Как да премахна гнойни налепи на сливиците?

  • 87 514
  • 16
  •   1
Отговори
Сина ми е на 3 г. Не боледува често. От полвин месец обаче за втори път откривам налепи  малки ,бели първо на едната , а съвсем леко после и на другата сливица. Няма температура , гърлото и дъгите не са зачервени. Първият път използвах хомеопатичното Mercurius Solobilis, мисля че имаше резултат. Трудно ми е да карам сина си все да си отваря устата и да оглеждам сливиците. Възможно е при първото появяване на налепите да не съм добре видяла и да не са се били съвсем изчистили. След 10 дена пак лош дъх и пак налеп първо отляво после отдясно.Пак хомеопатия , но вече 5 дена и пак виждам леко налепи въпреки, че малко са се поизчистили.
Мога ли с локално мазане да ги изчистя и с какво лекарство?
Възможно ли е да се е загнездила в някоя гънка бактерия и само антибиотика ли е спасение?

# 1
  • Мнения: 1 849
Всички наред в нашето семейство ползваме нишадър. Боли, но минава бързо. Това е прах. Може да се прави като гаргара. Майка ми като малка ми го духаше в гърлото с фунийка от хартия, като пораснах си мажех сама гърлото с пръст. Синът ти е на годините на моя така, че вярвам, че ще успееш да го накараш да си направи гаргара, а може и с фунийката.

Успех

# 2
Благодаря ти miqito. Сега се сешам ,че моята майка също ми е прилагала духане с фунийка.
За гаргарите не съм много сигурна ,че сина ми се справя успешно ,защото гълта част от течността. Вредно ли е ако при опит за гаргара глътне нишъдър и в какво количество да му приготвя разтвора.

# 3
  • Мнения: 2 427
Гнойни сливици по принцип е рисковано да се обтриват ты като може да шурне една кръъъъъъвввв...ако се обтриват най-добре е това да става с навит на пръстта марля или бинт(стерилни!),напоени с Гранофурин.Няма нещо по-добро на тоя свят от гранофурин за болно гърло.Все ще си вземам за тук от българия и все забравям!Върши чудеса.

# 4
  • Мнения: 46 438
Като дете ме мъчиха доста, какво ли не пих, с какво ли ме не мазаха, за нишадъра просто не искам да си спомням, това е най-големия ужас от детството ми  #Cussing out нищо не помогна, извадиха ми ги през септември 1989 г. и се родих  Grinning до сега, вече 17 години не съм боледувала, с изключение на няколко леки неразположения, за които пия един Парацетамол вечер и на сутринта съм здрава  Party
До тогава бяха целите в гной, дори преди операцията минах курс с антибиотици, защото в това положение не можеха да оперират  Confused

Консултирай се с лекар, но предложат ли ти вадене, не се колебай и не мъчи детето си, ужасно е и най-важното- не помага ...

# 5
  • Мнения: 1 079
Памук  със  сода  Peace

# 6
Благодаря,Ви. Искам да попитам локалното мазане би ли могло да унищожи евентуално бактерия,която се е заселила там / имам впредвид сливиците/ . Взех да си мисля ,че е добре да вземем гърлен секрет и тогава да реша какво да правя. Ако има някакъв стрептокок или нещо друго дали мазането ще помогне? Колко време детето не трябва да яде ,за де се вземе този секрет?

# 7
  • Мнения: 1 858
Заведи го сутринта преди да е закусило детето и готово! До колкото знам сливиците не прябва да се пипат и обтриват с каквото и да е! За Нишадъра знам, че е отровен (не съм сигурна но не бих рискувала) а и детето е малко може и да се задави и да погълне. Не знам всеки сам избира!
Може и друго да опиташ! Тантум верде спрей при моя син действа отлично.

# 8
  • Мнения: 666
 недей да махаш налепи от сливиците - това го знам от педиатър можеш да нарушиш повърхностния слой на сливицата и да се доведе до възпаление налепите сами ще си паднат , по добре пръскай с нещо например Тантум верде

# 9
  • Мнения: 479
Преди около година на Теди му се появиха налепи по сливиците, без Т., без неразположение. Педиатърката, като видя, се зачуди и каза, че и приличат на стари налепи (но това е невъзможно!) И тогава го водихме при д-р Улевинов, който обясни, че това не са гнойни налепи , а някакъв секрет, който се отделя от сливиците и остава полепнал там, не е бактериален, не предизиква инфекции и всичко е наред. Препоръча ни изцеден лимон+захар и вода )ако може чист е най-добре) да пие и така щели да се изчистят въпросните налепи. Така и стана. Ако детенцето ти не е неразположено и няма Т, би могло да са подобни налепи. Не го тъпчи с лекарства, а опитай с лимона, дори и да не помогне, няма да навреди със сигурност  Simple Smile

# 10
Гранофурина беше супер, но доколкото знам вече не го произвеждат. Сега ползвам Listerine  за гаргара. Предписа ми го GP,  но в България го няма. То е за устна хигиена, но при гнойна ангина действа безотказно. Моя е от Франция и струва около 5 евро 250 мл. За 1 гаргара 5 мл са напълно достатъчни, а и не е гадно като гранофурина Peace

# 11
Благодаря Ви мами. Тази сутрин го заведох при GP-то и тя ми каза да изчакаме със секрета. На нея лично не и приличало на гноен налеп ,каза че или е от храната или е епител. Посъветва ме да пробвам с нещо за смучане / Hexoraletten/, аз лично ги ползвам и съм доволна от тях.
За д-р Улевинов съм чувала добри неща и ще пробвам това с лимона , защото сина ми обича много кисело, даже лимона си го яде направо на  парченца. Аз лично съм правила гаргари с лайка, л. мед , щипка сода и съвсем малко морска сол. Тази смес е вълшебна и смъква веднага налепите , но той е малък и не може да прави ефикасно гаргарите все още.
Ако някой знае още някоя хитринка , чакам съвет.  Благодаря на всички.

# 12
  • Мнения: 326
Меркуриус Солубилис кой ти предписа, в каква потенция и на каква схема?

# 13
Имам книга от която се информирах сама. Аз съм се лекувала с нЕГо няКолко пъти и винаги ефикасно . Дозата е 3пъти на ден по 5 гранули  МС 9 CH. Действието му е след 48 часа .

# 14
  • Мнения: 326
Ти си имала късмет да си предпишеш точното лекарство за себе си. Но хомеопатията е наука, не може от една книжка да научиш всичко. Затова и не върви лечението на детето.
Ще ти споделя мой опит по този въпрос. Съпругът ми е лекар-хомеопат. Замина за Индия за един месец при едни от най-добрите хомеопати в света. Остави ми един дълъг списък с лекарства и точни указания - при такива сополи, придружени с такава кашлица и такива модалности - това. При други - това. Освен това ми остави книгата, от която той е най-доволен и най-много по нея се ръководи при изписването на лекарства. Точно като замина на моя най-добра приятелка детенцето се разболя. Аз не се изживявам изобщо като хомеопат (можеш да прочетеш и тук мненията ми и ще видиш, че пиша много на тема хомеопатия, но нито един път не съм предписала лечение), не съм изучавала хомеопатията и нямам и намерение. Но на тази приятелка реших да помогна. Заедно с нейния съпруг (той гледаше детето, тя работеше) седнахме да разучаваме лекарствата. Накрая стигнахме до извода, че това трябва да е. То не свърши работа. Пак седнахме да мислим, дадохме друго лекарство. И така цял месец - сменихме 7 - 8 лекарства. Нито едно не свърши работа. Тогава съпругът ми се върна от Индия и предписа лекарство, което нямаше нито в списъка, който ми беше оставил, нито пък в книгата. Детето се оправи за часове.
Съветвам те да се обърнеш към класически хомеопат за детето.

Общи условия

Активация на акаунт