Отговори
  • Мнения: 2 757
Темата ми е провокирана от едно разногласие в друга тема, което започна така:

....Много е важно според мен да се обясни на детето, че има много прости и жестоки хора и доколкото е възможно да го убедим да не им обръща внимание. ....
аз пък точно това не искам да го правя
искам да настроя детето си положително към света
а не да излиза навън с идеята колко прости и невъзпитани хора ще срещне
когато му дойде времето тя ще съумее сама да си създаде представи за живота, простотията, ценните и безценните неща и как да се отнася към всяко едно от тях

Грубо и директно съм го казала, но то е защото реалността е груба и грозна поне в моите очи (визирам по-конкретно България). Иначе и аз не искам да настройвам детето си от малко негативно към света и ще ми е много неприятно да му обясня реалността. Добре, че не съм в БГ и тук хората са по-възпитани и човечни, та проблемът ми става по-малък. Ама за българските мами си остава, въпреки че те гледат да си затварят очите пред него.
Въпросът е вие как мислите - трябва ли да се представят нещата пред детето в реалната светлина или да му се говорят само неща от сорта, колко добричък трябва да бъде понеже всички хора са добрички, да не очаква лошо от хората, като му ударят шамар да обърне и другата буза и да помоли за още един. Лично аз смятам да възпитам синът си да бъде добро дете, да не бие и обижда другите, да бъде позитивно настроен към хората. Но освен това ще му обясня и че ще срещне хора, които ще се опитат да го набият или обидят. И тях не бива да ги мисли за добрички, а да им разкаже играта ако има възможност на момента. Ако не - да ги избягва, докато.... дойде подходящ момент да си им даде незабравим урок  #2gunfire

# 1
  • София
  • Мнения: 7 242
Темата е много интересна за мен. За съжаление си тръгвам от работа, а в къщи нямам компютър. Надявам се да я намеря в понеделник. Ако ли не - ще я вдигна Grinning

# 2
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Аз вече съм писала по въпроса, но защо отговорът ми липсва?  newsm78

 Laughing Laughing Laughing Сега видях, че е пусната дублираща се тема. Може ли модовете да съберат на едно място постингите?

Общи условия

Активация на акаунт