Как се облекчават хемороиди?

  • 168 766
  • 96
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 427
Каак се облекчава състоянието на възпалени хемороиди,помогнете,направо умирам.От днес сутринта ми са,но вече ме побъркват!Имам разни мехлеми ,но те изобщо не ми помагат.Какво се случва при раждането с тези хемороиди,сте се спукат ли?При първото раждане все още ги нямах,затова не знам какво ме чака.

# 1
  • Мнения: 408
Опитай със свещички-Проктогливенол,, Ултрапрокт, ама ако си бременна задължително попитай фармацефта дали може. Аз лично пиех Хуск-това са фибри от бял живовлек-много добре ми действат и вече три години не съм имала сериозни оплаквания, да не говорим, че избщо не съм ползвала свещички. Е, ефектът не е толкова бърз, но е по-продължителен Peace

# 2
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 147
Mastu-S - мазило е и съм доволна.

# 3
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
На всички мехлемчета пише че са противопоказни при бременни. И аз бях така. Като родих не знаех кое повече ме боли - раждането или хемороидите. Но много бързо минаха. Помогна ми doxyproct, но и на него пише че е противопоказен за бременни

# 4
  • Мнения: 408
Единственото мазило, което се сещам на билкова основа е Пайлекс. Точно като бях бременна го ползвах. И пак казвам за Хуска-на мен ми действа супер. Още повече, че през бременността червата стават лениви, а това регулира чревната дейност и е абсолтно безвредно за бременни .

# 5
  • Мнения: 616
Ако искаш опитай това рецепта от народната медицина.
Лук изпържваш го в олио до златисто и през нощта го слагаш в   

 върху хемороидите ,а през деня се мажеш с маслото.

# 6
  • Мнения: 181
Единственото мазило, което се сещам на билкова основа е Пайлекс. Точно като бях бременна го ползвах. И пак казвам за Хуска-на мен ми действа супер. Още повече, че през бременността червата стават лениви, а това регулира чревната дейност и е абсолтно безвредно за бременни .

Пробвано, подкрепям! С Пайлекса става по-бавно - поне една седмица редовно мазане например - но работи. Ако са ти външни хемороидите след като се намажеш слагай памуче, за да не те дразни бельото. И да не се цапа. А Хуска ще ти помогне да не ги дразниш допълнително.
Поливай ги след измиване с хладка вода.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 234
Zdravei amymommy,
moqta maika gi poluchava i pri neq sa dosta bolezneni. Edin den v intereneta prochetoh neshto koeto probvahme i naistina se uspokoiha.
Znachi kupuvash li ot aptekata propolisov ungvent (krem) i se majesh.
Mojesh da probvash i s led, makar che boli dosta, no pone spadat.
Nadqvam se da ti pomogna.

# 8
  • Мнения: 1 802
amymommy, аз често страдам от хемороиди. Напоследък ползвам едно мазило, което не е специално за хемороиди, има широко приложение, казва се балсам Спаситель forte/Healting balm RESCUE-RANGER FORTE. Малко кофти мерише, но помага, 15 минути след като се намажеш не чувстваш болката. Струва около 5-6 лв. Прочетох из листовката че няма противопоказание при бременност! http://www.rescue-ranger.com.pl/index_en.html тук можеш да прочетеш за този балсам, но за съжаление инфото е на английски.
Дано съм ти помогнала! Успех!

Последна редакция: пн, 04 сеп 2006, 12:36 от Елеонора_76

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
На мен ми помагат Универтан и Индовазин. Второто щипе ужасно, но пък облекчава после и бързо минават. Успех!

# 10
  • Мнения: 254
Искам само да попитам който пие Хуск - нормално ли е от 3 дена да го пия и още да не ми се е регулирал стомаха, защото ако продължава така и до хемороиди ще стигна. Не знам дали има връзка но в момента съм на свещички Полижинакс, защото имам проблеми с вагинални гъбички и имам тънкото усещане че може да има връзка между запека и свещичките.
Обаче упорито продължавам да си пия Хуск-а, защото нямам никакви желание да пия разни глупости като ДУфалак, течен парафин и т.н.

# 11
  • Мнения: 2 427
Благодаря на всички ви за съветите.Проблема тук е че по аптеките не мога да открия същите лекарства които употребявам в България,непонятно защо много работи не се намират.А мехлемите които ползвам тук са със активно вещество локални обезболяващи,които действат горе-долу ,но само в първите минути на намазването,след това пак си почва да боли.
Днес са се прибрали доста и ми се струват че отминават.Само веднъж са ме боляли зверски до сега,но беше нещо кошмарно.Стоях си точно 4 дена в леглото с нещо като родилни контракции и буквално виех от болки.Молех се само да не ми се случи това сега ,докато съм бременна ,защото ако се беше получило с този интензитет,наистина като нищо щях да си родя.
А задължително ли е да имам проблеми след раждането с тези хемороиди,или не е задължително да изкочат от напъните...извинете за идиотския въпрос,но все още храня някаква надежда че мога да се размина с хемороида след раждането..

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Аз получих хемороиди при първото раждане. Ужасявах се от второто раждане точно заради тях... За мой късмет, обаче, като родих нямах никакви проблеми. Не бяха мръднали. Но според мен зависи от мускулатурата и от интензитета на напъните. Дано и при теб няма проблем  Praynig

# 13
  • Мнения: 408
За Хуска: в началото го пиех по засилената схема-по два пъти дневно и май чак на третия ден ми се отрази, след това редовно сутрин на гладно . Изпих две опаковки докато бях бременна/от 100г/ като постепенно разреждах-през ден, два и т.н. Сега най-много една опаковка през пролетта-явно тогава ми се "омързеливят"червата Crazy

# 14
  • Мнения: 408
Забравих да кажа-малко е гадничко за пиене, затова го разбърквам в половин чаша сок, за да го глътна набързо и след това поне още една сок или вода-каквото ти се пие. Не е за препоръчване да се оставя да набъбне, защото става едно такова желирано нещо, дето е още по-неприятно за пиене.

Общи условия

Активация на акаунт