Помогнете ми със съвет

  • 2 969
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 726
 Имам малък проблем с детето и желанието му да тръгне пак на училище. Всичко опира до отношението на г-жата към нея. Миналата година малката беше първи клас и се случи нещо доста неприятно...След втория учебен ден си я взех доста притеснена да не кажа разстроена след училище. С триста зора успях да изкопча причината, понеже учебника и нямал етикет ( наблягам на факта,че беше втория учебен ден ), г-жата и го хвърлила в коша и я накарала пред целия клас да ходи да бърка за да си го вземе. Още на другия ден я приклещих, като и казах,че или ще забрави за подобно антипедагогическо отношение ( като и казах,че не знае какво е социалното ни положение и може дори да сме нямали пари за тия пусти етикети)  или ще отида право при директора, а тя се опита да извърти така нещата,че уж го била направила на шега. Преглътнах яда си, успокоих детето и така.. Нямаше подобни случки,не беше натяквала на малката, но си изгради някакво отвратително отношение към нея. Давам пример: В час по домашен бит и техника моята остава без довършена работа питам я защо, а тя ми казва " Мамо през целия час молех г-жата да ми покаже как да започна апликацията, а тя докато обикаляше да покаже на всички други деца и часът свърши и ми каза Вкъщи ще ти покажат как !" Ммъчно ми стана, защото детето не защото е мое си е будно и ученолюбиво, но г-жата определено я нарочи и мога да твърдя,че в часовете и грам внимание не и обръща. Сега като наближи 15 септември усещам притеснение у детето, пита ме дали г-жата пак ще се държи така с нея, пак ли ще я слага да седи на последния чин...ей такива неща.И е чудя как да постъпя...С г-жата ли пак да говоря преди започване на училището или?...И аз незнам, посъветвайте ме нещо моля.

# 1
  • Мнения: 2 013
Доста е кофти детето да има негативно отношение към първата си учителка. Тя въобще не е права да се държи така и, както го описваш, може би не е въобще педагог. Ако наистина те е намразила и се опитва да си го връща на детето, дали да не помислите да я преместите в съседен клас? Това не е лесно решение, особено ако има близки приятелки в класа.

# 2
  • Мнения: 4 726
Пропуснах да напиша,че въпросната г-жа ми бе препоръчана от самия директор като най-добрия педагог сред тези,които водят първите класове ( да не говорим,че столкова връзки се влиза в това уч-ще ще кажеш,че е някакъв ВУЗ)

Чак за преместване ли отива работата според теб?...

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 571
А през изминалата година не си ли говорила с нея след случката с етикета?
Ако е системно това поведение, трябва непрестанно да се упражнява контрол по някакъв начин. В крайна сметка може и с директора да говориш, но от личен опит знам, че с това няма да се промени отношението, даже напротив...

Няма ли възможност да не сменяте училището, а само класа?

# 4
  • Мнения: 7 474
Ако може да смените класа само newsm78 Една такава учителка може да убие желанието на детето за училище за години напред  ooooh!

# 5
  • Мнения: 4 726

Няма ли възможност да не сменяте училището, а само класа?
С учителката по въпрсоа повече след онзи разговор не сме говорили. Намерих начин с поведението си да я респектирам и се опасявам,че потъпканото и донякъде себелюбие го компенсира с отношението си към детето.За преместването в друго училище-възможно е естествено, но това го възприемам като крайна мярка.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Аз опит нямам, но си представям какво й е на момиченцето ти. Запитай се, защо тази учителка се държи тама? Изключи случая дъщеря ти да създава някакъв проблем или да не ти казва всичко (т.е., убеди се, че не е така). Помисли какво иска тази учителка? Интуитивно, дори. За съжаление, мисля, че ако я питаш в пряк текст, тя ще го приеме като агресия и това няма да помогне. Виж как се държат с нея другите родители. Има ли нещо особено, което не си забелязала? Подходи така, че да се разреши ситуацията, а не да получиш "възмездие" (личи си, че не търсиш това, но гледай да не се възприеме така, защото няма полза за никого). Абе някакви женски хитрини, ама и аз не съм спец, да ти кажа. Може да потърсиш неща, които все пак харесваш у нея и да й покажеш, че си позитивно настроена.
Успех и добро начало на втори клас ви желая! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 220
На твое място изобщо не бих се чудила и никави разговори не бих водила! Просто проверяваш друго училище удобно за теб и си взимаш отпусното от въпросния "факултет на СУ" без никакво съжаление! Ако това е най-добрия им падагог, тръпки ме побиват за останалите! Не допускай детето ти да живее с притесниения за това КАК ЩЕ СЕ ДЪРЖИ Г-ЖАТА! Недопустимо е!!!

