Gestational diabetes - USA

  • 1 154
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 650
Имам въпрос за гестационен диабет във САЩ. Има ли мами с такъв установен и да ми кажат как са процедирали при тях и какво е станало после. Някои хитринки за по евтини консумативи?

Накратко- при мен го установиха след 2 теста, пратиха ме на клас за хранене и после ми изписаха апаратче да си следя нивото на захар поне 5 пъти на ден. Апаратчето ми дадоха без пари а консумативите застраховката покри известна част-минах през Costco и мисля че не е лоша цената. Промениха ми визитите при доктор всяка седмица със NST и ми назначиха видеозон на 36 седмица за да установят колко е голямо бебето и определено не ме съветват да чакам до края а да предизвикат раждане (което аз исках така или иначе). Притеснява ме какво ще стане после-знам каква е статистиката, но е различно да чуеш някои минал през това. Бих желала само мами от САЩ да отговарят, сигурно системите са различни в различните страни и доколкото разбрах в БГ не се прави такъв тест.  Интересното беше че ми казаха че сега се борят да въведат два теста  да има, а не един, тъй като изследванията показали че теста направен в 24-28 седмица може да е добър, но после на -30-32-ра да се променят нещата.

# 1
  • Мнения: 994
толкова ли са ти лоши резултатите, че чак и апаратчета са ти дали?!!
на мен 2 пъти са ми го правили, но нямах проблеми.
две мои приятелки обаче показаха + резултат. Едната наистина роди голямо бебе 2 седмици преди термин - близо 5 кг беше, а другата си роди съвсем нормално 3 кг, но в началото на 9тия я предизвикаха още поради друга медицинска причина. Но не са им давали апаратчета и прочие - само диета.
И двете нямат диабет сега.  знам, че статистиката показва, че това си е само диабет по време на бременност, така че не би трябвало със сигурност да има проблеми след това.

# 2
  • Мнения: 500
Lana2004,

Виждам, че си помолила само майчета от САЩ да ти отговарят, но се намесвам за да те успокоя и да ти кажа да не се притесняваш, защото аз минах точно по този път. Както виждам от постинга ти и тук в Англия процедират по-същия начин. Аз също се тествах с апаратче и през последните седмици имах видеозон всяка седмица за да наблюдават големината на бебето. Определиха ми дата за индукция, но не се стигна до това, защото родих сутринта преди часа ми за индукция. Бебето наистина беше голямо, но това си го знаех предварително и се бях подготвила психически, а не както първия път, да се мъча с часове и накрая се наложи да ми 'помагат'.

6 седмици след раждането тук правят отново тест с глюкоза. Това за мен беше през миналата седмица и сега очаквам резултатите за да видя дали диабета е бил само през бременността или още ще ми е проблем. След раждането не съм се 'бола' повече: не исках и да си знам стойностите, чаках 'официалния' тест.

Лека бременност ти желая, спазвай си диетата и всичко ще е наред!  Hug

(Извинявай, още веднъж, че се намесвам в темата ти.)

# 3
  • Мнения: 940
Не се притеснявай,
На мен ми се размина но снаха ми която живее тук също  не  и се размина ,и тя като тебе с апаратчето и диетките и разходките ...бебчо се роди 9 паунда,но тя си го роди нормално !
И двамата са здрави и на снаха ми диабета и изчезна след раждането ,единствено и беше гадно че не можеше да си хапва плодове на воля в последните месеци,но важното е че всичко мина с успешен край!
Good luck!

# 4
  • ES
  • Мнения: 2 172
Аз също не съм в САЩ, но при моята бременност също ми лепнаха тази диагноза. Направо бях в пат. Винаги до сега съм била с ниско ниво на кръвната захар, вапреки наднорменото си тегло. Мисля че гестационен диабет развиват такива като мен, с надормено тегло или мами, които наддават доста килца брез бременността. Интересно но това в Бг не се следи, не правят този тест с обременяването с глукоза О Саливан, мисля че се казваше.
На мен ми наложиха диета до 2000 калории дневно, дадоха ми режим на хранене, апарат и реактиви да меря кръвната си захар 1 час след хранене и ми казаха че до 2-3 седмици не се ли повлияе захарта ми от диетата се предписва инсулин, като ме уверяваха че не пречело за бебето. Доста се бях стреснала и само с диетата понижих нивото й.
Също така следяха на ехограф и растежа на бебето, защото при гестационния диабет бебетата стават много големи и има опастност да развият и те след раждането си диабет. Казваха че и моето бебе ще е големичко в 37мата седмица се виждаше на ехографа, че бебето е 3800 гр., а се роди 3360 гр. дв седмици по-късно.
Казаха ми че след спиране на лактацията, т.е. като спра да кърмя, пак ще се изследвам.
Но ти не се притеснявай, спазвай си диетката без да се впрягаш много-много и разходки сред природата ако те ти са противопоказани.

