Имам газове в стомаха :(

  • 7 593
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте момичета,

Имам проблем на който сякаш лекарствата не ми помагат Sad

От няколко месеца ми се появиха газове в стомаха... надува се ужасно много без причина (без да съм си сменяла режима на хранене, без да съм прекалявал с боб и т.н ). Усещането е абсолютен дискомофрт... чувстам се дебела, не ми се яде, понякога дори ми се гади и ме боли глава... А най неприятното е че постоянно се оригвам  Sad Случвало ми се е да продължала с часове... и е наистина гадно.
Ходих налекари, казах ми че съм имала начинаещо възпаление на хрансмилателната система и ми предписаха някакви хапчета да пия месец... пих квото пих ама като ги спрях и пак почна. Забраниха и ми и всякакви солени, кисели, пържение, пикантни и т.н храни които могат да дразнят стомаха. Спрях почти всичко, но но и това не помага особено.
Не искам да живея диета и мезим форте. Sad
Някой да е имал подобен проблем и да ме посъветва?

Поздрави

# 1
  • Мнения: 323
аз също съм на твоя хал,от както родих.тогава от силно нервно напрежение,получих болко по хода на цялото дебело черво-по-точно спазми да ги нарека,стомахът ми беше надут постоянно,изпитвах тежест около пъпа,независимо преди или след нахранване.така карах 2-3 месеца.след тожа отидох на лекар-гастроентеролог,и ми назначи терапия,сходна на твоята.а диагнозата е т.нар. collon iritabille,т.е.раздразнено дебело черво.симптомите на моменти отзвучават,но след стрес (ако се тревожа продължително за нещо) се засилват много.така е при мен.дано да съм ти бола полезна.също така трябва да се пази и диета.пове4е груба.баластна храна,изклю4ват се газираните напитки,които дапълнително задълбо4ават нещата.успех в ле4ението и споко. Naughty

# 2
zdr, ne se pritesnjavai i az sum taka sled kato zabremenjah, no nai-dobre e da se posavetvash s lekar ina4e moje da vzimash enzimi i probiotici za stabilizirane na mikroflorata v stomaha Simple Smile

# 3
Да и на мен ми е същата диагнозата - collon iritabile... Само дето още не съм бременна Simple Smile
Май ще ходя и на друг лекар да видя какво ще ми кажат.
Мерси Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 058
И аз съм така. Съобразявам се какво ям и след определено време корема ми се успокоява и си позволявам забранени храни.

# 5
  • Мнения: 2 006
Отиди на гастроентеролог и си поискай изследване за хеликобактер-пилори.
Аз бях по същия начин като диагнозата ми е гастрит+рефлукс 1 стадии и хеликобактер Sick
Предполагам, че оригването е точно симптом на рефлукса Thinking
Посети специалиост и ще си наясно с положението.
Успех

# 6
  • Мнения: 40
Zdraveite,nova sym vyv foruma, iskreno se nadqvam, 4e 6te namerq svoeto mqsto sred vas.
Grija se za zdraveto si, no kakto vsi4ki imam problemi. Naprimer ve4e neznam kakvo da pravq s toq moi stomah  Sad. Oplakvaniqta mi sa bolki i gadene. Sled ehografa mi kazaha, 4e sa stoma6ni problemi, a utre mi e nazna4ena gastroenteroskopiq. Postoqnno sym naduta, tejko mi e, vypreki 4e mn vnimavam s hranata. Lekarkata mi kazva, 4e vsi4ko se dylji na stres i naprejenie. Kak togava da jiveem?

Общи условия

Активация на акаунт