Предлагам ви невероятно лесен и още по- невероятно вкусен десерт

  • 9 512
  • 20
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Пирог с круши и шоколад в чаши
Останах без думи, когато опитах това вълшебство Crazy екс_ _з ......



за 5-7 порции( зависи от големината на формите)

4-5 круши
85 г кафява захар
100 г шоколад( при мен черен)
сок 1 лимон
1 ч. л. лим. кора (повече сложих, мнооого обичам)

95 г брашно
95 г захар
75 г масло (студено и на парченца)

Загрейте фурната на 180 С . Объркайте крушите (на кубчета), захарта, половината шоколад, лим. сок и лим. кора. Разпределете сместа в малки формички или чаши.
От брашното, захарта и маслото бързо забъркайте тесто, но на трохи... добавете и останалия шоколад. Разпределете и трохите във формичките и печете о-о 35 мин. до златист цвят на трохичките.
Поднесете с крем, бита сметана или.... сладолед(най- добре newsm53)...

п.п. За почитателите на по-малко сладко, може да се намали захарта ....., но и лим.сок Sign Exclamation  Grinning



# 1
  • Мнения: 3 251
Моренка, до кога ще ме изкушаваш с твоите вълшебства???  Hug Само като гледам снимките и започва усилено слюноотделяне, а съм в принудителна диета заради летния вирус... Cry

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Нинче, съжалявам мила за вируса... бързо да отминава и да се насладиш на пирога Hug
.... иначе аз напоследък съм поизоставила изкушенията..сега чат-пат Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 35 918
Благодаря за рецептата Моренка, ще го направя.
Хареса ми много. Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 722
Шоколада разтопен ли трябва да се сложи или настърган?  Blush

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 102
 newsm74 ,ще пробвам още утре   chef

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Пупси, на ситни парченца.. аз го пуснах в блендера Simple Smile.

 HugДа ви е сладко момичета ... дано ви хареса!

# 7
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Моренка, с праскови или пъпеш дали ще се получи? Много обичам круши, но после зверски ме свива стомах Sick
А в събота ще посрещам гости и харесах идейката Wink

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Аномалиа, защо не, аз бих пробвала с прасковите..с пъпеш ми е малкоооо .. Thinking... абе и аз незнаМ ooooh!.. въпрос на вкус, успех! Hug 
 ooooh! а, сега се сетих.... за праскови имам друг вариант, давам го ей сега, може това да решиш за гостито Grinning...само нямам снимка, че не съм го правила скоро ..,от както свикнах да снимам Laughing

# 9
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Давай, давай, хич не ми трябва снимка Simple Smile Щом ти си го харесала - това ми е достатъчна препоръка Hug

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
  EmbarassedБлагодаря, трогната съм  bouquet !

Ето  рецептата- Прасковени целувки

# 11
  • Мнения: 2 784
Морена, а крушите в същата купичка, в която са печени ли се поднасят? Че снимките малко ме объркаха.

# 12
  • София
  • Мнения: 974
И аз да попитам...тези купички, които ползваш огнеопорни ли са? И как ги печеш във вода или без? newsm78

Аз имам някакви подобни...уж са дуралексови, но не съм ги пробвала във фурната, въпреки че температурата в рецептата е ниска newsm78

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Морена, а крушите в същата купичка, в която са печени ли се поднасят? Че снимките малко ме объркаха.
Ами въпрос на избор ..аз  пекох в зелените чаши, в тях и крем-карамел правя, пък в другата купичка (на втората снимка) изсипах за да мога да украся със крема, че в зелените не беше много удачно.  Ако печеш във формички за мъфини (по- големия размер)например смятам, че трябва да се изсипе в подходяща чинийка/ купичка.

Аним, зелените чаши са огнеупорни, другата купичка -не. Без вода... даже може чашите направо на скарата да се сложат Simple Smile.
Дуралексови или йена, все тая... нали е стъкло не могат да се слагат в загрята фурна, затова аз правя така - като включа фурната да загрява, слагам и чашите, за да се загряват постепенно и когато ми е готово всичко и крушите и трохите изважадам чашите напълвам ги и връщам  във фурната.  bowuu

# 14
  • София
  • Мнения: 974

 newsm51
Довечера ще го спретна пирога  smile3508 а утре ще докладвам  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт