Как се облекчават хемороиди?

  • 169 173
  • 96
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 427
Каак се облекчава състоянието на възпалени хемороиди,помогнете,направо умирам.От днес сутринта ми са,но вече ме побъркват!Имам разни мехлеми ,но те изобщо не ми помагат.Какво се случва при раждането с тези хемороиди,сте се спукат ли?При първото раждане все още ги нямах,затова не знам какво ме чака.

# 1
  • Мнения: 408
Опитай със свещички-Проктогливенол,, Ултрапрокт, ама ако си бременна задължително попитай фармацефта дали може. Аз лично пиех Хуск-това са фибри от бял живовлек-много добре ми действат и вече три години не съм имала сериозни оплаквания, да не говорим, че избщо не съм ползвала свещички. Е, ефектът не е толкова бърз, но е по-продължителен Peace

# 2
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 179
Mastu-S - мазило е и съм доволна.

# 3
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
На всички мехлемчета пише че са противопоказни при бременни. И аз бях така. Като родих не знаех кое повече ме боли - раждането или хемороидите. Но много бързо минаха. Помогна ми doxyproct, но и на него пише че е противопоказен за бременни

# 4
  • Мнения: 408
Единственото мазило, което се сещам на билкова основа е Пайлекс. Точно като бях бременна го ползвах. И пак казвам за Хуска-на мен ми действа супер. Още повече, че през бременността червата стават лениви, а това регулира чревната дейност и е абсолтно безвредно за бременни .

# 5
  • Мнения: 616
Ако искаш опитай това рецепта от народната медицина.
Лук изпържваш го в олио до златисто и през нощта го слагаш в   

 върху хемороидите ,а през деня се мажеш с маслото.

# 6
  • Мнения: 181
Единственото мазило, което се сещам на билкова основа е Пайлекс. Точно като бях бременна го ползвах. И пак казвам за Хуска-на мен ми действа супер. Още повече, че през бременността червата стават лениви, а това регулира чревната дейност и е абсолтно безвредно за бременни .

Пробвано, подкрепям! С Пайлекса става по-бавно - поне една седмица редовно мазане например - но работи. Ако са ти външни хемороидите след като се намажеш слагай памуче, за да не те дразни бельото. И да не се цапа. А Хуска ще ти помогне да не ги дразниш допълнително.
Поливай ги след измиване с хладка вода.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 234
Zdravei amymommy,
moqta maika gi poluchava i pri neq sa dosta bolezneni. Edin den v intereneta prochetoh neshto koeto probvahme i naistina se uspokoiha.
Znachi kupuvash li ot aptekata propolisov ungvent (krem) i se majesh.
Mojesh da probvash i s led, makar che boli dosta, no pone spadat.
Nadqvam se da ti pomogna.

# 8
  • Мнения: 1 802
amymommy, аз често страдам от хемороиди. Напоследък ползвам едно мазило, което не е специално за хемороиди, има широко приложение, казва се балсам Спаситель forte/Healting balm RESCUE-RANGER FORTE. Малко кофти мерише, но помага, 15 минути след като се намажеш не чувстваш болката. Струва около 5-6 лв. Прочетох из листовката че няма противопоказание при бременност! http://www.rescue-ranger.com.pl/index_en.html тук можеш да прочетеш за този балсам, но за съжаление инфото е на английски.
Дано съм ти помогнала! Успех!

Последна редакция: пн, 04 сеп 2006, 12:36 от Елеонора_76

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 240
На мен ми помагат Универтан и Индовазин. Второто щипе ужасно, но пък облекчава после и бързо минават. Успех!

# 10
  • Мнения: 254
Искам само да попитам който пие Хуск - нормално ли е от 3 дена да го пия и още да не ми се е регулирал стомаха, защото ако продължава така и до хемороиди ще стигна. Не знам дали има връзка но в момента съм на свещички Полижинакс, защото имам проблеми с вагинални гъбички и имам тънкото усещане че може да има връзка между запека и свещичките.
Обаче упорито продължавам да си пия Хуск-а, защото нямам никакви желание да пия разни глупости като ДУфалак, течен парафин и т.н.

