Как се адаптираха ранните ви ясленчета?

  • 1 125
  • 29
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Много се чудя дали да дам Ния на ясла от тази есен. Ако не ми се налагаше да работя, не бих. Затова ми се иска майки, чиито деца са тръгнали на ясла рано (в нашия случай- на година и 4 месеца, евентуално), да споделят как се отрази на децата.
Притеснявам се, че е твърде малка, проходи сама съвсем скоро, кърмя я, с памперс е, не може да се храни самостоятелно...абе, струва ми се бебе.
Страх ме е и от болести и всички известни недостатъци на яслите.
От друга страна с голям зор успях да измоля записване от тази есен, предвид недостига на места в яслите и някак не върви да ида и да им кажа "Ще си я гледам още няколко месеца, но ми пазете мястото"  Rolling Eyes
Наистина не знам дали да я дам или не, постоянно го мисля и не стигам до решение. Ще съм ви благодарна, ако споделите отзиви.

# 1
  • софия
  • Мнения: 376
аз пуснах сина ми на ясла на 1г и3м.,свикна много лесно от първия ден, научи се да се храни сам,е на гърне не го научиха,но болестите...........нямаха край,там им сменят памперси,хранят гиабе общо взето грижат се за децата,е не е като в къщи.Все пак решението е твое

# 2
  • Мнения: 9 990
На моята лично и се отрази добре.Пуснах в яслата бебе.Едвам станала стабилна, с биба и с памперс, не можеше да говори.Е, тази година си взех една госпожица, чак ми става носталгично.Тръгна без една сълза детето ми.Попаднах на екип добър явно-хората си знаят работата и детето ми се чувстваше прекрасно, често не искаше да си тръгва даже.Научи са наистина на елементарни за някои неща, но за мен-важни-сама да се храни, да ходи до тоалетна и да се обслужва сама, там ми махнаха и памперса и бибата.Да се облича сама.Не е боледувала и ден, така се движиха и болшинството деца в групата.Какво друго да ти кажа-да, ставало ми е мъчно понякога, че не е с мен и не миткаме по градинките, но след като я вземех си наваксвахме Hug
Та с няколко думи, че мога цял ферман аз лично да напиша-на моето дете се отрази добре яслата.

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Уф, и нас това ни чака  Confused

# 4
  • Мнения: 2 534
Моята малка шушонка тръгна , когато беше на десет месеца и половина .
Адаптацията беше безпролемна на тази възраст , вашата е по-лош вариант , но не се притеснявай , ще пореве няколко пъти , а после само за децата ще пита
Винаги давам за пример детето на една моя приятелка , която посещава същата ясла (оттам дойде и познанството ни ) . Нейното двегодишно отроче дни наред ревеше хваната за вратата , в буквалния смисъл , две седмици нито се хранеше в яслата , само плачеше и държеше дръжката на междинната врата . Кошмар за майката , но тя нямаше избор и трябваше да ходи на работа . След още седмица детето продължаваше да реве по цял ден , директорката събра съвета на яслата , за да изключат детето дори , толкова беше проблемна малката .

И изведнъж - край , до там беше , като с нож отрязано , това дете безпроблемно продължи посещенията си в яслата , но таво след месец мъки и за двете

# 5
  • Мнения: 3 356
... директорката събра съвета на яслата , за да изключат детето дори , толкова беше проблемна малката ....
Shocked И такова ли чудо има?!!

# 6
  • Мнения: 3 777
Добре му се отразява.
Тръгна на ясла на година и 3 месеца.
Подготви се за боледуване особено в началото.
Сега е на година и осем месеца, храни се сам, много е оправен и самостоятелен и до голяма степен се дължи на това че ходи на ясла от рано.
Никога не е плакал, става сутрин и бърза да ходи.

# 7
  • Мнения: 2 534
... директорката събра съвета на яслата , за да изключат детето дори , толкова беше проблемна малката ....
Shocked И такова ли чудо има?!!
Има , има , като в училище , отсъствията се извиняват или с медицинска бележка , или с такава по домашни причини .
Има и съвет , когато видят че някое дете не може да се приспособи , но слава богу - това става много рядко

# 8
  • Мнения: 3 537
... директорката събра съвета на яслата , за да изключат детето дори , толкова беше проблемна малката ....
Shocked И такова ли чудо има?!!
Има , има , като в училище , отсъствията се извиняват или с медицинска бележка , или с такава по домашни причини .
Има и съвет , когато видят че някое дете не може да се приспособи , но слава богу - това става много рядко
Да и мен ме предупредиха ,непременно бележка от лекар ако е била болна.А тя тръгна този понеделник и вече е болна. Crazy

# 9
  • на село
  • Мнения: 3 841
Да ти дам малко кураж и аз  Grinning.
Радослава тръгна на ясла на 1 годинка, все още не ходеше сама и всички останали неща бяха като при вас - памперса, храненето.
Ами свикват децата  Grinning, по -бързо от родителите дори.
Никога не съм я оставяла до обяд, в нашата ясла така процедират, за да не си изгради грешна представа детето и после да не иска да спи след обяд.
Заведохме я първия ден - не е плака.
За болестите - няма как, не се разминахме без тях, но и не е боледувала чак толкова много
/ пу, пу  Stop/.

Вече е ветеран  Grinning- това лято и махнахме памперса, научи се и сама да се храни.
Така че спокойно  Hug!

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Дафодил, ако можеш - запиши я, води я няколко дни до обяд, после - я гледай, но плащай таксата (но все пак говори с директорката, евентуално я води по няколко дни до обяд). Тя не е голяма и вярвам, че е по силите на повечето семейства.
Така ще имаш запазено място и ще можеш да я гледаш повече време, ако имаш възможност.

Мая не е от ранните - тръгна на 1г 11м... и повече бих я гледала, ако можех.
Кърменето е най-малкият проблем Wink

# 11
  • Мнения: 643
От три месеца ходим, и още не сме се адаптирали напълно. Все още си поревава, но  вече не от вратата, а като  го устава и докато го вземе някоя сестра и млъква. Сега вече се сърдим и като си тръгваме, че му развалям играта. Все още не говори, но за три месеца се научи да се храни сам (  почити ) и да пие сам от чаша, това още на третия ден. Боледува доста, все още горе долу през две седмици сме болни, но нищо кой знае колко сериозно. Абе справяме се някак и двамата. Много ясно си спомням обаче, това което ми каза директорката на яслата като го приемаха. Каза че късно го даваме, малките деца по - лесно се адаптирали. Така че ще се справите  Hug

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Успокоявам се малко като чета. Донякъде притесненията ми се дължат на това, че никога не я е гледал никой друг, свикнала е твърде много само с мен, но пък иначе е общителна и ухилена, дано свикне. А всъщност колко наистина е таксата за ясла, не бях се сещала?

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
В нашата за пълен месец е 25 лв., как е в Бургас трябва да питаш някой от там Simple Smile

# 14
  • Мнения: 643
И нашата е 25 лв, явно на всякъде са горе долу едни и същи цените.

Общи условия

Активация на акаунт