Колко пъти седмично пилинг?

  • 3 426
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
 Blush Кака ви реши вече и пилинг маска да използва, на Гарние си купих.
Много съм доволна, но незнам след колко време мога пак да си направя?

Аз иначе използвам:

1. Три пъти в седмицата ексфолиант
2. Един път дълбокопочистваща.
3. Всекидневно почистваща пяна или тоник.

Кожата ми попринцип е от доста порестите  Sick и полагам неистови усилия да я почиствам в къщи и да и придавам вид. Дори когато козметик ми изчисти хубаво порите, след около месец и половина пак е трагично положението. За това искам да питам - да не прекалявам пък с маските?
Но при  мен няма как - ако не си направя на два дни порите лъсват.

И да питам - вие какви маски, и колко често си правите?
Използвате ли сутрин и вечер почистващ продукт?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 6 286
леко да не ти се отлепи кожата Mr. Green

моят съвет е  : действай според това как ти се отразява на кожата, а пък ако си привърженичка на естествените маски - гроздето и повечето плодове действат стягащо ,белтък, к.мляко и още има.. Peace

# 2
  • Мнения: 5 577
 Blush Аз като усетя мазен нос и това е знак за мен, че трябва да сложа нещо почистващо (извун лосионите/тониците/пяните).
Правилно, нали?

Веднъж съм си правила с кисело мляко, ужасно ми миришеше после кожата.  Sick

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 5 914

Аз иначе използвам:

1. Три пъти в седмицата ексфолиант
2. Един път дълбокопочистваща.

ooooh! ooooh! ooooh! не така момиче Stop. Пилинг ИЛИ ексфолиране се правят ДО 2 максимум 3 пъти седмично и то за мазна и проблемна кожа /за суха веднъж на 7-10 дни/. Дълбоко почистване на лицето от козметик е нормално да се прави на месец месец и половина. Прекаляваш, щади се. Редувай маските, и едната и другата са много абразивни и не бива да се правят толкова често. Ако кожата ти е мазна и с широки пори си вземи подходяща пяна или сапун, която да регулира мастната секреция  и да подсушава кожата /супер доволна съм от зелената пяна на Ейвън, но има е други добри продукти/. Не прекалявай с маските, моля те, да не постигнеш обратен ефект и да се изринеш цялата Praynig

# 4
  • Мнения: 5 577
 Blush Знаех си, че нещо не правя както трябва.
Значи в понеделник правих пилинг, днес няма.

Аз чета на упътването.

Иначе кожата ми е мазна и проблемна точно, и козметичката ми каза , че каквито и грижи да полагам трябва дас е ходи редовно на почистване, иначе няма да има резултат.  Tired

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 6 286
Blush Аз като усетя мазен нос и това е знак за мен, че трябва да сложа нещо почистващо (извун лосионите/тониците/пяните).
Правилно, нали?

Веднъж съм си правила с кисело мляко, ужасно ми миришеше после кожата.  Sick


пробвай с плод тогава,ефекта от гроздето съм го изпробвала ,освен това няма никаква химия , а пък междувременно си ползвай продуктите  за мазна кожа, но например замени пилиг- маската с гроздето или примерно както правих аз - всяка сутрин се мажех докато имаше грозде

# 6
  • Мнения: 5 577
Как грозде - вземам го и го мацвам по лицето ли?

Супер, ще опитам това да.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 6 286
обелваш си малко от ципата и мажеш , положителен ефект със сигурност ще има

# 8
  • Мнения: 5 577
 Hug Знаех си, че трябва да пусна тема.

Мерси, ще докладвам.  Blush

Още съвети приемам, ако някой се включи с мнение.
Скоро ще посетя и козметичката.

