Радиатори - панелни или алуминиеви

  • 19 006
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 141
Решихме да си направим парно, обаче финансите са недостатъчни и ни предложиха панелни радиатори. От друга страна съм чувал, че алуминиевите се справят по-добре. Според специалист в запада си падали по панелните, а в България модата била на страна на алуминиевите. Ако някой е патил, нека сподели, кое е по-доброто.

# 1
  • Мнения: 98
Аз съм за алуминиеви . Доволна съм от тях .Много бързо се загряват и топлят.

# 2
Алуминиевите са за предпочитане. Действително са по-скъпи, но си заслужава, това не е нещо, което сменя през седмица две.

# 3
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
И ние ще слагаме парно на 12 септ.и си взех панели.Фирмата е на наши познати/те правят и продават /и ни предложиха панели.Те в тях са с панели,и са мн.доволни.Няма разлика  в топлооддаването между панел и алумин,и двата са еднакво тънки

# 4
  • Мнения: 1 113
Вкъщи сме алуминиеви. Когато правехме парното се двоумихме какви да изберем, защото бях чувала, че при панелните по-често се получавало теч. Наши приятели, обаче, си взеха такива и вече трета година нямат оплаквания, предполагам че са подобрили качеството на производство. Иначе при топлоотдаването наистина няма разлика, а и дизайна им е подобрен в сравнение с едновремешния. Между другото, ако те интересува, панелните се правят в Стражица, ето сайта им: http://www.korado.bg/

# 5
  • Мнения: 4 651
Ей тук има някакво обсъждане за това.
http://forum.abv.bg/lofiversion/index.php/t209.html
Аз мога само да кажа, че между чугунен и алуминиев - алуминиев, чугунените топлоотдават по- малко, да не говорим, че са тежки и грозни.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
Алуминиеви!

# 7
  • Мнения: 7 362
Няма разлика  в топлооддаването между панел и алумин,и двата са еднакво тънки
     Това просто не е вярно.Ние сме с алуминиеви,а съседите с панелни.Когато влязохме да живеем първата работа беше всеки да изпробва парното си /при нас няма Топлофикация,с индивидуални котлета сме/.Моя апартамент от 120 кв.м се затопли за 30 минути,а на съседката за около 1ч и повече.Алуминия се нагрява много бързо и топлоотдава още по-бързо.Единственото като минус е ,че и по същия начин бързо замръзва.Ако отидеш зимата на почивка и изключиш напълно парното има риск при ниска температура да замръзне и да се спука.Предполагам,че и при панелите е същото.Панелите са стоманени и ръждясват след време.Това поне видях.Ние сме от 8 години в тези апартаменти и съседите смениха панелите защото бяха почнали да ръждясват,а нашите радиатори са като нови.  bouquet

# 8
  • Мнения: 3 371
Определено съм за алуминиевите.Поръчахме ги в "Рувекс" , там ни изчислиха спрямо отопляемата кубатура на всяка стая , колко глидера са необходими за оптимално топлоотдаване, за кухнята ни беше необходим вертикален радиатор- изчислиха необходимата височина , а радиаторът стои като бижу.

# 9
  • Мнения: 141
Благодаря за отговорите. От снощи има внезапна, неочаквана, но приятна промяна във семейния бюджет, затова минаваме на алуминиеви, без да му мислим повечко. СЪщо от Рувекс пазаруваме, защото в нашия град това е единствения магазин за такива неща, а са ми и приятели собствениците, та разчитам и на свестно отношение.

# 10
  • Мнения: 2 407
Aлуминивеи.

# 11
  • Мнения: 21
Здравейте мами
имам един въпрос към мамите от бургаска област
някой слагал ли си е парно скоро и какви са цените горе долу че тук е доста скъпо или поне на мен искат да ми отрежат главата
Благодаря предварително.Пишете на лични

Общи условия

Активация на акаунт