Колко месеца последователно следва да се приема Есберитокс N?

  • 9 029
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 155
Здравейте!
След като преболедува моята дъщеричка от херп-ангина и бронхит през месец юли, помолих педиатърката ни да й изпише препарат за подсилване на имунната система. Тя ни препоръча Есберитокс N (това е имуномодулатор за повишаване на защитните сили на организма ), като следва да се приема три пъти дневно по 13 капки в рамките на десет дни. След около двайсетдневна почивка, трябва да се приема по същата схема. Въпросът ми е колко месеца последователно трябва да се приема Есберитокс N? Предварително Ви благодаря!  bouquet

# 1
  • Мнения: 18
Ивка, сестра ми го два на децата преди някакви колективни мероприятия, при грипни епидемии, сега като ще почват училище и така ... То нали е хомеопатично, няма странични ефекти.

# 2
  • Мнения: 155
Т.е. няма проблем да го давам през зимните месеци, така ли? Препаратът съдържа ехинацея, но и някакъв процент алкохол, много малък. С тати имаме малък спор. Той мисли, че не трябва да се дава може би повече от три-четири месеца. Мен ме смущава факта, че трябва да го спрем пр. ноември, в период на зимни грипове. И да не прихване нещо, то може би е нормално и трябва да се премине през всичко... newsm78  Но се притеснявам да боледува дундата, като  всяка майка. Confused

# 3
  • Мнения: 2 732
Първият път когато и го давах ми го бяха изписали без почивка докато свърши шишенцето -някъде около 3 месеца беше .После пък друг лекар ми го изписа през зимните месеци 10 дена се пие 20 почивка.При кой педиатър сте newsm78

# 4
  • Мнения: 155
При кой педиатър сте newsm78

Д-р Марияна Новакова се казва. Тя е специалист детски болести и не работи със Здравната каса, за съжаление  Sad.

# 5
  • Мнения: 1 942
Иве, ама то като спреш да го даваш не спира да действа веднага. Искам да кажа, че засилва имунната система за по-дълъг период от време. И ако ти се види, че пак се почвяват сополи или се кани да се разболява или е играла с болни дечица пак даваш. Имаме приятелче на Боби, който пи имуностимуланти от 1-я месец до 8-та година без прекъсване и да е боледувал 2-3 пъти. После не е боледувал както се очакваше от всичко на куп.

# 6
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Аз го давам на сина ми през зимните месеци всеки 20 дни. 10 дни почивка и пак така. Тази схема я правим от ноември до март. Не мога да кажа, че не боледува, но се приключва само с хрема и леки болки в гърлото. Тази зима веднъж вдигнахме и температура и се наложи антибиотик. Но преди всеки месец бяхме поне два пъти болни.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 421
 Нашият лекар го питах и аз по този повод(само, че миналата година бяхме с Бронховаксом) и той ни каза, че при често боледуващи деца може до 6 месеца да се дава. Предполагам, че и за Есберитокса е същото.

# 8
  • Мнения: 65
Аз давам есбиридокс обаче на хапчета/стривам ги между две лъжички/ иначе много горчи. 20 дни почивка 10дни и пак..... цяла зима, амежду другото и зимата бронховаксом по схема.

# 9
  • Мнения: 155
Благодаря Ви за мненията. Ще изпием шишенцето, а пък после ще видим..... Thinking

# 10
  • Мнения: 135
Прочетох мненията ви и мисля,че ми помогнахте много.
Днес и купих Есберитокс.Ще го използвам за подсилване на имунната система.Аптекарката ми каза,да прочетох в листовката колко се дава,но не пише.Пише само по колко мл да давам.
На година и 5 месеца сме,боледуваме доста -от зачервено гърло с температура.Често сме на антибиотик ( почти всеки месец)
От вашите постинги разбрах,че трябва да го пие 20 дни и 10 дни да почиваме.
Ако някой има друго мнение и има опит с този имуномодулатор.

# 11
  • Мнения: 512
По съвет на нашето джи пи даваме всяка година от октомври до март - напоследък дозата ни беше 15 капки 3 пъти на ден (аз ги давам преди хранене, за да му се оправи после вкуса в устата). Не сме ги спирали досега (през тези периоди) и за пръв път чувам, че трябва да се почива по 10 дни.
Притеснява ме само алкохола вътре, даже баща му на шега казва "Айде сега, тати, аперитивчето преди ядене", но не знам за смях ли е. newsm78
Прочетете темата "за и против имуностимулаторите", май така се казваше, мисля, че там четох, че при малки деца е безсмислено да се дават.
Факт е обаче, че докато не тръгнахме на градина не е боледувал от нещо повече от хрема, сега вече не мога да се похваля със същото... Confused

# 12
В таблетките Есберитокс няма алкохол, а само в капките

# 13
  • Мнения: 1 063
И ние пием Есберитокс, изписан ни е 3*15 капки за 15 дни, но тъй като ходим на градина го пием само сутрин и вечер, почиваме 15 дни и пак.Засега съм доволна, пак боледува, но не като преди.

# 14
  • Мнения: 25
 И МОЯТА ДЪщЕРЯ ГО ПИЕ - 10 ДНИ ПО 3 ПЪТИ НА ДЕН ПОСЛЕ 20 ПОЧИВА И ПАК ТАКА НАЙ-МАЛКО 3 МЕСЕЦА.

Общи условия

Активация на акаунт