тази вечер какво ще хапваме smile3508 Благодаря! newsm51

# 13
  • Мнения: 1 352
Наистина е вкусно и става много бързо! А картофките соте ги правя така: нарязвам картофи на колелца и ги обърквам с  марината от соев сос, пресен копър, счукан чесън и 1 суп. лъж. мед или захар. Запичам в тава с повечко масълце. Меда придава много приятен сладникав вкус на картофите. Пробвайте, няма да съжалявате.

# 14
  • Мнения: 1 063
В сайта на бон апети намерих две рецепти на Хепи:
Градинарска салата
130г зеле, 2 червени чушки, 2 зелени чушки, 1 морков, 1 глава червен лук, 1 шепа гъби,
1/2 зелена салата, 30г масло
за винегрета:100 мл зехтин, 30 мл оцет, 2 скилидки чесън, 2-3 стръка копър, 2-3 стръка магданоз, 1 с. л. горчица, 1 щипка сол
Зелето се нарязва на жулиени, чушките на кръгчета, морковът на ивици с помощта на белачка.Поставят се в дълбока купа, добавят се нарязаната наситно салата и червеният лук.Гъбите се нарязват на четвъртинки и се запържват в предварително загрятото масло.
Винегретът се приготвя, като зехтинът, оцетът, чесънът, горчицата, солта, копърът и магданозът се пасират.
Салатата се посолява, полива се с винегрета,добавят се гъбите,разбърква се и се сервира.

Тази салата при нас имаше голям успех!


Пилешки късчета
200 г пилешко месо от бутче,30 г мариновани гъби, 30 г кашкавал,80 мл вода, 12 мл соев сос,
2 с.л. олио, брашно за овалване, картофено пюре за гарнитура
Месото се нарязва на късчета,които се овалват в брашно, след което се поставят в голяма цедка, за да падне излишното брашно.Запържват се до златисто в добре загрято олио.Добавят се нарязаните на филийки гъби,водата и соевият сос.Тиганът се захлупва и месото се задушава така 2-3 мин.
Сервира се с картофено пюре и докато късчетата са топли се настъргва  кашкавал.

Това още не съм го пробвала.
Добър апетит!

Общи условия

Активация на акаунт