ДНЕС ЗАПОЧНАХМЕ ....

  • 466
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 255
... Захравнането    ideauu .
http://community.webshots.com/photo/233673014/233673014zwnvOR
Дадох първата лъжичка пюре от ябълка (на Hipp).
Голям смях падна  Crazy . Аз бутам, а Лора плюва и се смее.
Чуди се кво ли е това  Thinking .
Половината остана на лигавника, но като за първи път  Blush ..

И естествено, че ми изникват и въпросчета  Blush  ooooh! :
Първият ден - 1 лъжичка... Как ще увеличавам количеството? Всеки ден по 1 лъжичка в повече ли?
Кога да въведа и друг зеленчук; или плод ?
Кога смесено пюре?
Ще ползвам пюретата на Hipp.
Сокчета мога ли да давам? Хубави ли са готовите?
Понеже досега сме били само и основно на кърма са разбираеми въпросите ми.

Хайде опитни мами, помагайте  Praynig .

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Най-напред, много сладка снимка! Как не съм се сетила и аз да я фотографирам, когато захраних  Cry
Щом плюе и т.н. - може да не е готова. Виждам, че е на 5м 1с - може би е добре да поизчакаш 1-2 седмици и да предложиш наново. Много майки отбелязват рязко покачване на интереса към храната към 6 месец.
Количеството се увеличава постепенно - изчакай сега 1-2-3 дена, после пак предложи ябълка - 2 лъжички. После - 3...И така - до 30-40 мл. Това е, ако има някаква обремененост с алергии. Ако няма - всеки ден увеличавай с по 1 лъжичка до достигане на 30-40 мл.
3-7 дена след въвеждане на една храна може да се въведе следваща (пак с оглед на фамилна обремененост - ако има, повече време между храните, ако няма - по-малко).
Аз бих въвела най-напред зеленчуците, за да не свиква със сладкото. Или пък каши домашни.
Смесено пюре - като въведеш повече от 2 храни, можеш да смесваш спокойно.
Сокът за мен е измислена работа, ако можеш да даваш пресен пасиран плод, но всеки решава сам. Аз сега давам на Мая средно 100-200 мл сок на седмица (ако изобщо дам), иначе - вода (и кърма, но не я броя тук). Ползвам готов сок ябълка Ганчев (само вода, сок ябълка и вит.С, без захар) или готови смесени сокове Bebi пак без захар и прочие.
Ако искаш да даваш сок и не ти е трудно, цеди сама и разреждай 1:1 с вода (преварена). Ако не даваш сок, нищо няма да загуби тоже Wink

# 2
  • Мнения: 455
Аз давах на следващия ден по две и т.н. Но повече от 50-60 мл не искаше да пие нашият. А сега вообще не му давам, предпочитам пюрета да му правя или настъргана ябълка, нещо такова. Направи му морковен сок след една седмица. Няма за къде да бързате. После круша. Следи за алергични реакции, ако се появи нещо веднага спирай даването на сока. Готови сокове давах само няколко пъти на Ганчев от тетрапак опаковките.

Общи условия

Активация на акаунт