Чарли Шийн vs Джордж Буш по въпроса за 11 септември 2001

  • 1 528
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 473

   Не знам как стои за вас въпроса за 11 септември 2001 година и дали изобщо стои. За мен сравнително скоро след това вече нямаше съмнение, че цялата работа е една голяма заблуда. След това гледах Фаренхайт 9/11 на Майкъл Мур. Не лош филм. Днес гледах по-добър. Много по-добър.

http://video.google.com/videoplay?docid=-2023320890224991194

Видеото е стрийминг, което означава, че ако имате връзка над 20-25kb/s международен ще го гледате без проблем. Ако не, ще трябва да паузирате и да изчакате да се зареди, за да го гледате. Цялото нещо е 1 час, но почти не оставя неразнищена нишка.

Вижте и какво прави Чарли Шийн, интервю с който беше излъчено по CNN. В онлайн анкетата , проведена от CNN, 84% от отговорилите 51000 души смятат, че правителството прикрива истинските факти за 11 септември 2001-ва година.
 

 
 
Ето и някои от фактите, използвани за защита на тезата, че нещата не са такива, каквито ни ги предават правителството на САЩ и администрацията на Джордж Буш:
 
- множестовто експлозии, освен тези при сблъсъците на самолетите със сградите, включително ясно забележимите верижни експлозии при сриването на сградите.
- ракетата, изтреляна от единия самолет при сблъсъка му с един от "близнаците".
- начина на падане на кулите, който е поразително сходен с този, който се наблюдавана при контролирано разрушаване на сгради.
- недостоверното посочване на "терористите", отвлекли самолета, както и факта, че почти половината от тях са ЖИВИ!
- присъствието на много по-стари и по-слаби като конструкция сгради, които са горяли 4-5 пъти по-дълго и не са се сринали. Абсолютни доказателства от физиката за абсурдността на твърдението, че кулите са се сринали поради пожара.
- липсата на останки от самолетита, разбил се в Пентагона.
- явно несъответсвие между щетите, нанесени на Пентагона и щетите, които би нанесъл един Боинг.
- анализ на всички намерени части от  "боинга" и доказване несъответсвието им с оригинални такива.
- абсолютната глупост на историята, която ни поднасят за четвъртия "самолет", разбил се в Пенсилвания.
- нелепостта на твърденията, че 7 от 8 черни кутии са били разбити.
- официалните доклади за аутопсиите на останалото след катастрофите не споменават никъде терористите.
 
Всичко е подкрепено с видео материали. Всичко е подкрепено и с множество показания на очевидци, които разбиват тотално официалната версия. Мога да кажа само "Добра работа, Алекс Джоунс!".
 
Ето и най-новото от фронта срещу правителствената версия за 11 септември 2001 - Чарли Шийн се изправя във всички медии срещу Джордж Буш и версията на неговата администрация.
Фактите за него ще публикувам в моя блог. Ето публикуваното до момента за Чарли Шийн:
 
Чарли Шийн vs Джордж Буш по въпроса за 11 септември 2001
 
Чарли Шийн предизвиква медиите да дебатират фактите


# 1
  • Мнения: 4 473
ТУК и видео по темата

# 2
# 3
  • София
  • Мнения: 2 623
Невероятно  Shocked , но защо ли ? Някои хора са способни да убият 5000 души ей така, заради ..................... нямам думи просто !
Напълно е възможно обаче !

# 4
  • Мнения: 4 473
И аз питам ЗАЩО? Confused

Извинете ме, ако Ви досаждам Blush

Пекин: Демокрацията в САЩ е само мит
Тема: Политически конспирации Дата: 2006/3/27

   Доклад на Държавния съвет на Китай дава отпор на критиките на Вашингтон срещу други държави. Съединените щати са страна, в която личните свободи и права се погазват, политиката се върти около парите, а националното богатство е в ръцете на шепа хора. Това се сочи в годишния доклад на Държавния съвет на Китай за състоянието на човешките права в САЩ. Докладът се публикува почти едновременно с разпространяването от Държавния департамент на САЩ на доклад за състоянието на човешките права по света. Китайският доклад засяга няколко основни области ­състоянието на личната сигурност на американците, функционирането на съдебната система в САЩ, погазването на личните свободи, влиянието на парите в политиката, манипулирането на медиите от страна на властта, убийствата и издевателствата над чужденци при военните операции на Пентагона в чужбина.  Всяка в година в САЩ има 50 000 убийства и самоубийства, се сочи в документа. По данни на ФБР, през първото полугодие на 2005 г. убийствата са нараснали с 2,1 на сто в сравнение със същия период на 2004 г. САЩ са на първо място в света по оръжия притежавани от частни лица ­192 милиона. Според проучване на в. "Вашингтон пост" срещу 10 на сто от американците поне веднъж е било стреляно, а 14 процента са били заплашвани с оръжие. През 2005 г. в САЩ имаше поредица от скандали, свързани с незаконно подслушване. След терористичните нападения на 11 септември 2001 г. президентът Джордж Буш няколко десетки пъти е разрешавал на Агенцията за национална сигурност и на други разузнавателни организации да подслушват телефонни разговори. Обект на подслушване са противници на войната в Ирак и участници в антивоенни демонстрации...
 