# 9
  • Мнения: 3 932
Аз съм с нормална кожа, правя пилинг един път седмично (сега с продукт на Кларинс)...

# 10
  • Мнения: 1 254
  Вергилия, мила, ексфолиирането и пилингът съвсем не са различни неща  Peace
кожата ти явно е смесена или мазна. хубаво - човещинка. Какво се случва при този тип кожа:
- свръхсекреция на мастните жлези
- хиперкератинизация (т.е. ускорено образуване на рогови клетки)
от една страна, смесената кожа остарява по-късно, защото хиперкератинизацията не позволява загува на сериозни количества влага, но от друга страна, за да бъде кожата ни по-матирана и да се чувстваме по-комфортно, ние я мием с какво ли не, което довежда до изсъхване и т. нар. състояние на асфикция, което се характеризира със сивкав тен, недобро кръвообращение, лошо кожно "дишане", още хиперкератинизация. При смесените кожи пилингът (ексфолиацията) са допустими 2 пъти седмично, именно за да се подобри текстурата, кожното кръвообращение и дишане. При този тип кожа единствено са допутими продукти с пилинг-частици. При сухите и особено при чувствителните кожи е най-добре да се процедира само с лек химичен или ензимен пилинг. В салоните си имат методи и оборудване, а и самият пилинг е вече на 7-10 дни.
По-добрият вариант е да сведеш до по-малък брой пилингът, а да увеличиш дните с маска с дълбоко почистване, защото при смесената кожа е по-важно да се абсорбира излишният себум в дълбочина.
Ако пилингът е с по-груби частици - рискуваш и възпаления след него.
От друга страна, ако кожата толкова бързо се омазнява, може да има и 2 други причини, които остават малко скрити за козметичния потребител:
1) ако в почистващия продукт или тоника (например) има алкохол (най-общо обявен в състава като Alcohol denat ). В маски е допустимо, особено ако се налага да е разтворител, но не и в продукти, които не се отмиват след това. Спиртът има моментен силно адстрингентен (свиващ ефект), който обаче след кратко време, поради пресушаването на епидермиса, предизвиква още по-силно омазняване. Същият е ефекта при измиването със сапун за обща употреба.  Peace
2) понякога, за целите на това да третираме бръчки или да подхранваме кожата, без да си даваме сметка, си избираме продукт (крем), който е комедогенен ако се прилага на смесени или мазни кожи.
Възможно е да почистваш добре, но да не можеш да задържиш ефекта поради неподходящ продукт.
Провери състава на продуктите си за:
Alcohol denat, Paraffinum liquidum, Petrolatum, Mineral oil, Prunus dulcis (бадемово масло - в редки случаи е допустимо при смесени кожи, но в по-късна възраст), Prunus armeniaca (масло от кайсиеви ядки - недопустимо), Buxus chinensis (масло от Жожоба - допустимо е понякога, но това е маслото, което в природата представлява течен парафин, който принципно е комедогенен) и някои други, които на прима виста не мога да се сетя.
Гроздето е хубава маска!  Peace
Ако желаеш да опиташ, ще ти кажа много добър начин да почистваш дълбоко и да регулираш омазняването - намираш си качествена хума и дермален ратвор на Лавандулово етерично масло. Ако няма дермален разтвор по аптеките, можеш да си направиш сама така:
взимаш масло от Гроздови семки (на Икаров) и чисто етерично Лавандулово масло на БГ-Роза Карлово. На 10 мл. базово масло (Гроздови семки) капваш 2 капки от етеричното. Така вече имаш безопасен закожата разтвор.
Правиш си кашичка от хумата и хладка вода и към нея прибавяш 4-5 капки от Лавандуловия разтвор. Изплакваш обилно преди да е започнала да се рони. Можеш първата седмица да прилагаш ежедневно - ще усетиш бързо разликата.    bouquet После мини на 2-3 пъти в седмицата примерно. Маската на Суис формула е една от най-добрите на масовия пазар, които познавам също.
Лавандуловото масло е сред ключовите за третиране на мазна и смесена кожа. Освен анти-бактериалното, анти-микробното, противовъзпалителното, регенериращото, противосърбежното си действие, има и доброто качество да регулира дейността на мастните жлези.

И така.
  bouquet кожа! и се надявам, че съм била поне малко от полза.

# 11
  • Мнения: 3 388

Аз иначе използвам:

1. Три пъти в седмицата ексфолиант
2. Един път дълбокопочистваща.

ooooh! ooooh! ooooh! не така момиче Stop. Пилинг ИЛИ ексфолиране се правят ДО 2 максимум 3 пъти седмично и то за мазна и проблемна кожа /за суха веднъж на 7-10 дни/. Дълбоко почистване на лицето от козметик е нормално да се прави на месец месец и половина. Прекаляваш, щади се. Редувай маските, и едната и другата са много абразивни и не бива да се правят толкова често. Ако кожата ти е мазна и с широки пори си вземи подходяща пяна или сапун, която да регулира мастната секреция  и да подсушава кожата /супер доволна съм от зелената пяна на Ейвън, но има е други добри продукти/. Не прекалявай с маските, моля те, да не постигнеш обратен ефект и да се изринеш цялата Praynig

Абсолютно подкрепям  Peace
От Бг сериите преди време бях ползвала Aroma pure за мазна кожа. Напоследък позлвам цялата серия на Loreal Pure Zone - тази в сините опаковки- измиваща гел-пяна, ексфолиант, тоник, крем, има и маска. Препоръчвам  Peace

# 12
  • Мнения: 35 951

Аз иначе използвам:

1. Три пъти в седмицата ексфолиант
2. Един път дълбокопочистваща.

ooooh! ooooh! ooooh! не така момиче Stop. Пилинг ИЛИ ексфолиране се правят ДО 2 максимум 3 пъти седмично и то за мазна и проблемна кожа /за суха веднъж на 7-10 дни/. Дълбоко почистване на лицето от козметик е нормално да се прави на месец месец и половина. Прекаляваш, щади се. Редувай маските, и едната и другата са много абразивни и не бива да се правят толкова често. Ако кожата ти е мазна и с широки пори си вземи подходяща пяна или сапун, която да регулира мастната секреция  и да подсушава кожата /супер доволна съм от зелената пяна на Ейвън, но има е други добри продукти/. Не прекалявай с маските, моля те, да не постигнеш обратен ефект и да се изринеш цялата Praynig

все едно, че аз съм го писала  Wink

# 13
  • Мнения: 686
Веднъж месечно, но кожата ми по принцип е суха!

# 14
  • Мнения: 2 673
  На две седмици ползвам пилинг маска и се чувствам добре..

Общи условия

Активация на акаунт