# 11
  • Мнения: 2 427
Благодаря на всички ви за съветите.Проблема тук е че по аптеките не мога да открия същите лекарства които употребявам в България,непонятно защо много работи не се намират.А мехлемите които ползвам тук са със активно вещество локални обезболяващи,които действат горе-долу ,но само в първите минути на намазването,след това пак си почва да боли.
Днес са се прибрали доста и ми се струват че отминават.Само веднъж са ме боляли зверски до сега,но беше нещо кошмарно.Стоях си точно 4 дена в леглото с нещо като родилни контракции и буквално виех от болки.Молех се само да не ми се случи това сега ,докато съм бременна ,защото ако се беше получило с този интензитет,наистина като нищо щях да си родя.
А задължително ли е да имам проблеми след раждането с тези хемороиди,или не е задължително да изкочат от напъните...извинете за идиотския въпрос,но все още храня някаква надежда че мога да се размина с хемороида след раждането..

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 240
Аз получих хемороиди при първото раждане. Ужасявах се от второто раждане точно заради тях... За мой късмет, обаче, като родих нямах никакви проблеми. Не бяха мръднали. Но според мен зависи от мускулатурата и от интензитета на напъните. Дано и при теб няма проблем  Praynig

# 13
  • Мнения: 408
За Хуска: в началото го пиех по засилената схема-по два пъти дневно и май чак на третия ден ми се отрази, след това редовно сутрин на гладно . Изпих две опаковки докато бях бременна/от 100г/ като постепенно разреждах-през ден, два и т.н. Сега най-много една опаковка през пролетта-явно тогава ми се "омързеливят"червата Crazy

# 14
  • Мнения: 408
Забравих да кажа-малко е гадничко за пиене, затова го разбърквам в половин чаша сок, за да го глътна набързо и след това поне още една сок или вода-каквото ти се пие. Не е за препоръчване да се оставя да набъбне, защото става едно такова желирано нещо, дето е още по-неприятно за пиене.

# 15
  • Мнения: 4
има едно лекарство във ветеринарните лечебници, но незнам как се казва, ползва се за кравите, за вимето им

# 16
  • Мнения: 3 456
Аз съм пробвала бани с тетра и съм доволна, но резултатът идва бавно- поне няколко дни по няколко пъти на ден

# 17
  • Мнения: 5 140
Отвара от смрадлика, помага.

# 18
  • Мнения: 2 082
има едно лекарство във ветеринарните лечебници, но незнам как се казва, ползва се за кравите, за вимето им
    АНТИФЛЕГМИН

# 19
  • Мнения: 1 030
Чувала съм за 1 крем, който обаче не се продава в БГ, а го има в Турция - HEMORALJIN. Все го поръчват оттам, обаче и там не се намирал лесно. Но ефектът бил страхотен.

# 20
  • Мнения: 245
имаше преди 6- 7 години едно мазило Хемороидал, обаче е спряно от производство. започнах да си правя смес от свинска мас и йод, да стане кафеникаво и мажеш сутрин и вечер. моите хемороиди изчезнаха като родих. искам да попитам правиш ли си коломаска или епилация на мястото, където имаш хемороиди. също така, ако носиш прашки, ги смени с боксерки или нормални бикини. и гледай бельото ти да е памучно. след всяко ходене по голяма нужда се мий с хладка( към студено) вода. надявам се да ти помогне.

# 21
  • София
  • Мнения: 135
Единственото мазило, което се сещам на билкова основа е Пайлекс. Точно като бях бременна го ползвах. И пак казвам за Хуска-на мен ми действа супер. Още повече, че през бременността червата стават лениви, а това регулира чревната дейност и е абсолтно безвредно за бременни .
Благодаря, точно се чудех дали има нещо на билкова основа.
Поздрави

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
има едно лекарство във ветеринарните лечебници, но незнам как се казва, ползва се за кравите, за вимето им
    АНТИФЛЕГМИН

това е някакъв вълшебен цяр.
Само с него се излекувах.

# 23
  • Мнения: 928
Matsan doytch - c
страхотно е,но незнам какви са му съставките.

# 24
  • Мнения: 8 917
Извинявам се за офф топика, но не измислих друг начин

jiva, изчерпан ти е лимита на съобщенията и затова не можеш да получаваш- поразчисти малко, моля Peace

# 25
матсан дойч ц съд. суха змийска отрова,мисля от пепелянка,има едно мазило,което аз съм си купила ,но от гърция -haemorrhoid,на хелсанс,а аз съм изключит. доволна от свещичките масту ес форте      късмет            в неравната битка Peace

