Как се почистват метални щори?

  • 17 297
  • 14
  •   1
Отговори
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
  Как си почиствате металните щори на прозорците? С какво и как?

# 1
  • Мнения: 7 474
Във ваната с душа  Laughing

# 2
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Ама аз искам без да ги свалям.........! newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 35 919
С гъба за съдове и вода + препарат /напр. Бингосил за плотове- мирише приятно/

# 4
  • Мнения: 545
Какви метални? Вътрешни алуминиеви? Или външни ролетни?
Аз вътрешните ги завъртам (все едно са затворени) и с морка кърпа - няколко пъти, докато се обере праха. После завъртам на другата страна и повтарям процедурата. За ролетни не мога да ти дам съвет.

# 5
  • Мнения: 83
  Как си почиствате металните щори на прозорците? С какво и как?
Трудно! Свалям ги и във ваната с една четка или гъба и циф newsm75

# 6
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Много благодаря! Утре се захващам! Щорите са вътрешни!  clean

# 7
  • Мнения: 2 849
Има специални четки за щори .По-лесно се почистват с тях ,без да си нараниш пръстите (като мен ).Продават се в Билла ,Метро и в ТСМ . Peace

# 8
  • Мнения: 408
Има специални четки за щори .По-лесно се почистват с тях ,без да си нараниш пръстите (като мен ).Продават се в Билла ,Метро и в ТСМ . Peace
Най-добре първо да свалиш праха, защото веднъж минеш ли го с влажна кърпа става на черни дири и послеееееее докато го измиеш като хората-майка ти жална Sick иначе аз ги мих една по една, за да не минавам между прозореца и щората-трудно е. Ако измислиш полесен начин-сподели newsm10

# 9
  • sofia
  • Мнения: 1 426
В банята на пода, щората се разпъва и търкаш с гъба и препарат. После плакнеш и си готова  Simple Smile.

# 10
Само незнам как да сваля щората от прозореца?Защото те са прикрепени с видии към ПВЦ-то.При вас така ли е?Как махата щората,защото това винаги ми е било пре4ка,за даги измия хубаво? newsm78

# 11
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Какви метални? Вътрешни алуминиеви? Или външни ролетни?
Аз вътрешните ги завъртам (все едно са затворени) и с морка кърпа - няколко пъти, докато се обере праха. После завъртам на другата страна и повтарям процедурата. За ролетни не мога да ти дам съвет.
И аз така!  Peace

# 12
  • Благоевград
  • Мнения: 142
Само незнам как да сваля щората от прозореца?Защото те са прикрепени с видии към ПВЦ-то.При вас така ли е?Как махата щората,защото това винаги ми е било пре4ка,за даги измия хубаво? newsm78
Аз имах два вида закачване у дома.
Единият - с "щипки"(не съм сигурна дали така им казват).Само се плъзга горната част и цялата щора излиза напред.
Другият - не се виждат такива щипки(т.е. вижда  се само профила на щората), НО има окачвачи , които са вътре в самият профил.Тогава трябва да се разтегне малко тази горна част на щората за да се откачи от тях.
Вторият вариант е по- издължан естетически, но за мен е по-неудобен.
Вече съм сменила навсякъде окачването т.е. с щипки .
Дано да съм обяснила добре. Grinning
  bouquet

# 13
  • Мнения: 330

Най-добре първо да свалиш праха, защото веднъж минеш ли го с влажна кърпа става на черни дири и послеееееее докато го измиеш като хората-майка ти жална Sick иначе аз ги мих една по една, за да не минавам между прозореца и щората-трудно е. Ако измислиш полесен начин-сподели newsm10
[/quote]
Да в никакъв случай не ги минавай първо с влажен кърпа - само ще ги зацапаш повече. Naughty

# 14
  • Мнения: 1 284
това ми е най умразното нещо  Sick, свалям и в банята

Общи условия

Активация на акаунт