Какво става с млеката?

  • 851
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
 Някой знае ли какво става с млеката за децата с АБКМ?
На 1 септември т.е. днес е дошъл новият списък в аптеките, но оттам отказват информация, да се питали личните лекари. Решението че млека ще има беше обнародвано в ДВ бр.60 в приложението към член единствен след ред "Улцерозен колит К51.2 улцерозен (хроничен) проктит" се създава ред "Други неинфекциозни гастроентерити и колити К52.2 Алергичен и алиментарен гастроентерит и колит" т.е. името и кода на заболяването са сменени.
Но защо ли ми се струва, че млеката не са в този списък и ще си чакаме от списък на списък..........а децата ни си растат и може да се окаже, че вече нямаме нужда от него........newsm45 bg bg

Последна редакция: пт, 01 сеп 2006, 21:43 от sksk

# 1
  • Мнения: 5 299
???????????? newsm78

# 2
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
newsm78 С кои млека ?

# 3
  • Мнения: 40
Абе, хора какво ви става? Никой ли не знае нищо за диетичните млека? Тук толкова теми има изписани за децата с алергия към белтъка на кравето мляко и толкова майки търсят отговори, а сега всички си мълчите сякаш не се отнася до вас. Темата е четена досега 47 пъти а никой нищо...................
Направо съм изумена....................................................... newsm78 ne

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ами незнам Rolling Eyes(достраша ме да подмина без да отговоря)

# 5
аз доколкото разбрах от лекерката ми и от аптеката,от която пазарувам,млека няма в новия списък

# 6
  • Мнения: 4 564
 ох това за млеката е поредния абсурд в нашта държава #2gunfire
изпозвам темата за да напиша че ми остана една кутия мляко прегомин и мога да я подаря на някоя майка от варна нека да ми пише на лични ,просто е абсурдно да се купува това мляко един човек от семейството май само затова ще работи ужас дано скоро се реши този проблем

# 7
Имам Алфаре 8 кутии, които вече няма да ползваме.Пишете ни!

# 8
  • Мнения: 1 187
Скоро бях при доц.Ковачева,и тя каза че решението е обнародвано,но сега здравната каса трябвало да си проведе конкурса за вносител. ooooh! Нали се сещате,че това може и да не стане до края на годината.Тъй че пак ми намирисва на протести..посред зима! #2gunfire

# 9
  • Мнения: 40
Ужас, направо нямам думи в каква държава живеем.............
Някой знае ли в Гърция дали има тези млека (Фризопеп и др. а сигурно и по хубави има) защото ако ни приемат в ЕС  и отворят границите да се минава по лесно да си ги купуваме от там, че е най близко защото тогава при нас може още по безбожно да дигнат цените преди да дигнат заплатите естествено..........
Представям си 1 кутия Фризопеп 20-30 евро, направо ми настръхва косата. Такива мисли вече ми минават, ужас.................

# 10
На мен от Здравната каса ми казаха, че имало в списъка четири млека на Милупа. Моята лекарка ми каза че ще провери дали не може да се замести Фризопепа с някое от тях, но до момента нямам още никаква информация. Някой чувал ли е такова нещо?

# 11
  • Мнения: 40
Мили мами, Фризопеп няма да има!
Целта на Касата е да протака нещата и досега го правят много успешно. Ясно е, че са окрадени парите и пари за млека няма. Тези приказки, че сега преговаряли с фирмите дистрибутори са печелене на време. Нов списък ще има 6 месеца след този от септември, което прави март 2007, тогава пък ще сме може би в ЕС, те евентуално ще искат нова реформа в Здравеопазването, ще има съвсем други изисквания и списъци, може да не одобрят Фризопеп, да се внаят съвсем други млека и т. н.
Истината е, че млека няма да има и както се казва всеки трябва да се спасява сам.
По леките случаи (като нас) минахме на НАН ХА................................

Общи условия

Активация на акаунт