# 26
  • Мнения: 3 415
матсан дойч ц съд. суха змийска отрова,мисля от пепелянка,има едно мазило,което аз съм си купила ,но от гърция -haemorrhoid,на хелсанс,а аз съм изключит. доволна от свещичките масту ес форте      късмет            в неравната битка Peace
наистина ли помага Матсан дойч? и неели опасна тая змийска отрова #Crazy

# 27
  • Мнения: 1 312
За щастие не се обзаведох с хемороиди след раждането,но за сметка на това мъжът ми си страда периодично от тях и в къщи е аптека.
На различните етапи са му помагали различни лекарства,но комбинациите обикновенно са:
Прокто-гливенол/супозитории/ по 2 дневно,
Детралекс-таблети,3 пъти дневно,
Ултрапрокт/Кинетол/Доксипрокт/Хеденза-кремчета,които се нанасят поне 3 пъти дневно.
Отделно от това пие по 2-3 Солпадейна когато стане нетърпимо,защото Аулина не му действа.
Много облекчава и една бабешка диветина:Върху марля слагаш начукани на каша черни маслини с малко зехтин и спиш с тях.

Имам и едно черно,смолисто лекарство,което се прави от някакъв храст-гори се и се ползва пепелта смесена с мед.Приготвя ни го местния знахар,когато си ходим на вилата.Мъжът ми твърди,че много го облекчава,но за съжаление няма как да ти дам рецепта да си го направиш.Човекът е доста неграмотен и сам не знае името на бурена дето гори.
Ако имаш нужда мога да ти го изпратя в готово състояние-винаги имам по 2-3 бурканчета в хладилника Wink.

# 28
  • Мнения: 3 415
Hakiba,ще го имам впредвид предложението ти HugСамо дето се отчаяхзначи веднъж като ти се появвят и няма махане така ли Tired

# 29
  • Мнения: 1 312
Hakiba,ще го имам впредвид предложението ти HugСамо дето се отчаяхзначи веднъж като ти се появвят и няма махане така ли Tired

При моят мъж е така.
Има си ги от време оно,..да не те плаша,но и след операцията за отстраняването им пак се появиха.
Понякога се възпаляват 2-3 пъти в годината,друг път по-рядко Rolling Eyes.
Не се бяха "обаждали" повече от 4 години след операцията,но ето,че преди месец пак се появиха.
Явно ще се ходи пак на лекар,но да видим кога.Засега изчаква да види дали е било инцидентно...
Все пак хората са казали да се внимава с подправките,пърженото,лютото.Ама на който му е дебела главата #Cussing out
Изяде около 15 пукани люти чушлета за една вечер Shocked.
Щото много ги обичал Close
И после не може да си седне на дупето.
Ами и аз обичам торта.Ама като си знам килограмите не се тъпча като за последно Crossing Arms.

# 30
  • София
  • Мнения: 1 825
Приятелят ми имаше много болезнени и упорити вътрешни хемороиди. Ползвали сме лекове, предписани от най-видни лекари-специалисти в тази област. Но попаднахме на Hadensa - за намазване и сме много доволни. Няма го в България, за това го купуваме от Австрия. А интересното е, че не е никак скъпо.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 825
Albertine, не знам къде живееш, но ако не можеш да го откриеш, пиши, може би ще намеря начин да ти го изпратя.

# 32
  • Мнения: 88
Освен всичо , което са препоръчали момичетата , студената вода не само облекчава болката , но и помага да се приберат.Винаги ги мий със студена вода ( е не чак ледена , но търпимо студена).Лидокаин мехлем облекчава болката моментално , но не ги лекува.За превенция - нищо пикантно в храната и да внимаваш да не си със запек - много често се появяват след такъв.Един бабин лек - след тоалет се мажеш с чиста свинска мас.Успех!!! И не забравяй студената вода.

# 33
Доксипрокт определено помага много бързо и ефикасно. За бременни не се препоръчва заради лидокаина, защото може да има резорбция, ако е по-навътре в ануса. Ама не забравяйте, че повечето мазила за хемороиди имат лидокаин (за обезболяване) и за тях важи същото, без значение дали е написано в листовката или не!!!
Доксипрокт може да се използва и от бременни ако мажат внимателно, без да "влизат много навътре", а за външни хемороиди - абсолютно спокойно!  bouquet

# 34
  • Мнения: 7 263
Нямам време да прегледам всички отговори, но бълзам да ти напиша един лек, който аз открих тук из форумите по много смехотвроен начин.
Лекът се казва АНТИФЛЕГМИН купува се от ветеринарните аптеки. Пусни една търсачка ако искаш бях пуснала тема в дом и семейство, тъй като моя близка ме беше помолила да и купя въпросното мазило. Накрая се оказа че помагало и за хемороиди. лично потвърждавам - Помага!  Simple Smile И благодаря на девойките дето ме светнаха!   bouquet  bouquet  bouquet

# 35
  • Мнения: 1 883
има едно лекарство във ветеринарните лечебници, но незнам как се казва, ползва се за кравите, за вимето им
    АНТИФЛЕГМИН

това е някакъв вълшебен цяр.
Само с него се излекувах.

