До бременните мами с обица на пъпа?

  • 1 389
  • 7
  •   1
Отговори
  • В красивите ми сбъднати мечти!
  • Мнения: 165
Имам си страхотна обичка на пъпа , която по принцип изобщо не я махам , но сега съм бременна и се зачудих как се процедира?
Моля , който има опит да ми помогне- трябва ли при нарастване на коремчето да си я махна и въобще каквото се сетите.

# 1
  • Мнения: 7 186
Зависи от кожата ти. Като вземе да ти расте корема можеш да я махнеш и на нейното място да сложиш хирургичен конец, за да не зарастне дупката. Ако носиш обицата до края кожата може да изтънее и каналът да се деформира.
Моята я носих до към 8- мия,  началото на 9- тия месец и сега си изглежда пак по същия начин, но както казах си е до кожа.
Има и силиконови обици за бременни, ако си намериш добре, аз не можах да открия.

# 2
  • Мнения: 286
Аз си я махнах, защото си мислех че в последните месеци пъпа ми ще изскочи напред като копче - виждала съм на други бременни. Но после се оказа, че не стана така и е било излишно. Само дето ми зарастна дупката  smile3516

# 3
  • В красивите ми сбъднати мечти!
  • Мнения: 165
Lady Marmalade , какви са тези силиконови обици - с цел да могат да се разтягат при евентуалното опъване или идеята им е някаква друга? По принцип къде да ги търся, не ми се ще да ми зарастне дупката и после всичко наново.

# 4
  • Мнения: 7 186
Lady Marmalade , какви са тези силиконови обици - с цел да могат да се разтягат при евентуалното опъване или идеята им е някаква друга?

Да, това им е целта- да запазят канала. Нямам идея къде може да ги има, аз търсих по места, където продават стандартни обици, но не намерих. Може би трябва да питаш в някое пиърсинг студио или в този форум- http://piercing.bgfree.com/

# 5
  • София
  • Мнения: 104
Аз пък си я махнах някъде към 4-тия месец и постоянно си мисля че е било късно, защото имам чувството че горната кожа (тази част която е над каналчето) от разпъването ще се скъса и ще ми остане ужасен белег. Досега грам не е зараснала Sad  и чувствам едно боцкане точно там и е малко зачервено.
Той мъжо ми казваше "махай я, махай я" ама аз нали съм си чепато...

# 6
  • Мнения: 5 103
Към 6тия месец я махнах, след раждането я сложих, ако те е страх, че ще зарасне сложи си медицински конец Wink

# 7
В момента съм в 8-ми месец.Моята я махнах в 4-ти,но на мен корема ми растеше скорострелно та може да се каже че чаках до последно.мисля че няма начин да не се махне-много пречи и дразни.момчето което ми я слага-наскоро му се беше родила дъщеря,също я беше махнал на жена си и каза че трябва да се махне.моята не е зараснала,защото кожата вече беше много разтеглена,когато я свалих.само да ти кажа че по корема нямам нито една стрия,освен на мястото на обицата-предполагам че защото кожата там е пробита и по тънка.надявам се бях полезна.предполагам колко ти е жал,но няма начин-дори и да зарастне,ще си сложиш пак.цяло раждане ни предстои та една обица ли ще ни стресне  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт