Моля споделете! (шевове при раждане)

  • 6 379
  • 68
  •   1
Отговори
Разкажете за шевовете които имате при раждане,слагат ли упойка когато ви шият?Много моля кажете боли ли шиенето?

Последна редакция: пн, 04 сеп 2006, 13:10 от Reza

# 1
  • Мнения: 295
Май слагат локален анестетик. На мен ми вляха и някаква друга упойка, от която се главозамаях. По принцип след самото раждане точно пък шиенето хич няма да те впечатли, аз така мисля.
Успех Peace

# 2
  • Мнения: 368
А впечетлява впечетлява,мен ме шиха без упойка и доста впечетлена останах. Laughing

# 3
Добре де ако поискаш упойка няма ли да ти сложат ще си я платиш там колкото струва,ако трябва.

# 4
  • Мнения: 1 492
Аз бях с упойка. Брррр не мога да си представя да ме шият без - ще е голяма борба.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 020
Сложиха ми упойка, не съм си искала и специално от шиенето нямам никакъв спомен

# 6
  • Мнения: 409
Зависи къде ще раждаш в Ст. Загора не слагат но в този момент почти не се усеща нищо. Peace

# 7
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
А впечетлява впечетлява,мен ме шиха без упойка и доста впечетлена останах. Laughing
На мен уж ми сложиха,обаче така се чувствах все едно,че нямах упойка!

# 8
  • Мнения: 1 353
 Като раждах ме срязаха, не се сцепих сама. Преди да започнат да ме шият ми поставиха венозно някаква упойка и нищо не помня, камо ли да усетя. Раждах във Втора градска.

# 9
  • Мнения: 3 537
Не знам дали са ми слагали нещо,но като раждах не ме боля толкова,колкото като ме шиха. #2gunfire

# 10
  • Мнения: 1 030
Сложиха ми упойка, не съм си искала и специално от шиенето нямам никакъв спомен
Не знам как щеше да бъде, ако нямаше упойка.... Twisted EvilАз усетих болка от самата упойка, от убождането на няколко места. Иначе шиенето не ме боля, само опъването на конеца чувствах. Раждах в Бургас, без уговорка. Не са ме питали искам ли упойка, нито съм я плащала. Ама отидох при акушерката да ми свали конците на 7-ия ден. Не ми зарастваха външнште шевове, които бяха с копринени конци, а ни със саморазграждащи се. Като погледнах видях 1 забравен конец и отидох на частно да ми го махнат /това беше 2,5 месеца след раждането/. Обаче пак не ми зарастваха шевовете и преди 1 седмица от 2 от шевовете сама извадих/ не ме питайте как, ужасно нещо/ с ножичка 2 парченца от конци, останали вътре в шева...Заради тях не са зараствали...Да не обяснявам как съм се чувствала близо 4 месеца, макар че имах само 4 външни шева - разказа ми се играта....А таткото все се сърди, че нищо не  искам да "правя", ама в това положение как да се престрашиш, като не можеш дори да сядаш като хората..
Един съвет: Запомнете колко външни шева имате, ако са копринени, за да може при свалянето да знаете колко трябва да ви махнат..А и който ги маха - най-добре е да е който ги е правил...

# 11
  • Мнения: 3 537
Един съвет: Запомнете колко външни шева имате, ако са копринени, за да може при свалянето да знаете колко трябва да ви махнат..А и който ги маха - най-добре е да е който ги е правил...
[/quote]Моите бяха гниещи.Не знаех че все още се използват конци,които после се вадят. newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 6 743
Разкажете за шевовете които имате при раждане,слагат ли упойка когато ви шият?Много моля кажете боли ли шиенето?
По принцип слагат локален анестетик, но при мен например не се наложи, защото имах един шев който се прави с 2 боцвания на иглата, а за да ми сложат упойката са също 2 боцвания.
Честно казано така ми беше изтръпнало там след раждането, че не усетих  Embarassed
Ако шевовете са много - естествено, че обезболяват  Hug  Peace

# 13
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
А впечетлява впечетлява,мен ме шиха без упойка и доста впечетлена останах. Laughing
мен също ме впечатли повече от раждането- 20 минути ме шиха без упойка/за сведение раждах и без упойка/

# 14
  • София
  • Мнения: 3 421
 И аз доста се впечатлих от шиенето - болеше ме повече от раждането и ме шиха повече от половин час.
Шиха ме след форцепс, всички ме убеждават, че сигурно са ми слагали нещо обезболяващо, но аз съм сигурна, че не са. След второто раждане, където ме шиха с обезболяващо вече съм абсолютно сигурна, че първият път си беше на живо.

Общи условия

Активация на акаунт