Мдаа чуден е .

# 36
  • UK , Somerset/BG Veliko Tarnovo
  • Мнения: 148
Нормално е в аптеките извън България ( не зная къде се намира явторката на темата) предлаганите у нас мазила нищо да не им говорят , защото всяко лекарство си има генерично наименование , което е едно и също по цял свят и търговско наименование , под което различните фирми произвеждат лекарството.
Примерно метамизола ( генерика ) у нас се произвежда като Аналгин ( Софарма) , Алгозон на Озон и т.н
А за хемороидите,ще страдаш от тях до края на бременността,заради увеличеното налягане върху коремните органи от плода и притискането на съдовете.След раждането нещата ще се нормализират

# 37
  • Мнения: 3 415
матсан дойча никаква работа не върши,не смея да взема Антифглегмин,щото не знам май трябва да е противопоказен за бременни

# 38
  • Мнения: 1 883
матсан дойча никаква работа не върши,не смея да взема Антифглегмин,щото не знам май трябва да е противопоказен за бременни
От бабшките лекове - МЕД   newsm78

# 39
има едно лекарство във ветеринарните лечебници, но незнам как се казва, ползва се за кравите, за вимето им
    АНТИФЛЕГМИН

това е някакъв вълшебен цяр.
Само с него се излекувах.


Бихте ли ми казали как точно се ползва-колко пъти на ден се маже, има ли нещо специфично? Rolling Eyes

# 40
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
няма нищо специфично.
Аз се мажех поне по 2-3 пъти на ден. Облекчението идва до 3-4мин.

# 41
Благодаря ти Шани   bouquet



А може ли някой да ми каже къде в София има ветеринарна аптека? newsm78
 Ако може да е близо до Пирогов Rolling Eyes В Гугъл не намирам нещо, само клиники ми вади.

# 42
  • Мнения: 3 415
за жалост вътрешни хемороиди с нищо не минават-трябва да се махнат Confused

# 43
  • София
  • Мнения: 5 074
Една бабина рецепта - 200 гр. чисто масло се смесва с изсушен цвят на магарешки бодил , около една шепа. След всяко измиване се маже мястото.

# 44
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
загрижена - идея си нямам. Аз го поръчах на майка ми това вълшебно мазило и тя ми го донесе.

Може би трябва да зададеш в гугъл ветеринарни клиники...

# 45
  • Мнения: 1 207
Да попитам малко,че съм невежа по въпроса пък имам от споменатите екстри. Confused
Въпреки,че раждах със секцио пак ми се появиха някъде 2-3 месеца след раждането.Външни са.Не ме болят и мъжът ми като ги гледа ми казва,че не са пълни с кръв,а били само като торбички.
Всички тези лекове който давате,ще ми помогнат ли да изчезнат или просто облекчават болката при когото я има?

# 46
  • Мнения: 1 883
за загрижена
Ветеринарен кабинет
и аптека "Теравет"
д-р Стефан Манчев
д-р Димитър Димитров кв."Надежда"№2, бл. 272;
център ул."Иван Рилски"№36/до Пирогов/ 02/8363220
02/8517647
0898/461066
0888/964029

# 47
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
tasi - без нож нищо не изчезва току-тъй.
Ама ако не те боли, няма за какво да се мажеш.

# 48
  • Мнения: 1 207
 smile3518 ама как????!!!!!
Аз си мислех,че сами ще си изчезнат след като са външни.Или.....  и аз незнам. Confused ще си живуркам така.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 914
На мен лекар ми е казвал, че за облекчаване се обливат с гореща вода.
Да не се стига до запек- богати на фибри храни. Поне 2 литра вода дневно.
Лидокаин крем за болката.


