Помощ! Кръв по пъпчето!!!

  • 9 468
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 575
Майчета, моля ви помагайте,
Бебка е на 11 дни и още не и е паднало пъпчето. Току що я събух за да я преповия и има кръв по пъпчето. Под щипката всичко е червено. Не знам какво да правя. Звънях на педиатърката, но не ми вдига . Случвало ли ви се е и какво да правя? До сега я почиствах със спирт, но сега ме е страх

Предварително благодаря

# 1
  • Скопие/Асеновград
  • Мнения: 158
Звънни на дежурен в районната поликлиника, в Детска клиника, където намериш телефон, продължавай да звъниш и на педиатърката постоянно. Много са безобразни. Наистина за Бивацин спрей не се сетих, но върши страхотна работа, а за почистване ми бяха дали борова киселина. Не щипе толкова колкото спирта.
Надявам се детето ти да е по-добре вече.

Последна редакция: нд, 03 сеп 2006, 22:37 от Мим4е

# 2
  • Мнения: 619
нашето педи каза ,че не е проблем ако пъпчето кърви
почиствах си я със спирт и й слагах топоцин

# 3
  • Мнения: 11 816
Аз също смятам, че не е страшно, а просто вече пада или почти е паднало, сложи пудра - Топоцин. Все пак свържи се с педиатърката си, за да си спокойна.

# 4
  • Мнения: 3 042
Аз също смятам, че не е страшно, а просто вече пада или почти е паднало, сложи пудра - Топоцин. Все пак свържи се с педиатърката си, за да си спокойна.
Peace

подкрепям

С пъпчето на щерката имах доста проблеми. След като падна дълга време си беше като рана.

# 5
  • Мнения: 4 915
Не е страшно да прокърви. Почистваш със спирт и слагаш топоцин. Това е.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 926
И пъпчето на моята бебка кървеше, бях се шашнала , но педи каза че е нормално. Не се притеснявай толкова, но все пак потърси пак педиатърката , за да се успокоиш  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 233
И на моята дъщеря пъпчето изкърви с падането. Занесох я при педиатърката ни, почисти го и каза да не го мокрим докато зарастне раната.

# 8
  • Мнения: 728
Не се притеснявай, наистина за твое успокоение се свържи с докито, обаче не е страшно, момичетата са ти казали как да почистваш, аз лично ползвах и един спрей Бивацин, който помага по-бързо да заздравее. Не трябва да се мокри, или поне е желателно да се стараеш да не го мокриш, обаче ако се намокри, пак почистваш хубаво със спирт, той подсушава.

Твърде вероятно е като падне пъпа да прокърви, на малкия пъпната връв беше доста дебела и като падна пъпа текна яко кръв и след това поне една седмица продължаваше да кърви, но нямаше никакви инфекции макар, че съм го мокрила без да искам.

 Hug

# 9
  • Мнения: 87
Свекърва ми казваше, че използвала някакъв "адски камък" когато пъпчето на мъжа ми прокървило, и веднага спряло - педиатър й го бил казал, но е много късно да й звъня да я питам какво е това. Имай предвид, че това е било преди 30 и кусур години де - предполагам, че медицината доста е напреднала оттогава. Просто като прочетох темата и се сетих за бабините девитини.

# 10
  • в стаята
  • Мнения: 469
Това е нормално. Почисти го със спирт. Ние нашето го пръскахме с Бивацин, действаше и много добре.

# 11
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 379
Ами и на моя малкия прокървя 1 месец след падането... Отидохме на лекар и педито каза че съм направила добре като съм отишлоа. Намаза го с сребърен нитрат ( май така се казва ) и го прдпъхна навътре с нещо. Точно от първия път мина и нямаше проблеми да го мокря. Повтори го само още веднъж. Обясни ми, че се случва при по-бърз растеж на бебето и меките тъкани в коремчето.

# 12
  • Мнения: 514
И при синът ми,като започна да пада пъпчето имаше малко кръв.Не знам,защо,но не се притесних изобщо Thinking.Продължих с обичайното почистване и всичко беше ок.
Ако при вас е зачервено,потърси медицинска помощ Peace

# 13
  • Мнения: 375
Знаеш ли,аз много съм се страхувала именно за пъпчето ,защото знам че не трябва да се мокри и че се почиства със спирт и след това някаква антибиотична пудра,дори си бях купила предварително от БГ Топоцин.Бях много удивена,когато тук,в Англия ми казаха да почиствам единствено с  памук потопен в преварена водичка и след това да подсушавам,така махах и заструпената кръв след като падна пъпчето,не съм имала никакъв проблем.

# 14
  • Мнения: 575
Това е нормално. Почисти го със спирт. Ние нашето го пръскахме с Бивацин, действаше и много добре.

Преди да падне ли го пръскахте с Бивацина или чак след като падна?

Общи условия

Активация на акаунт