колики

  • 1 655
  • 35
  •   1
Отговори

Анкета

как се справяте с коликите

Опции:

* Гласуването приключено: нд, 17 сеп 2006, 16:30

  • София
  • Мнения: 545
Здравейте мами,
интересно ми е кой е най-успешният метод за борба с коликите ?

# 1
  • софия
  • Мнения: 555
за мен най-успешния метод е търпение от страна на майката, щото всичко няма особена файда.

# 2
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Давала съм и на двамата  Сабсимплекс и много им помагаха,но също така съм им загрявала коремчетата. Peace

# 3
  • Мнения: 619
аз съм много доволна от еспумизан!
обаче само 1 път да пропуснех и ставаше чудо!
но при редовна употреба Авито нямаше никакви оплаквания.

# 4
  • Мнения: 5 140
Давала съм Саб симплекс (преди 3 год нямаше май други неща) капала съм и директно в устата, чай от копър и анасон, масаж и съм и пускала сешоар да и затопля пупата, но това беше зимата, незнам сега в тези топли дни дали е удачно.

# 5
  • Мнения: 10 513
за мен най-успешния метод е търпение от страна на майката, щото всичко няма особена файда.
Стискаш зъби и чакаш да минат Simple Smile!

# 6
  • Мнения: 3 425
Няма какда избера повече от едно затова не съм гласувала...при нас коликите бяха  силни и продължителни....търпение му е майката!!!
Иначе: топли компреси(пеленка затоплена с ютия),чайчета(лайка,копър),капки на обед и вечер и на всичкото отгоре аз се наливах с чайове(тук така препоръчват),което за мен беше  Sick ,но затварях очи,пиех и мислех положително  Joy
Най-помагаше ей това само,че вариант мама&бебе(не намирам друга подобна снимка) 


Успех  Peace

# 7
  • Мнения: 6 155
Гушкане, люшкане, търпение и в допълнение - капки  Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 4 423
За сега само Инфакол ни помагат, освен това, страшно много помага сешуар на 30 см от коремчето - заспива за по- малко от минута и не я боли Peace

# 9
  • Мнения: 992
капки еспумизан

# 10
  • Мнения: 7 186
Гушкане, люшкане, търпение и в допълнение - капки  Wink

 Peace
Аз съм доволна от Саб Симплекс, от Еспумизан- не.

# 11
  • Мнения: 1 084
Гласувах "Друго" Simple Smile, защото при нас капките и чайчетата не помогнаха Sad(. Прилагахме комбинация от повиване и люлеене, "бял" шум (прахосмукачката или сешоарът вършат чудесна работа Simple Smile), позиция настрани/по коремче, биберон или залъгалка Simple Smile)
Ето тук http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=929845 и тук http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=929972 съм сканирала две странички от книгата на Д-р Капр "Най-щастливото бебе в квартала" по темата - за съжаление са на английски, но  илюстрациите към текста са достатъчно ясни Simple Smile). Надявам се да са полезни на всички в борбата с коликите.

# 12
  • Мнения: 7 803
не може да се гласува с пове4е от 1 опция  Tired
давах лефакс и правех масажи, не само на корем4ето, но и на стъпалата

# 13
здравейте мами! може и да ви се стори странно но когато моето бебе имаше колики го водих при една жена в близко до нашия град село и тя му "пребая" с някякви трънчета след което бебето ми плака цяла вечер Rolling Eyes обаче за последно заради коликите. много съм й благодарна. по този начин наведнъж му минаха коликите. съветвам ви ако познавате и вие някоя баба която може да бае да опитате.

# 14
  • Мнения: 3 042
Щерката почти не е имала колики, но когато се наложеше и давах Саб симплекс и чай от копър.

Малкият имаше много колики и доста Саб симплекс изпи, но ефект кой знае какъв нямаше. Давах му и чай на Хип против колики, но той много малко пиеше, защото не искаше вода.

Общи условия

Активация на акаунт