И доколкото знам, от аналния секс се подобряват. Естествено, ако не са много болезнени, че иначе на кого ще му е до секс.
А наскоро четох, че редовният анален секс дори предотвратява появата.  newsm78

# 50
  • Мнения: 3 415
И доколкото знам, от аналния секс се подобряват. Естествено, ако не са много болезнени, че иначе на кого ще му е до секс.
А наскоро четох, че редовният анален секс дори предотвратява появата.  newsm78
#Crazy #Crazy #Crazy ooooh! ooooh! ooooh!

# 51
  • Мнения: 1 312
На мен лекар ми е казвал, че за облекчаване се обливат с гореща вода.
Да не се стига до запек- богати на фибри храни. Поне 2 литра вода дневно.
Лидокаин крем за болката.


И доколкото знам, от аналния секс се подобряват. Естествено, ако не са много болезнени, че иначе на кого ще му е до секс.
А наскоро четох, че редовният анален секс дори предотвратява появата.  newsm78
Ще го препоръчам на мъжа ми Mr. Green.
Тъй де,за болката ще се жертва Joy

Пък за топлата вода забрави Naughty.
Даже се подуват повече Sad.
Винаги трябва да се миеш с хладка към студена даже...

# 52
  • София
  • Мнения: 1 914
На мен лекар ми е казвал, че за облекчаване се обливат с гореща вода.
Да не се стига до запек- богати на фибри храни. Поне 2 литра вода дневно.
Лидокаин крем за болката.


И доколкото знам, от аналния секс се подобряват. Естествено, ако не са много болезнени, че иначе на кого ще му е до секс.
А наскоро четох, че редовният анален секс дори предотвратява появата.  newsm78
Ще го препоръчам на мъжа ми Mr. Green.
Тъй де,за болката ще се жертва Joy

 Laughing

# 53
  • София
  • Мнения: 82
Оперативната намеса е последното нещо, към което трябва да се прибягва. Първо, че е изключително болезнена, и второ- до колкото съм чувала резултата е само временен(за последното не съм  мн сигурна). Преди две години баба ми беше във болница (с др проблем) и с майка ми я гледахме миличката. В нейната стая се появи една женица по едно време, на която правиха точно такава операция. Бях там когато започна да излиза от упойката- никога няма да забравя как се гърче6е жената от болка, слагат и обезболяващо, след няколко 4аса пак, за мен беше кошмар да я гледам как се мъчеше, а на нея какво и е било - не искам и да знам  Cry Cry Cry
Аз от скоро имам "наченки"... ако мога така да се изразя, взех си прокто-гливенол, но честно казано не съм мн доволна. Тази седмица ще ходя на консултация- надявам се да случа на лекар, който ще се отнесе сериозно, въпреки факта че са все още съвсем незначителни.
Успех ви желая в борбата  Hug

# 54
  • София
  • Мнения: 595
На мен ми се появиха в 6-ти месец на бременността. В паткета ми препоръчаха гел за мазане Троксевазин-бил най-безобиден, нямало проблем да се ползва от бременни. Да, ама аз се мажа по няколко пъти на ден, вече месец и нямам никакво подобрение-това дето си го имам си е още там. Иначе не ме боли, но наличието му ме дразни ужасно много...Чудя се какво да правя? Да питам ли в аптеката за друго мазило или да се консултирам с лекар?

# 55
  • София
  • Мнения: 82
...Да питам ли в аптеката за друго мазило или да се консултирам с лекар?
По-добре на лекар  Heart Eyes

# 56
  • Мнения: 569
На мен ми помогна мазане със смес от мас и счукан аспирин и миене със студена вода. След едноседмично мазане всеки ден по два пъти, а след това през няколко дена когато се сетя  всичко се оправи.

# 57
  • Мнения: 1 207
А на какъв специалист трябва да се отиде?
Трябва да се пресрамя. Embarassed

# 58
  • Мнения: 764
Много помага отвара от смрадлика (тетра).Трябва да седнеш в съд с отварата и да поседиш.Поне на моя мъж преди време само това му помогна,а го болеше ужасно.Но това,само ако са външни.

