малко оплакване

  • 2 309
  • 28
  •   1
Отговори
Реших да отида до "Метро" за да накупя на малкия на едро памперси и пюренца.Още от влизането разбрах,4е трябва да дам 5 лв.за да си остава багажа на шкаф4е(е те ги връщат после тия пари,ама ми стана много тъпо понеже нямах кеш и трябваше да тегля от картата).Както и да е след като оставих багажа тръгнах да влизам.Веднага на вратата едно моми4е ми казва-неможе да влезете с детето освен ако не е в кенгуро.Е,аз нямам такова и много се ядосах защото ходих близо половин 4ас пеш за да стигна до "Метро".Така и не успях да влезна вътре...Но не в това е проблема.Какво си мислят,4е съм тръгнала да ги крада ли???Ние Българските майки като нямаме пари,зна4и сме крадци такали?Много побеснях-такова нещо като "Метро"никаде няма.В квартала в който живея има "Кауфланд","Сани","Т-маркет"все хипермаркети ина всякъде мога да си влизам в коли4ката,даже като си напълня коша слагам и при детето и никаде не са ми правили проблем...Но явно само в "Метро"ходим да крадем,в другите магазини-не!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 478
Едва ли забраняват заради страх от кражба - по-скоро от съображения за безопасност, заради височинното подреждане на стоките, непрекъснато нещо се сваля/качва, карат се стоки с мотокарчета. От самото начало МЕТРО не разрешава да влизат малки деца, даже мисля, че преди някой беше писал, че и с кенгуру не пускат. Неприятното в случая е, че не си разбрала предварително, за да не биеш път с детето. Ако няма на кого да го оставиш сигурно е по-добре да пазаруваш от другите хипермаркети, където не правят проблем.  Peace

# 2
  • Мнения: 5 228
В Метро не се допускат деца точно поради съображенията, които е споменала Patita - случва се да падат от високо стоки, освен това целевата група на Метро са основно търговци на едро, така че не виждам причина да се водят там деца. Това е политиката на фирмата. Неприятно е, че си се разкарвала, при това с детето, но те наистина явно имат своите съображения.

# 3
  • Мнения: 1 014
От съображения за безопасност! Знам, че е неприятно, но такава е политиката на Метро. ТОВА Е МАГАЗИН ЗА ПАЗАРУВАНЕ НА ЕДРО (склад), не е предназначен за обикновения потребител!!!

# 4
  • Мнения: 1 756
Реших да отида до "Метро" за да накупя на малкия на едро памперси и пюренца.Още от влизането разбрах,4е трябва да дам 5 лв.за да си остава багажа на шкаф4е(е те ги връщат после тия пари,ама ми стана много тъпо понеже нямах кеш и трябваше да тегля от картата).Както и да е след като оставих багажа тръгнах да влизам.Веднага на вратата едно моми4е ми казва-неможе да влезете с детето освен ако не е в кенгуро.Е,аз нямам такова и много се ядосах защото ходих близо половин 4ас пеш за да стигна до "Метро".Така и не успях да влезна вътре...Но не в това е проблема.Какво си мислят,4е съм тръгнала да ги крада ли???Ние Българските майки като нямаме пари,зна4и сме крадци такали?Много побеснях-такова нещо като "Метро"никаде няма.В квартала в който живея има "Кауфланд","Сани","Т-маркет"все хипермаркети ина всякъде мога да си влизам в коли4ката,даже като си напълня коша слагам и при детето и никаде не са ми правили проблем...Но явно само в "Метро"ходим да крадем,в другите магазини-не!!!
Първо се запознай с политиката на магазина и съображенията за сигурност и после критикувай по твои съображения Peace

# 5
  • Мнения: 46 432
Това е българската реалност, след 10-15 години се надявам да навлязат европейските правила и магазините да отговарят на всички изсквания за безопасност и отношение към клиентите.

Не мисля, че моето дете е по-различно от едно германче, което спокойно влиза в Метро, нито пък аз съм по-малко клиент от неговите родители ...