# 8
  • Мнения: 4 726
Виж как се държат с нея другите родители. Има ли нещо особено, което не си забелязала?
Подмазват се! Това съм забелязала...аз просто немога. Не намирам за нужно да се мазня на някого за да си върши работата, за която му плащат. В тая посока не мисля,че има шанс отношенията ми с г-жата да се стоплят, тъй като се скъсаха още в началото макар,че дори тогава запазих добрия тон и дори не съм се карала с нея

# 9
  • Мнения: 2 013
Не знам дали се налага преместване (аз предложих друг клас в същото училище), но е много неприятно, че детето има негативно отношение към започването на училище заради отношението на учителката към него. Да мразиш и неуважаваш учителите си е присъщо за буйните тинейджърски години, в първите класове децата, които прекарват половината си ден с началните учители, трябва наистина да имат доверие в тях. Мислила ли си, че детето може да се чувства виновно заради това отношение на учителката - че нещо с него не е наред, не е добро или нещо подобно? А нейното отношение очевидно е заради твоето "респектиране" и очевидно неодобрение на нейните методи (хвърления учебник). Да й имам методите, това е идиотско, но явно тази жена има някакви изкривявания. С директора е безсмислено просто да говориш, защото той ще й каже всичко и това само ще влоши нещата. А тя злобно може така да ги влоши, че да нямаш реално за какво да се хванеш и да я обвиниш.

# 10
  • Мнения: 4 726
Може би си права, аз се притеснявам най-вече детето да не се депресира от промяната,но пред половин час и подхвърлих две думи по въпроса и тя дори го прие позитивно. Имате ли си идея дали вече е късно да направя някакви постъпки за преместване на детето ако не в друго уч-ще то поне в друг клас?

# 11
  • Мнения: 416
Да, в друг клас ще е най-добре. Детето не е още твърде привързано към съучениците си. Едва ли е късно, но трябва да питаш директора.

# 12
  • Мнения: 1 220
Аз опит нямам, но си представям какво й е на момиченцето ти. Запитай се, защо тази учителка се държи тама? Изключи случая дъщеря ти да създава някакъв проблем или да не ти казва всичко (т.е., убеди се, че не е така). Помисли какво иска тази учителка? Интуитивно, дори. За съжаление, мисля, че ако я питаш в пряк текст, тя ще го приеме като агресия и това няма да помогне. Виж как се държат с нея другите родители. Има ли нещо особено, което не си забелязала? Подходи така, че да се разреши ситуацията, а не да получиш "възмездие" (личи си, че не търсиш това, но гледай да не се възприеме така, защото няма полза за никого). Абе някакви женски хитрини, ама и аз не съм спец, да ти кажа. Може да потърсиш неща, които все пак харесваш у нея и да й покажеш, че си позитивно настроена.
Успех и добро начало на втори клас ви желая! Simple Smile

Малина, извинявай, но не намирам за нужно да ухажва учителката за да се държи добре с детето! Няма да се женят!
Това е професия за въпросната госпожа!
Идеята е децата да ходят с желание на училище, още повече на тази възраст, да искат да се срещнат с госпожата! Само защото училището се води престижно, не бих оставила детето си да се тормози!

# 13
  • Мнения: 2 013
Ако класовете са много натъпкани (след като училището е елитно), може и да не е лесно преместването newsm78 newsm78
Но колкото по-рано говориш с директора - толкова по-добре. Стига малката да харесва тази идея.

# 14
  • Мнения: 4 187
Бих я преместила в друг клас . Говори с директора колкото е възможно по - скоро! Дано няма проблем !

Общи условия

Активация на акаунт