# 59
  • София
  • Мнения: 82
Имайте впредвид обаче, че смрадликата изсушава кожата много.

# 60
  • Мнения: 485
Моите след бременостите ми ги оправих с Пайлекс - мехлем и таблети - доволна съм помогнаха ми

# 61
  • Мнения: 3 415
Моите след бременостите ми ги оправих с Пайлекс - мехлем и таблети - доволна съм помогнаха ми
и спряха ли да "стърчат"

# 62
  • Мнения: 485
Да това беше най- хубавото иначе бяха образно казано като карфиол Embarassed

# 63
  • Мнения: 3 415
Да това беше най- хубавото иначе бяха образно казано като карфиол Embarassed
бе неми се вярва това изкочилото да се прибере,ама ще ме караш да търся тоя Пайлекс,и сега няма нищо видимо,а? Embarassed

# 64
  • Мнения: 3 415
днеска си взех така прехваления Антифлегмин,нрмално ли е да пари много,не знам какво има вътре,но пък като чета приложението и пада смях-"за вимета" Joyно въпросът ми е сериозен Naughty

# 65
  • Мнения: 127
Здравейте на всички.Това е страхотна гадост!Аз се мажа с масту -с,само че проблема е че от него облекачава след около 2 дни сериозно мазане,а как да отида до тоалетна в тези дни незнам.Дори от водата ме боли,ако може да ми кажете нещо което да ме облекчи,ще съм ви много благодарна.Само неми казвайте да пия нещо слабително защото съм достатъчно разхлабена и едвам се стискам,но болката е ужасна и не мога да отида до тоалетната.

# 66
  • Мнения: 73
Оф,знам колко са гадни тези хемороиди.И мен са ме замъчили вече два месеца -не се прибират и това си е.Поне не кървят,болят поносимо,но е много неприятно усещането.Опитай с следната рецепта:1ч.л св.мас/обезсолена/ 1 ч.л сяра/взема се от аптеките-сяра за пиене/.Омесва се на крем и се маже обилно вечер преди лягане.Това ми го казах онзи ден и днес ще го пробвам дано да има ефект!

# 67
  • Мнения: 127
МНОГО благодаря ,дано да има ефект може би ще опитами аз защото не издържам вече

# 68
  • София
  • Мнения: 5 074
Знам едно бабешко лекарство. Ползвала съм го и съм доволна.
Изсушен цвят от магарешки бодил се стрива на ситна прах и се смесва със сто грама чисто масло.
При всяко ходене се измива мястото и се маже, може и няколко пъти дневно.

# 69
  • Мнения: 369
Здравейте на всички.Това е страхотна гадост!Аз се мажа с масту -с,само че проблема е че от него облекачава след около 2 дни сериозно мазане,а как да отида до тоалетна в тези дни незнам.Дори от водата ме боли,ако може да ми кажете нещо което да ме облекчи,ще съм ви много благодарна.Само неми казвайте да пия нещо слабително защото съм достатъчно разхлабена и едвам се стискам,но болката е ужасна и не мога да отида до тоалетната.

Има ли странични ефекти от този Масту,
защото при мен се появиха едни пъпки... и мисля,че е от него.Който го е използвал нека
сподели newsm20

# 70
  • Мнения: 369
МОЛЯ ВИ ПИШЕТЕ,ЧЕ ОТКАЧИХ ВЕЧЕ. newsm77 newsm45

# 71
  • Мнения: 730
Ходи ли на лекар? Ние тук само предполагаме. Там като кажеш с какво си мазала и не ти понася, лекарят ще предпише друго.При един действа едно- при друг друго. Най- важното е в какъв стадий е заболяването. Както писах и в другата тема в някои случаи въобще не помагат мазилата, само временно облекчават. Лекарят може да ти предпише и таблети някакви, така, че не се бави.

# 72
  • Мнения: 369
Ходих на лекар и ми изписа Масту S -свещички  и Пилекс мехлем /на билкова основа е/
Лекувах се няколко и дни и снощи забелязах новите пъпки/НЕ СА ХЕМОРОИДИ/,зачервени и с бели връхчета.Изпаднах в ужас.И спрях свещичките/смятам,че е от тях/
Затова питам използвал ли е някой такива свещички и имат ли странични ефекти при лечение?

ОТКАЧИХ ТОТАЛНО. ooooh!

# 73
  • Мнения: 730
Ползвала съм Масту без странични ефекти, но от Пайлекса хич не съм доволна. Къде ходи на лекар?

# 74
  • Мнения: 707
днеска си взех така прехваления Антифлегмин,нрмално ли е да пари много,не знам какво има вътре,но пък като чета приложението и пада смях-"за вимета" Joyно въпросът ми е сериозен Naughty
Нормално е да ти пари. Аз си наклепах ве4е цяла туби4ка newsm61, кожата ми изгоря, а гадовете са още там smile3515

# 75
  • Мнения: 707
А на какъв специалист трябва да се отиде?
Трябва да се пресрамя. Embarassed
Хирург Scream

# 76
  • Мнения: 707
През цялата бременност не се появиха, но веднага след раждането....... smile3514Беше нещо страшно, особено първите 4 мес. newsm45. Какво ли не си клепотих по г....а, ве4е се примирих, 4е ще си живея май с тях smile3518
 В момента ползвам ''Унимед-1'', поръ4ва се по Интернет само.