# 6
  • sofia
  • Мнения: 8 925
От съображения за безопасност! Знам, че е неприятно, но такава е политиката на Метро. ТОВА Е МАГАЗИН ЗА ПАЗАРУВАНЕ НА ЕДРО (склад), не е предназначен за обикновения потребител!!!
Затова продават детски обувки, дрехи, колички и куп още неща на дребно  Simple Smile
Баш за обикновения потребител си е.....да не споменавам колко арабчета и китайчета доста под 7 г. и отминали възрастта за кенгуру съм виждала вътре.....отделен е въпроса, че аз с дребния не мога да пазарувам, където и да е.

# 7
  • Мнения: 1 014
Абе, момичета вие не чете ли? На главния вход пише с големи букви: "Влизането на деца под 7 години е забранено!". Това е! Защо е нужно да се влиза и пак да се пита дали може или не може. Ето такива хора създават скандали на входа. Това са си правила и те трябва да се спазват!

Последна редакция: пн, 04 сеп 2006, 13:08 от nidisvet

# 8
  • Мнения: 2 663
И на много места в Европа не пускат в Метро (Макро)

# 9
  • Мнения: 46 432
И на много места в Европа не пускат в Метро (Макро)

Метро си е Метро, пускат във всички други клонове. Имаше тема и майките от другите държави се отчетоха една по една за филиалите, няма забрана никъде.

Макро Гърция беше единствения магазин, за който писаха, че не пускат деца, явно и гърците пестят пари, балканска му работа  Laughing

Не съм сигурна, но мисля, че м/у двата магазина няма нищо общо  Thinking

# 10
  • Мнения: 2 663
В Макро, в Чехия 100% преди 4 години не пускаха с малки деца!Тогава бяхме за последно преди да си дойдем в България, с нас имаше малко дете и се наложи да ни изчакат!
Metro Cash & Carry и Makro Cash & Carry са към METRO GROUP и с карта от единия магазин можеш да пазаруваш в другия

Последна редакция: пн, 04 сеп 2006, 14:06 от konstans

# 11
  • Мнения: 46 432
Може, може, в моята анкета е споменато Макро, но не знаех, че става дума за едно и също. За Макро Англия е писала Devina, там децата са добре дошли  Hug явно само децата от източна Европа се третират като кученцата, които стопаните връзват пред магазина  Laughing

# 12
  • Мнения: 1 014

Не съм сигурна, но мисля, че м/у двата магазина няма нищо общо  Thinking
Има, има.

# 13
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Реших да отида до "Метро" за да накупя на малкия на едро памперси и пюренца.Още от влизането разбрах,4е трябва да дам 5 лв.за да си остава багажа на шкаф4е(е те ги връщат после тия пари,ама ми стана много тъпо понеже нямах кеш и трябваше да тегля от картата).Както и да е след като оставих багажа тръгнах да влизам.Веднага на вратата едно моми4е ми казва-неможе да влезете с детето освен ако не е в кенгуро.Е,аз нямам такова и много се ядосах защото ходих близо половин 4ас пеш за да стигна до "Метро".Така и не успях да влезна вътре...Но не в това е проблема.Какво си мислят,4е съм тръгнала да ги крада ли???Ние Българските майки като нямаме пари,зна4и сме крадци такали?Много побеснях-такова нещо като "Метро"никаде няма.В квартала в който живея има "Кауфланд","Сани","Т-маркет"все хипермаркети ина всякъде мога да си влизам в коли4ката,даже като си напълня коша слагам и при детето и никаде не са ми правили проблем...Но явно само в "Метро"ходим да крадем,в другите магазини-не!!!
Първо се запознай с политиката на магазина и съображенията за сигурност и после критикувай по твои съображения Peace

 Peace



А и няма как да ги окрадеш, на изхода си има засичащо устройство, което алармира, когато стоката не е минала през касата  Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 1 511
А това алармиращо устройство понякога алармира и когато стоката е платена  Close

Върнаха ни с пълна количка,защото сме имали необявена стока и се събра охраната,все едно с мъжа ми ще изнасяме магазина.Направихме сметка за 500 лв,а те ни третираха като абсолютни крадци.След щателна проверка на стоката и реплики от моя страна стана ясно,че необявена стока на касата нямаме и всичко сме си платили.Последваха куп извинения от страна на касиерката и охраната.На излизане пак се разпищя алармиращото устройство.
Тогава дойде и някакъв управител  Confused пак провериха количката,пак извинения...но аз заявих,че в Метро повече няма да стъпя  Crossing Arms
И така оттогава не сме пазарували там...  Peace

Общи условия

Активация на акаунт