Полицейската бруталност в САЩ остава ненаказана, се посочва в доклада. Според в. "Лос Анджелис таймс" само 8 от над 200 обвинения срещу полицейска бруталност са стигнали до съда. Съществуват случаи на очевидна несправедливост на съдебната система и на съдебни грешки. През 2005 г. американските медии разкриха няколко случаи на грешни присъди. Прекаралият 24 години в затвора Робърт Кларк от Джорджия бе освободен, след като ДНК тест установи, че е невинен. Общо 164 осъдени бяха освободени, след като ДНК тестове са установили, че са невинни. Известният адвокат по наказателни дела от Лос Анджелис Марк Гераго заяви в предаването "Лари Кинг лайв" на Си Ен Ен, че до 20 на сто от присъдите в страната са резултат от грешка. САЩ тръбят, че са "рай на свободата", но са държавата с най-много затворници по света, се сочи в доклада. По данни на статистическото бюро на министерството на правосъдието на САЩ, разпространени на 23 октомври 2005 г., общият брой на затворниците в страната в края на 2004 г. е бил 2 267 787 души. Това означава, че на 100 000 души са се падали 724 затворници ­ повишение с 18 на сто в сравнение с 10 години преди това и с 25 на сто повече отколкото в която и да било страна в света. В периода 2003-2004 г. всяка седмица броят на затворниците е нараствал с 900 души. В американските затвори отношението към осъдените често пъти е много лошо. По време на урагана "Катрина" в периода август ­ септември 2005 пазачите в шерифството в Ню Орлиънс са оставили 600 затворници в наводнения затвор, където те са прекарали четири дни и нощи във вода до раменете без храна, питейна вода и електричество. Сексуалните нападения в затворите са често срещано явление. Според доклад от юни 2005 г. на министерството на правосъдието, е имало 8 210 официално регистрирани обвинения за сексуално насилие в затворите, като близо 42 на сто от нападенията са били извършени от охраната. САЩ винаги са се обявявали за "модел на демокрацията" и са се стремели да налагат този модел над останалата част от света.

В действителност американската "демокрация" винаги е била за богатите, се твърди в документа на Държавния съвет на Китай. Изборите в САЩ в голяма степен се въртят около парите. При изборите за кмет на Ню Йорк през 2005 г. милиардерът Майкъл Блумберг изхарчи 77,89 милиона долара ­по 100 долара на глас. Според АП това са най-скъпите кметски избори в историята. Според допитване на списание "Ю Ес нюз енд уърлд рипорт", публикувано на 24 октомври 2005 г., 73 на сто от американците смятат, че лидерите им нямат представа за проблемите на обикновените хора, 64 на сто са на мнение, че те са корумпирани от властта, а 62 процента смятат, че се стремят към лично забогатяване. Допитване на Галъп и на в. "Ю Ес Ей тудей" показва, че одобрението на Конгреса, където републиканците имат мнозинство, е паднало до 29 на сто, най-ниският процент от 1994 г. Общо 49 на сто от американците смятат, че "повечето членове на Конгреса са корумпирани". Бившият министър на правосъдието Рамзи Кларк заяви, че определянето на САЩ като демократична държава е обида за самата демокрация. САЩ възхваляват свободата на словото, но в страната непрекъснато биват разкривани случаи на манипулиране на медиите, се казва в доклада. През март 2005 г. "Ню Йорк таймс" съобщи, че САЩ са "в нова ера на предварително пакетирани телевизионни новини". Федералните власти агресивно предлагат на телевизиите предварително подготвени новини. Поне 20 федерални агенции, включително министерството на отбраната, от четири години произвеждат и разпространяват сред телевизиите новинарски съобщения. Американските военни плащат на иракски вестници и журналисти за т. нар. кампания за информация. На 22 ноември 2005 г. британският в. "Дейли Мирър" разкри "строго секретна паметна бележка" от "Даунинг стрийт", съставена на 16 април 2004 г. От документа става ясно, че американското правителство е искало да бомбардира централата на арабската телевизионна компания "Ал Джазира" в Доха, Катар, за да попречи на разпространяването на истинска информация за войната в Ирак. Според проучване в осем развити държави, извършено от Лондонския икономически институт през 2005 г., в САЩ съществува най-голямото икономическо неравенство. Равнището на бедност в САЩ е най-високото в развития свят и над два пъти по-високо от това в повечето индустриализирани страни. По данни на националното статистическо бюро на САЩ равнището на бедност се е повишило от 12,5 на сто през 2003 г. на 12,7 на сто през 2004 г., като броят на бедните е нараснал с 1,1 милиона ­от 35,9 милиона на 37 милиона. Това означава, че един на всеки осем американци живее в бедност. Следвайки политика на едностранен подход на международната арена, правителството на САЩ погазва суверенитета и човешките права в други страни, както и международно признатите норми.

Правителството на САЩ избива невинни цивилни във войните, които води в чужбина. По данни на списание "Лансет" около 100 000 иракчани, главно жени и деца, са загинали във войната, започната от САЩ в Ирак. Разкритията за гаврите над задържани в затвора Абу Гариб в Багдад, за тайните затвори на САЩ в Афганистан, за летящите затвори на ЦРУ и за задържаните без съд и присъда в Гуантанамо, потресоха света, се сочи в доклада. От години правителството на САЩ пренебрегва и умишлено прикрива сериозните нарушения на човешките права в страната си, се казва в документа. Успоредно с това САЩ разпространяват годишни доклади, в които отправят необосновани обвинения срещу други държави. Този факт показва лицемерието и двойните стандарти на САЩ по въпроса за човешките права. Призоваваме правителството на САЩ честно да погледне собствените си проблеми в областта на човешките права и да предприеме конкретни стъпки на подобряване на нещата в тази сфера, се сочи в заключение на доклада на Държавния съвет на Китай.

Източник: www.xnetbg.com - The Conspiracy Portal




# 5
  • Мнения: 213
Аз също съм убедена, че САЩ не разкриват всички факти около 11-ти септември, но не виждам голяма драма в това - нормално неща, които се отнасят до националната сигурност да са секретни.
От друга страна, НЕ ВЯРВАМ, който и американец да си позволи да жертва толкова хора, за да осъществи някакъв план за световно доминиране.
Що се отнася до т.нар. факти - и на тях не вярвам, не защото не са истински сами по себе си, а защото са поднесени по страшно популистки начин, понякога връзката между тях е насилена.
А да се появяват такива версии при национални трагедии е напълно нормално - има версия, че Сталин нарочно е въвлякъл СССР във война с Германия (а тогава загиват милиони), че Кенеди е убит от ЦРУ и други.
Разбира се, не оспорвам правото на всеки да има своя версия за случилото се и да вярва на каквото иска.

# 6
  • Мнения: 948
Мразя я тази тема; бях в САЩ когато това се случи, и колкото не понасям Дж Буш, още повече ме дразнят тези измислици.  Момчетата които са започнали тази страница (Loose Change) са били на 19 и 22 тогава, първоначално е било идея за сценарии "без пряка връзка с действителни лица и събития."  Tired

За всяко едно твърдение в тези конспирационни теории има 100,000 рационални въпроса (ако не е самолет разбил Пентагона, а бомба, къде е все пак 5-тия самолет - с истински хора на него; как точно се накарват хиляди очевидци да кажат, че не са видяли самолет да се разбива - все някой щеше да проговори), и т.н. Край няма. А защо и как Чарли Шийн се е забъркал там, не знам, не съм гледала линките още - просто си мисля, че не му е това работата.

Новият брой на Time има много по-интересни (и смислени неща за четене):
http://www.time.com/time/magazine/article/0,9171,1531303,00.html

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
11.09. започна верижни събития от огромен мащаб. На техния фон живота на няколко хиляди е просто незначителен.
Стрелче, много интересни неща казваш днес Simple Smile

# 8
  • Мнения: 4 473
А защо и как Чарли Шийн се е забъркал там, не знам, не съм гледала линките още - просто си мисля, че не му е това работата.

Защо така с лошо? Просто споделих информация, която за мен беше супер интересна и скандална, не твърдя истинността й. Stop

Стрелче, много интересни неща казваш днес Simple Smile

Благодаря, Бу.

# 9
  • Мнения: 948
Няма лошо  Crazy; аз съм му голям фен на Чарли, и ме яд, че ще ги гледам и току-виж съм му повярвала. Ама още съм на работа; довечера ще се информирам.

Както казах, болна тема ми е; още не мога да преживея какво се случи с моя любим град (и не визирам двете сгради, а обществото и 'духа' на града), осем години живях там - всичко се раздели на преди и след 9/11. И цялата им държава; и както Бу каза, верижна реакция - и целия свят. Тъжно е; за това не ми е до скандални измислици.

А ние се преместихме.

# 10
  • Мнения: 1 393
А защо и как Чарли Шийн се е забъркал там, не знам, не съм гледала линките още - просто си мисля, че не му е това работата.

... Просто споделих информация, която за мен беше супер интересна и скандална, не твърдя истинността й. Stop



А за това колко е СТАРА тази информация и "теориите" на Чарли  Шийн случайно имаш ли идея?  Wink
Вие двечките с Шапчица не знам коя си определено ще е хубаво да си сверите часовниците; аман вече от пускането на "сензационни" теми за конспирации- САЩ- Септ. 11ти и сие - ами да му се не види има интернет, четете преди да ги пускате тия ваши новинарски бомби, дето всъщност са от стари по- стари.  Peace

# 11
  • Мнения: 4 473
MrsG, предвид състоянието ти ще си спестя коментара. В случай, че ти е интересен - напомни ми да ти го кажа след като родиш.

# 12
  • Мнения: 948
Статиите в Time (3 броя! за конспирациите) са от този уикенд  Peace Аз на това му викам "сравнително навременно."

36% процента от братята американци смятали, че имало нещо в тези теории. Ти живееш там, Мисис Джи; аз за щастие вече не. За Чарли се разбрахме, че не му е работа.

# 13
  • Мнения: 1 393
Статиите в Time (3 броя! за конспирациите) са от този уикенд  Peace Аз на това му викам "сравнително навременно."
misholina, Бих искала да изясня недоразумението, което явно се е получило.  Peace
Може би аз съм те подвела неволно, включвайки и част от твоето мнение заедно с това, което цитирах, а може би ти си ме разбрала погрешно - но така или иначе най - малко твоите думи имах предвид  с предишното си писание.
Тъкмо напротив - и аз също като теб съм прочела статиите в последния Time и също така ги намирам далеч по - смислени, интелигентно написани, пък ако щеш и по - занимателни, но най- вече актуални в сравнение с безумията, станали  повод за тази тема.
И ако авторката на въпросната такава чете английски, бих препоръчала и на нея (най- добронамерено Peace) да прочете за какво се говори във въпросните статии. Така може би ще добие и повече яснота как именно се появяват подобни "конспирационни" теории в човешката история (това обяснено на академично ниво от ерудирани и образовани хора вс. алкохолизирани/ наркоманизирани актьори ала Ч. Шийн или двадесет и няколко годишни момченца, решили да правят аматьорски филмчета). И защо не само американците, но хората като цяло винаги рано или късно изграждат ореола на  някаква конспирация покрай  големи кризисни събития като 11ти Септ. (два примера от статията за въпросната закономерност- смъртта на принцеса Даяна или убийството на президента Кенеди).
Така че със сигурност не твоите писания, камо ли пък статиите в ТАЙМ имах предвид.   Wink

Единственото, за което ще си позволя да не се съглася донякъде,  е конкретния %, който си цитирала, защото поне според мен изследването е малко подвеждащо:
Цитат
...36% процента от братята американци смятали, че имало нещо в тези теории...

За добро или за лошо и в Америка (както сама ти добре знаеш, след като си живяла също тук и явно имаш по- реална представа за нещата), както и в България много хора не мислят с главите си.
Това, което всъщност се казва в статията е:

"...found that 36% of Americans consider it "very likely" or "somewhat likely" that government officials either allowed the attacks to be carried out or carried out the attacks themselves."
Това поне за мен означава, че тези 36% се представляват сборно от две групи -тези, които вярват, че правителството е имало някаква информация, че подобни атаки се планират, но е предпочело да гледа встрани и тези, които наистина вярват, че всичко е тяхна инсценировка. На мен поне обаче ми направи впечатление, че никъде не се казва колко процента е всяка от тези две групи; т.е. поне на теория, първата може да е 30%, а втората- едва 6%. Заедно обаче ето ги тридесет и шест такива.
 Peace

# 14
  • Мнения: 1 002
единствената истинска заплаха е радикалният ислям , който настъпва все по-уверено и само една страна в света има ресурс да се справи с това , каквото и да си говорим , и както и да ги наричаме ...

тия теории на конспирациите са абсолютни безумици ,

както е и безумица  Китай да дава оценка на демокрацията в Щатите , точно Китай , дето утрепва собствените си студенти през 1989 год. , излезли мирно да протестират на площада за повече права ,
някой да е чувал за митинги и протести в Китай ? Не е , няма и да чуе вече.. на всеки му се живее ..

Чарли Шийн пък , и той се впуска да разработва теории кое и как е паднало , Чарли Шийн , дето не е спрял да се дрогира от Взвод насам ...

нали наскоро разкриха няколко заговора в Лондон , нали имаше и там взривове , както и в Мадрид ,
нали вчера пак съобщиха за 14 ислямисти , задържани в Лондон или и това са някакви конспиративни теории , замислени от Джеймс Бонд този път , мей би



Въображението е по-силно от реалността и може да ни доведе до неочаквани висоти , както се вика , ама защо трябва да се връзваме на тия '' бисери ''...

Общи условия

Активация на акаунт