# 77
  • У дома
  • Мнения: 135
И аз цоп при пъшкащите!Ужас!Умирам от болки вече 4 ден!Помагайте, моля ви.

# 78
  • У дома
  • Мнения: 135
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124597.75
линк към стара някаква тема, пускам нова, защото вече УМИРАМ от болки.Помагайте, моля

Последна редакция: сб, 18 юли 2009, 12:59 от gold_bg

# 79
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Доксипрокт, бани със смрадлика, студен душ на дупето.

# 80
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
А защо беше необходима нова тема?

Самоцитирам се от там

Доксипрокт, бани със смрадлика, студен душ на дупето.

# 81
  • Мнения: 3 415
В момента пия Флебодия за вените по краката,но забелязвам и добър ефект при хемороидите Peace Облекчава и ги свива...малко.

# 82
  • Мнения: 1 030
Имам един крем, който купувам от Турция и много помага, ако сте много на зор - пишете ми на лични!

# 83
  • Мнения: 4 406
детския крем Бочко облекчава състоянието. не прави чудеса обаче.

# 84
  • У дома
  • Мнения: 135
Такъв ужас не съм преживявала момичета!
А и за море се стягаме в понеделник. #Cussing out
Благодаря ви от сърце!

Имам един крем, който купувам от Турция и много помага, ако сте много на зор - пишете ми на лични!

ами пиша на лични.  bouquet

# 85
  • Мнения: 14
Правят се безкръвни операции с лазер. Аз минах такава процедура когато бях бременна в 6-я месец. Не боли, евентуално може да почувствате парене. Не вреди на плода, защото упойката е локална. Струва около 150 лв., зависи къде ще ви я направят. Периода на възстановяване е около 1 седмица, за да заздравее напълно. Не се мъчете, момичета  baby_neutral Аз като си спомня какви болки изтърпях преди да се реша, направо ми призлява.

# 86
  • Мнения: 3 415
Правят се безкръвни операции с лазер. Аз минах такава процедура когато бях бременна в 6-я месец. Не боли, евентуално може да почувствате парене. Не вреди на плода, защото упойката е локална. Струва около 150 лв., зависи къде ще ви я направят. Периода на възстановяване е около 1 седмица, за да заздравее напълно. Не се мъчете, момичета  baby_neutral Аз като си спомня какви болки изтърпях преди да се реша, направо ми призлява.
Къде си го правила това?

# 87
  • Мнения: 130
Bia - къде си прави операцията?

А по принцип:
1) Диета
   - не трябва да имате нито диария, нито запек! Не само и не винаги запекът е причина. Много често се изострят точно от диария
   - без подправки (люти, кисели и т.н.), черен пипер, да се избягват газирани напитки
2) Бельо - максимално удобно - боксерки, килоти Simple Smile и т.н.  памучни! зхвърлете прашките, за да не се изкушавате
3) Локални - кремова и свещички - Проктогливенол (вазопротектор+лидокаин), Масту С (също), Долопрокт (кортикостероид+лидокаин, по-силен от първите две), Пайлекс (билково)
4) През устата - Детралекс (при хемороидални кризи - 3 х 2!!!- после вижте листовката за профилактика), Диокет (при кризи - 3 х 1), Флебодиа
5) Най-добре да се съчетава локално+перорално лекарство!
6) Не се застоявайте! Движете се! Не предприемайте дълги и продължителни пътувания. Ако сте в офис - на всеки 30 минути ставайте и се пораздвижете!
7) ХЛАДКА вода!!! НЕ топла! Забранено е гореща! Невъзможно е лекар да е казал - да се обливат с топла вода. Хемороидите са побразувания от "разширени вени", които се пълнйят с кръв - кръвта се застоява и не може да се оттече - подпухват, може да тромбозират, кървят, да се възпалят...Затова - студената вода свива съдовете и намалява по обем хемороидите (е, не ледена - да не си докарате сега някой цистит!!!). Но да се избяхва обливане с гореща вода!!! Увеличават обема си!
Sunglasses Тетра (смрадлика) - разредена - седящи бани - сядате в леген с лееееко топла (към хладка) вода и малко стоите.
9) А аналният секс наистина помагал Simple Smile Поне така пишат Wink В смисъл - при хомо-тата много по-рядко се наблюдавали хемороиди Thinking
10) Хигиена - избягвайте постянно миене обаче със сапуни и др подозрителни дразнители - бършете като бебешка кожа - чрез потупване, а НЕ чр
ез търкане - поддържайте сухота там...

