Eй, побърках се вече!

  • 1 072
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 394
Какво й става на тази моя щерка...не знам, от известно време като и предложа биберона да яде се СКЪСВА ОТ РЕВ Нищо не помага, реве та се къса, да кажеш ,че е чак толкова гладна - не е Thinking Сама си направи времето за ядене-хапва по 150гр 5 пъти на ден + едно кърмене /но по скоро се приспива с него . И при мен и при баща й е същото, реве поне 10 минути #Puppy dog Какво да правя? Докато захапе биберона е ад

# 1
  • София
  • Мнения: 2 952
Ние сме с един ден по-малки от вас, но от миналата седмица я кърмя като в същото време я нося и от време на време се налага и да подрусвам - не знам как го обяснявам, ама сигурно звучи откачено. Това нейно изискване не важи за през нощта - тогава ми разрешава да я кърмя легнала.

Малко ме болят краката вече  Shocked

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Цитат на: Adriana
Какво й става на тази моя щерка...не знам, от известно време като и предложа биберона да яде се СКЪСВА ОТ РЕВ Нищо не помага, реве та се къса, да кажеш ,че е чак толкова гладна - не е Thinking Сама си направи времето за ядене-хапва по 150гр 5 пъти на ден + едно кърмене /но по скоро се приспива с него . И при мен и при баща й е същото, реве поне 10 минути #Puppy dog Какво да правя? Докато захапе биберона е ад

Да не е прекалено горещо млякото?

# 3
  • Мнения: 46 437
Минахме през това, беше горе-долу на същата възраст, премина за около седмица. Не знам какво е, но аз държах биберона до устата й докото реши да захапе, защото иначе изпусках момента, глада се превръщаше в зверски глад и тогава вече беше страшно Grinning

# 4
  • Мнения: 128
Цитат на: bib.bib
Ние сме с един ден по-малки от вас, но от миналата седмица я кърмя като в същото време я нося и от време на време се налага и да подрусвам - не знам как го обяснявам, ама сигурно звучи откачено. Това нейно изискване не важи за през нощта - тогава ми разрешава да я кърмя легнала.

Малко ме болят краката вече  Shocked


Съвсем същото беше и при нас! Вярно че е неудобно и тежичко, но пък бебчо се успокоява, освен това в такива неутешими изблици, също действа ако му пея!

# 5
  • Мнения: 456
Моят син категорично отказва биберон, но трябва да кажа че той е само на кърма. Понякога, когато ме няма обаче се налага да му се предложи биберон - той толкова е обиден от това. Плаче до посиняване и гладен стои , но не иска да яде от него.
Това според мен са периоди , през които преминават повечето бебета -  но нали немогат да кажат точно какво искат милите Confused  и ние се чудим покрай тях и измисляме какви ли не обяснения - понякога улучваме, друг път не съвсем... ooooh!

# 6
  • Мнения: 3 394
Не знам, нито подрусване, нито песнички, нищо не помага Imp Млякото не е горещо-за това много внимаваме...Иначе сутрин суче без такива ревове, но вечер и един-два пъти през деня е УЖАСНО! Просто не мога да я успокоя и това-почнах да я слагам в креватчето й, тя почва да си гледа играчките и се усмирява-почва да яде Thinking Е да , но това не е начин на хранене-легнала в креватчето...

# 7
  • Мнения: 3 926
Е да , но това не е начин на хранене-легнала в креватчето...[/quote]
Напротив, това е начинът в повечето отделения в болниците. Да не мислиш, че гушкат всяко бебе? Слагат ги легнали на страни, слагат  навита пелена и върху нея шишето под правилен наклон и така бебочинка папка Grinning Разбира се, че вкъщи трябва да е по друг начин, но ако папка сега спокойно в леглото - хранете се така. Като отмине този период - пак мама ще си гушка бебчето Grinning

# 8
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
И мойта щерка от два три-дни отказва биберона, дори си мислех да питам за същото във форума. На цицата хич не се куми, захапва я като прахусмокачка, ама като предложа после биберон, се мръщи, като че и давам отрова. Дано е временно, защото нямам достатъчно кърма и се налага да я дохранвам.

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Цитат на: mtz
И мойта щерка от два три-дни отказва биберона, дори си мислех да питам за същото във форума. На цицата хич не се куми, захапва я като прахусмокачка, ама като предложа после биберон, се мръщи, като че и давам отрова. Дано е временно, защото нямам достатъчно кърма и се налага да я дохранвам.

Извинете, че ви се намесвам в темата. MTZ, това може да е идеалното време да се възползваш от нежеланието на бебка да смуче биба и да я слагаш често-често на гърдата, за да ти се увеличи лактацията - в зависимост от това, какво количество е добавката, за 2-10 дена можеш да я минеш изцяло на кърма. Ако имаш желание, разбира се.

# 10
  • Мнения: 2 839
Цитат на: Adriana
Какво й става на тази моя щерка...


Не се тревожи, на децата им скимват такива неща понякога. Със сигурност има някаква причина, но въпрос на късмет е да я откриеш. Аз имах подобен случай. Дъщеря ми беше на 3-4 месеца когато започна да отказва млякото след къпането вечер. Реве та се къса докато каталяса и заспи, и аз и го тиквах на сън. Това продължи повече от месец, докато не открих един ден съвсем случайно причината. По принцип през деня си хранех децата полулегнали на възглавница, само вечер след къпането за да им е по-приспивно ги гушвах на ръце. Та веднъж случайно през деня я гушнах така, вместо да я сложа на възглавница. Че като писна ... както правеше вечер. И така открих, че не я кефи да я храня на ръце, а иска на възглавница. Как да се сети човек такова нещо!? Чиста случайност беше при мен. От тогава никакви проблеми нямах вечер - слагах я пак на възглавницата и си цокаше кротко.
Дано откриеш какво е, че е много изнервящо така! Опитай да смениш малко стереотипите, може нещо да ти подскаже причината.

# 11
  • Мнения: 2 839
Сега виждам, че и твоята дъщеря е Стела. Явно е от името  Laughing

# 12
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
Цитат на: boo
Цитат на: mtz
И мойта щерка от два три-дни отказва биберона, дори си мислех да питам за същото във фору поемама. На цицата хич не се куми, захапва я като прахусмокачка, ама като предложа после биберон, се мръщи, като че и давам отрова. Дано е временно, защото нямам достатъчно кърма и се налага да я дохранвам.

Извинете, че ви се намесвам в темата. MTZ, това може да е идеалното време да се възползваш от нежеланието на бебка да смуче биба и да я слагаш често-често на гърдата, за да ти се увеличи лактацията - в зависимост от това, какво количество е добавката, за 2-10 дена можеш да я минеш изцяло на кърма. Ако имаш желание, разбира се.


Имам желание и то голямо. Хич не ми се разправя с шишета. Проблемът е че имам около 50-60 мл. на цица (според пробното хранене), а бебка трябва да поема двойно. Мислиш ли, че мога да си удвоя кърмата?

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Абсолютно съм убедена Simple Smile
Заповядай в съседния форум (или на ЛС, ако предпочиташ) за подробности Wink

# 14
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Да не си давала от по-голям биберон да яде,помнят като слончета.Така се чудих моя защо пищи два дни и не иска да захапе.А то просто бях дала шише с по-голям биберон,който и по-бързо пускаше и той запомнил.Дадох го пак и всичко се оправи Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт