Как мина първия ден на ясла - градина?

  • 791
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 694
Да ви кажа сърцето ми се беше свило как ще бъде. Цяла нощ не успях да мигна, а на сутринта и херпес имах. Заведох я сутринта, а тя милата още от вкъщи започна да мрънка, че не иска да ходи. Е и като наближихме улицата на градината, влачех едно истерично дете след мен. Каквото и да кажех не успях да я успокоя и да я накарам да млъкне. Оставих я ревяща, а моето сърце се късаше. Реших да не я взимам на обяд и да отида просто малко по-рано да я прибера. Ами детето излезе с усмивка на уста и каза, че пак ще дойде. Поолекна ми, но съм сигурна, че в понеделник ще се повтори същата история.

За нея стреса може и да е по-голям. Смени госпожите и стаята от яслата с тези от вече детската градина - 1-ва група.

Е, как мина при вас? 

# 1
  • Мнения: 955
Здравей Мими, радвам се, че въпреки твоите опасения малката принцеса е била във добро настроение на тръгване. Дано бързо се аклиматизира и вие и тя бъдете доволни, че тя е в добри ръце и прекарва времето си в игра с другите деца   bigdance2

# 2
  • Мнения: 14 133
Да ви кажа сърцето ми се беше свило как ще бъде. Цяла нощ не успях да мигна, а на сутринта и херпес имах. Заведох я сутринта, а тя милата още от вкъщи започна да мрънка, че не иска да ходи. Е и като наближихме улицата на градината, влачех едно истерично дете след мен. Каквото и да кажех не успях да я успокоя и да я накарам да млъкне. Оставих я ревяща, а моето сърце се късаше. Реших да не я взимам на обяд и да отида просто малко по-рано да я прибера. Ами детето излезе с усмивка на уста и каза, че пак ще дойде. Поолекна ми, но съм сигурна, че в понеделник ще се повтори същата история.

За нея стреса може и да е по-голям. Смени госпожите и стаята от яслата с тези от вече детската градина - 1-ва група.

Е, как мина при вас? 
Ние тръгнахме преди две седмици. Първият ден не плака, като го оставих. След това се е сетил за мен. И от тогава не е плакал.

# 3
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Уф...и на мен ми е едно такова свито-притеснено..за първи ден малкия е на ясла, но ще си го взема след 1 час. Не рева, влезна си направо, но това е, защото не е знаел, че ще си тръгнем. направо не знам сега в какво състояние ще го заваря, после ще пиша.
Иначе каката с кеф си се качи при големите, тя още от първия ден обича да ходи на градина.

# 4
  • Мнения: 49
Аз също днес я заведох с притеснение как ще се оставим, но
на нея обстановката и лелите са й познати, та без проблеми си влезна
в стаята. Само дето беше първа и нямаше нито едно другарче.
Следобяд ще разбера как е минал деня, тъй като доста от децата ще
са новодошли и сигурно ще има ревове. Дано покрай тях и тя не се сети,
че мама и тати ги няма.  Confused

# 5
  • Мнения: 694
Днес кошмара беше пълен, даже по-зле от петък. Още на вратата в къщи се разплака, а до там вече беше кошмар. Цялата стая беше пълна с ревящи деца и мойто не оставаше по-назад.

Ерика, в коя градина ходите?

# 6
  • Мнения: 1 512
Днес е първият ден на Криси в първа група на детската градина- вече не е ясленче Grinning
Стараех се през цялото време, докато отивахме към градината и после, докато чакахме да ни приемат, да съм свежа, усмихната и да я забавлявам, защото на моменти започваше да помрънква и да се подръпва, но не рева, слава Богу!
Разходихме се из помещенията заедно с госпожата, аз навсякъде- какви хубави играчки, колко деца, какво меко креватче... Тя си хвана един плюшен заек от шкафа, гушна го, аз й казах, че я обичам, целунах я и тръгнах за работа... Познайте какво се случи- разтреперах се, стомаха ми се сви, дорева ми се... Луда работа Crazy Поседях на една пейка, докато ми мине.
По обяд минах пак покрай градината- децата си играят около една катерушка, госпожите наблизо и моята бонбона стои до едната и я държи за ръка.
Следобяд, като ида да я взема, ще разбера как е минало през деня. Дано всичко да е наред Praynig

# 7
  • Мнения: 276
И на нас днес не беше първи ден на ясла. Заигра се сутринта и ние се измъкнахме. Много е нечестно, но няма как. На 5-тата мин.вече плачеше много жално и нареждаше мама-мама...
Обаждах се няколко пъти по тел.и ми казаха че е спокойна. Когато отидох да я взема на обяд ме посрещна с усмивка и каза че утре пак ще ходи. Дано да е така. Сутринта отиде закусила, но седнала с другите деца и пак похапнала. На обяд също си изяла цялото ядене.
Ние сме в 46 ДЯ Мики Маус.

Успех на всички и бърза адаптация и за майки и за деца! Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 797
 Днес беше първият ни ден на ясла. И двамата бяхме спокойни (поне външно), като влязохме Вени взе да разглежда шкафчетата, мъничките пейки, играчките които бяха отвън, госпожата го заведе вътре и така и не разбра, че се е разделил с нас. В 12ч. като го взех изглеждаше тъжен и сърдит, какво ли му е на душицата... Казаха ми, че е плакал на няколко пъти по малко за играчки, на обяд е ял само хляб и диня. Ще видим утре как ще е. 

# 9
  • Мнения: 47
Днес беше първия учебен ден и на Биляна.
Влезе в занималнята, заигра се и забрави за подсмърчащата отвън мама. Изчаках около 30мин - нищо притеснително от нея. Другите деца плачеха, а тя си играеше.
Ходих на обяд да проверя как е бебка - всичко беше супер. Заварих ги да обядват. Изяла си всичко.
От 7-те нови деца оставиха за следобеден сън само нея. Другите дори и да не плачеха ги дадоха на майките да си ги приберат.
Сега ще ида да я прибера и ще видим как е прекарала целия ден през очите на лелките.
Много ми е интересно тя какво ще ми "разкаже"
Скоро ще пиша и за това.
Успех на всички ясленичета, а на майките най-вече горе главата и имайте доверие на децата си.
Днес бях много приятно изненадана от дъщеря ни. Вече не е бебе, момиченце!

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
И ние сменихме госпожите, вече сме в първа група . А вчера мина добре. Искаше да отиде в яслата, но аз му казах, че г-жите са почивка. Започна да плаче/по-скоро да мрънка/, не поиска да тръгне с госпожата, разлака се...ужас. Качих го на ръце горе в групата, избра си гардеробче и влязохме при децата. Поогледа се ,  като видя че децата са същите от яслата се успокои и отиде да седне на едно столче. Всичко мина кротко, следобяд като го взех г-ата каза че всичко е било наред, децата са били кротки и спокойни, та чак беше учудена от такъв първи ден.
 Днес в къщи пак се пазареше да не ходи, после каза че ще ходи в другата градина/т.е. яслата  Grinning/, но като стигнахме ми каза "чао" , и тръгна сам по стълбите.

# 11
  • Мнения: 1 210
Нашия като се прибра и се развика "Мамо, а знаеш ли днес колко много деца бяха?"

Беше много щастлив, че пак си е с неговите приятели в неговата си група, с неговите си учителки.

Вече е втора група.

# 12
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Нашия като се прибра и се развика "Мамо, а знаеш ли днес колко много деца бяха?"

Беше много щастлив, че пак си е с неговите приятели в неговата си група, с неговите си учителки.

Вече е втора група.
И моят бе така ... Бързаше да влезе при децата.. и нали вече не е "от най-малките", дори успокоявал едно по-малко момиченце Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт