На кръстопът съм,моля за съвет

  • 1 715
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 458
Мамита проблема ми е там че вече 2 месеца лежа за задържане на бебето.С разкритие съм и скъсена шийка,а отгоре на всичко и са ми понамалели водите.Та дилемата ми е че доктора иска да ми бие 4 /ампули/ инжекции за бързо узряване на дробчето на бебето та да се застраховал ако тръгна да раждам преждевременно.Много ме е страх от тези химии не стигат ли лекарствата който изпих ами и сега това за дробчетата.Та молбата ми е моля мами на които са им били да споделят опасно ли е за бебо или не.С две думи да ги откажа ли или не?Ами ако го родя преждевременно и откажа инжекциите ще има ли проблеми детето с дробчетата?Предварително ви благодаря и се извинявам ако има такава тема но нямам време да се ровя щото забегнах от болницата до нас за да чуя/прочета / и вашите мнения.

# 1
Миличка, не съм била в твоето положение. Мога само да ти пожелая кураж и вяра, че всичко ще бъде наред Hug

# 2
  • Мнения: 286
Аз от 6-ти месец съм със скъсена шийка наполовина и разкритие 3 см, не са ми били нищо, само лежане. А моя приятелка роди в 7-ми месец близначета и тогава, след секциото /бяха в кувьози/  им биха инжекции за разгъване на дробчетата. На едното една доза му стигна, на другото- две. Сега са големи юначета. Но най-добре се консултирай и с друг лекар!!! Успех и спокойно!!! newsm10

# 3
  • Мнения: 5 391
Лично аз не бих отказала нещо, което ще е в помощ на детето ми Peace

# 4
  • Мнения: 4 621
Не съм изпадала в такова положение и за съжаление не мога да ти дам съвет. Едиствено мога да стискам палци всичко да е наред и да поизчака още малко бебчето преди да излезе.  :peace

# 5
  • Мнения: 1 008
Съжалявам, за това което преживяваш. Разбирам защо си притеснена, може би трябва да се довериш на доктора си, но решението е изцяло твое. Аз от опит мога само да ти кажа, че намаляването на околоплодните води е опасно. Пожелавам ти всичко да е наред и бебето да се роди живо и здраво Hug

# 6
  • Мнения: 239
и аз немога да ти помогна , но както казват и по нагоре пойскай мнението и на други лекарии виж ако и те мислят като твоя  , тогава няма какво да се чудиш.  пожелавам ти всичко да мине както трябва и да се радвате на здраво бебе Peace

# 7
  • Мнения: 412
Лично аз не бих отказала нещо, което ще е в помощ на детето ми Peace
"за" съм, но наистина е добре да се консултираш с друг лекар, за да си сигурна,че е за доброто на малкият човек,а не просто пре- пре пре застраховка от страна на несигурен медик
Успех на теб и на малкият човек
бог да ви пази

# 8
  • Мнения: 280
Лично аз не бих отказала нещо, което ще е в помощ на детето ми Peace

И аз. Слушай лекаря си! В осмия без тази инжекция трудно оцеляват бебоците,

# 9
  • Мнения: 8 917
Не мога да дам мнение по въпроса, но дано намериш правилното решение.

# 10
  • Мнения: 816
На всяка цена newsm10, знаеш ли какви са последствията в противен с;учай?! Ако знаеше нямаше да се чудиш, сигунра съм. Не се тревожи за химията, като се родите, заякнете ще посетиш опитен класически хомеопат, който ще ви помогне да изчистите колкото може повече детския организъм.
УСпех и бъди спокойна!  bouquet

# 11
  • Мнения: 339
Аз си мисля, че не дай боже бебето да се роди сега, с недоосъвършенствани дробчета, така или иначе ще му дадат от тези лекарства, така че...Едва ли биха ти предложили тази интервенция ако е по-вредна за бебето, отколкото другия вариант...  От друга страна, и много по-рано родени бебета се справят с дишането.
Аз също имам проблеми със задържането и така бих разсъждавала ако се наложи да правя такъв избор.
Стискам палци на теб и бебето! Peace

# 12
  • Мнения: 7 803
о6те в 6ти месец ми ги сложиха въпросните инжекции. притесниха 4е 6те раждам. е иzкарах до 34 седмица и тогава родих, но както ве4е са ти каzали бебета в 8ми месец беz теzи инжекции имат пове4е проблеми. моите zа справка не стояха в кувиоzи, ни6то 4е се родиха 6 седмици по рано. ти освен с раzкритие си и с малко води, което съ6то не е  добре. на твое място била неспокойна ако не ми бяха предложили теzи инжекции. да не говорим, 4е това не е кой zнае каква химия, а само един хормон, не му помня името оба4е  Embarassed
хайде успех

# 13
  • Мнения: 409
Не мога да ти дам съвет но дано намериш решение .Успех и кураж. Peace

# 14
  • Мнения: 858
това за дробчетата е много важно и не мисля,че ще навреди на бебчето,по-скоро ще му помогне в случай ,че се роди преждевременно.Кураж и дано всичко се развие по най-добрият начин  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт