От кога на обща храна

  • 1 398
  • 21
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 5 526
Моят малкият не иска да яде вече бебешки манджи, нито тези дето ги бъркам аз, нито тези от кухнята. Иска си човека това, което ядем ние и става страшно, ако му се откаже. В резултат на което на 1г и 3м е ял кюфтета, таратор, шпеков салам Shocked.
Кажете вашите деца кога започнаха да ядат всичко, което ядете и вие? И мога ли да направя нещо с което да го върна към яденето на това, което трябва да яде едно дете на тая възраст. Май съм изтървала коня в ряката, но все пак надеждата умира послена. Mr. Green

# 1
  • Мнения: 2 220
Синът ми вече е на обща храна. И той я предпочита, какво да направя. Но ние не ядем мазно, солено и пикантно. Вече гледам да съобразявам менюто с него, но не му давам задължително всичко.

# 2
  • Мнения: 106
сега ако някой се хване да ми обясни какво му е вредното на таратора...

наистина не мога да разбера от какъв зор сами си търсите и създавате проблеми. ама щом така ви харесва

# 3
  • out of space
  • Мнения: 8 573
На годинка вече си ядеше всичко, което и ние ядем. Е, без някакви ексцесии като люто, гъби, патладжан и майонези...и др.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 679
На годинка вече си ядеше всичко, което и ние ядем. Е, без някакви ексцесии като люто, гъби, патладжан и майонези...и др.
И Таня така.

# 5
  • Мнения: 643
Като навърши година, и започнах да готвя малко по като за него така да се каже, без запръжки и с по - малко подправки. И така хапва си от нашата храна вече девет месеца, не се оплаква нито той нито аз.  Hug

# 6
  • Мнения: 7 640
от 10 мес. са на кухня- практически си е обща храна, според мен.

# 7
  • Мнения: 5 370
от 10 мес. са на кухня- практически си е обща храна, според мен.
И аз съм така, с тая разлика, че все пак детската кухня е една идея по-лека от общата.
Засега през седмицата яде обща кухня, събота правим някоя супичка или манджичка-и не се прибавят силни подправки, а после кой каквото иска си дослагва-сол, чер пипер и т,н,
Яде ми като ламя, милият-пу пу пу.

# 8
  • Мнения: 3 042
.
от 10 мес. са на кухня- практически си е обща храна, според мен.

и според мен е така. Но все пак доста зависи от кухнята. Преди взимах храна от една кухня, чиито манджи нямаха нито вкус на сол, нито на някакви подправки. Сега взимам от друга , в която определено подправят манджите и това на малкият много му допада. Wink

Моят син още си хапва храната от детската кухня. До 1г9м не ядеше не пасирана храна и за това не съм му давала много от "екстрите"/салам например/, който сега яде. Но сега няма как да му забраня. Той сам си иска и не се отказва. Като види някой, че яде нещо и веднага иска. Днес си хапна едно пърче толумбичка Mr. Green. Вече яде и от нашата храна. Все още има неща, който не е ял - ядки, гъби, майонеза, пушени меса и други подобни забранени храни за едногодишните.

Щом вече е свикнал с кюфтета и салам мисля, че няма връщане на зад. При нас беше така

# 9
  • у нас
  • Мнения: 5 710
 newsm10

# 10
Павчо миналия месец стана на 1 годинка = никаква обща храна. Всички останали 2, 3, 5, 11, 38 и 40 годишни ядат  Laughing Laughing Laughing
Рая доскоро имаше нулев интерес към хапването на нашата храна (разбира се, говоря за тази,която се яде на масата, а не за нейното си меню от салатки и бяло месце например). Сега яде апсолютно всичко, което ядем. Ако не и харесва (а на нас полжително ни допада) след всяка хапка се получава следната поредица от физономии:  Sick Confused Simple Smile Последната цели да ни убеди колко и е вкусно папуто. И пак: искам още, и още, и още... Накрая прибрахме маджата и тя ни заби ей такава усмивка:  Grinning Явно беше доволна, че няма да се доказва като многоядяща сладурана.
Просто ме (искам да кажа ммммееее Sad) уби. Не знам какво да правя. Не мисля някой да е имал случай като моя. Ние сме уникални
 newsm45

# 11
  • Варна
  • Мнения: 5 526
сега ако някой се хване да ми обясни какво му е вредното на таратора...

наистина не мога да разбера от какъв зор сами си търсите и създавате проблеми. ама щом така ви харесва

Май наистина това правя - търся си проблеми.
А за таратора - ами има чесън, който според мен не е особено полезен за толкова малко човече.
А има и още една негативна реакция. От въвежденето на нашата храна насам му се разрани дупето и не мога да го излекувам нещо.
Детската кухня от която вземах храна беше точно без много подправки и без сол и на мен поне ми миришеше на манджата в студентския стол навремето, а макият само като я помирише и стисва уста.
Иска да яде сам с вилица и най-много си пада по диня и по сирене. Ама само с диня и сирене не се живее поне според мен.
Да ни се чуди човек на толкова ящни родители са ни се паднали деца дето не искат да ядат. Rolling Eyes

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 969
На годинка вече си ядеше всичко, което и ние ядем. Е, без някакви ексцесии като люто, гъби, патладжан и майонези...и др.
Peace

# 13
  • Мнения: 281
от 10 мес. са на кухня- практически си е обща храна, според мен.
Боже, от коя кухня вземате вие? В нашата кухня храната беше (меко казано) блудкава! Crazy Само 3 месеца му вземах от там, после около месец му готвех вкъщи отделно за него. От като стана на 1 година яде от нашата храна - готвя по- безсолно, без люто, без запръжки. Вече хапва почти всичко, нали е голям мъж  Wink

# 14
  • Мнения: 6 315
След като стана на годинка, но като готвех слагах подправките накрая и му отделях без подправки (особено ако става дума за пикантни). Сега свикнах и просто слагам по-малко сол, пипер и т.н. и той си яде. Ако някой иска да овкусява повече си слага допълнително от това, което му е нужно Wink.

Общи условия

Активация на акаунт