11) Упражнения със свиване на перинеум а - когато се сетите - стискайте силно дупето!Успех, мацки! Peace

Последна редакция: нд, 19 юли 2009, 20:41 от helenblondy

# 88
  • Мнения: 25 589

9) А аналният секс наистина помгал Simple Smile Пон така пишат Wink В смисъл - при хомо-тата много по-рядко се наблюдавали хемороиди Thinking


Е, на утъпкана пътека трева не никне...  Mr. Green

# 89
  • У дома
  • Мнения: 135
helenblondy   bouquet
Всичко ще спазя, ее без 9, за сега. Laughing

# 90
  • Мнения: 3 415
9) А аналният секс наистина помагал Simple Smile Поне така пишат Wink В смисъл - при хомо-тата много по-рядко се наблюдавали хемороиди Thinking
Само се опитвам да си го представя с тия болки ooooh!

# 91
  • Мнения: 14
Извинявайте, че се забавих с отговора Embarassed
Аз съм от Стара Загора и я направих тук в един частен кабинет.
http://www.hemoroidi.bg/
Намерих го в интернет, след като бях опитала да се лекувам с лекарства и се бях отчаяла напълно. Плачех от болка всеки път като отида до тоалетна. Направо не искам да си спомням.
Наистина операцията е безкръвна и безболезнена, раничката после е като от изгорено. Правят се няколко дни промивки със смрадлика и това е всичко.
Трябваше да отида на специалист в самото начало, но вместо това аз се доверих на лекаря, който ми следеше бременността. Мислех, че тя ще знае какво е най-доброто за мен и бебето, защото и преди мен е имала пациентки с такъв проблем. Изписа ми долопрокт-гел. Докато се мъчех да се лекувам с него се влоших още повече. Накрая се принудих да започна да търся в Гугъл как да си помогна. Изчетох всичко. Така научих че се правят безкръвни операции. После намерих къде в Ст. Загора мога да си я направя.
Д-р Матев ми обясни, че плодът притиска кръвоносните съдове и затова са се появили.

# 92
  • Мнения: 245
      Операцията не е желателна, изобщо! За аналния секс изобщо не съм съгласна( при чести анални сношения сфинктерът се разхлабжа, а и не сме арабки, че да го правип поради забрана за предната зона преди сключване на брак).

     Обливаме си дупетата с хладка към студена вода колкото се може по- често, особено след голяма нужда. С храната не внимаваме чак толкова, но не ядем суперлюто. Или ако ядем, да изпием прясно изцеден портокалов сок да разхлаби преди да идем до тоалетна. Бельото да е памучно. И не се притеснявайте толкова  Peace

# 93
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
Веднъж само съм имала ужасни болки. Тогава едно момиче от форума ме посъветва да намажа обилно с Гентамицин крем (може и някакъв друг антибиотичен крем). Приложих го и наистина болката отмина. Не е за вярване, но наистина от тогава не съм имала проблеми. Опитайте!

# 94
Здравейте, може ли някой да ми каже, колко време е нормално да продължава болката, защото аз вече два месеца търпя и започвам да си мисля, че може да е нещо по сериозно?

# 95
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
Здравейте, може ли някой да ми каже, колко време е нормално да продължава болката, защото аз вече два месеца търпя и започвам да си мисля, че може да е нещо по сериозно?


Не е нормално да търпиш два месеца. Трябва да отидеш на лекар.

# 96
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Хм, зависи колко те боли. Аз съм с проблеми от раждането насам. 4 месеца...Ма се надявам да мине, щото хич не ми се гъзи на доктори. Твърде ми е пресна "магарето"в спомените. Аз се мазвам с Ихтиолова мас. Пробвах и Пайлекс-има мехлем и таблетки. Ефект нямаше. Помага ми диета с повечко овесени ядки на закуска.

Общи условия

Активация на акаунт