# 5
Izviniavam se za latinicata!
Az sum imala povisheno nivo na kruvnata zahar i sum bila na dieta  i 5 kratno dnevno testvane.
Rodih 3 dni predi termin bebe 3.100kg - suvsem ne beshe s nadnormeno teglo.
Sled rajdaneto bebeto se izsledva za povishena zahar i ako ima go "prehvurliat v  detska bolnica za podrobni izsledvania".
Tova mi otgovoriha na men sled rajdaneto. V nashiat sluchai rezultatite i biaha normalni.
Durja da otbeleja che pri men povishenoto nivo na kr. zahar beshe stranichna reakcia na lekarstvo koeto triabvashe da pia.

# 6
  • Мнения: 581
Това натоварване с глюкоза задължително ли се прави? Мойта докторка ми го препоръча, но само ми изследваха захарта и като видяха че е в норма нищо не ми правиха друго. Има ли задължителни седмици в които се прави това натоварване или мога и сега да го направя? В смисъл до седмица..две newsm78 Притеснявам се, защото много съм дебела... Sad

# 7
  • Мнения: 650
Благодаря ви за отговорите!
Динка ,Това което на мен ми казаха ч че се прави 24-28 седмица теста с глюкоза но при мен така се случи че закъснях и го направих малко по късно и резултата цъфна. Засега съм само на диета но след всяко хранене проверявам кръвната захар с апаратче. Сега имат съмнение че и първия път съм имала и не са го хванали с теста през 24-28 седмица понеге синът ми се роди 9.5 паунда.  Да аз не написах много подробности-точно така казаха 6 седмици след раждане нов тест-след това на 6  месеца и след това на година. И определено изследват бебето като се роди и моментално мго тестват за кръвна захар през час няколко пъти.
Милада, благодаря ти и на теб за отговора-просто не бях сигурна дали действат по същата процедура извън САЩ.

Сега с диетата всичко е наред но на гладно има също тест там е по високо и там няма как да го контролирам. Иначе тук маи го измерват в мл/дл и например на гладно сутрин трябва да е под 95 а моето е 105-115. После 1 час след ядене да е под 140 и 2 часа след ядене да е под 120. Еи такива... А консумативите откъде си купувате?

# 8
  • Мнения: 581
Ще отида на доктор и ще проуча дали не съм закъсняла много вече...Дано всичко е наред. Пожелавам ти всичко най - добро и благодаря за отговора ти  bouquet

Нямам апартче и обикновените изследвания за захар са ми съвсем нормални засега.  newsm78

# 9
  • Мнения: 994
динка, как ти изследваха захарта?
обикновен кръвен тест или пи захарен сироп час преди теста?
защото има разлика - може и да са ти направили вече тест и да е нормален, и да няма нужда от натоварването през час.

# 10
  • Мнения: 581
Като за диабетиците - кръвен профил ми направиха сутрин, обед и вечер но всичко бе в норма.
Не са ме натоварвали с глюкоза, а доколкото схващам този тип диабет се открива само по този начин, или греша? newsm78

# 11
  • Мнения: 994
ами май ще трябва да питаш защо не са ти направили с натоварването.

# 12
  • Мнения: 581
Ако ви кажа ще се смеете - казаха че незнаят колко и как да ме натоварят в лабораторията. А аз съвсем незнаех... Embarassedпък и от къде да знам такова нещо. Не съм лаборант по професия.

# 13
  • Мнения: 650
понеже пред мен са резултатите и нормите
-мисля че глюкозата беше 250мл
1. вземат на гладно поне 8-10 часа да не си ял и резултата трябва да е под 95мг/дл (нормално е 80 мг/дл)-моят беше 102
2. изпиваш захарния сироп до 5 минути и точно след 1 час то вземат кръв-резултата трябва да е под 180мг/дл (нормално е 120мг/дл)-моят беше 266
3. След точно два часа пак кръв-резултата трябва да е под 155мг/дл (нормално 105мг/дл) - аз бях 204
4. след точно 3 часа още един път кръв - резултата трябва да е под 140мг/дл (нормално 90мг.дл)-е това ми беше в нормата и така решиха че имам гестационен диабет
Това е за тричасовия тест и веднъж започне ли-не моге нито вода нито храна да приемаш.
Динка, нали за САЩ става въпрос? как така не знаят?

# 14
  • Мнения: 581
Не за САЩ, а  за БГ! Извини ме, че не съм уточнила.  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт