Едно зъбче в повече

  • 820
  • 6
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Та покрай всичките ни зъбни неволи и ходене по кабинетите, аз вчера установих, че сина ми има един преден резец в повече. Как така ни една от 3-те му зъболекарки не го е видяла не знам. Броих ги 100 пъти и не са 4, а 5 предни горни резци. Два централни и от дясно два 2-ри, от ляво всичко е ОК. ТА въпроса ми е има ли някой подобен случай и как се разрешава. Утре ще ходим пак на зъболекар, но ми е интересно все пак как се постъпва в такава ситуация.

# 1
  • Мнения: 3 537
Чувала съм за такъв случай,но не се сещам какво  се прави в случая. newsm78

# 2
  • Мнения: 1 942
Ами имам познати дето са имали 2 броя в повече, но "редовните зъби" ги избутват навън и изглеждат като вампирски  Twisted Evil Извадиха ги. Незнам дали са били млечни или вече нормални. Тогава детето беще на 12 -14 години.

# 3
  • Мнения: 46 437
Свекър ми е с един резец в повече, имах една съученичка, която имаше 2 долни в повече.
Ако не пречат, нищо не се прави  Grinning

# 4
  • Мнения: 161
При млечните зъби ако не създава проблем свръхбройният зъб,не се предприема нищо.При постоянните зъби се преценява ситуацията,но обикновено вадим свръхбройното зъбче.Най-добре консултирайте детето с ортодонт

# 5
  • Мнения: 2 332
Добре дошли в клуба на многозъбите!  Grinning Йоана има два 2-ри горе, зъболекарката и на нас обясни, че при млечните не е страшно, трябва да се наблюдават постоянните. Даже ни препоръча да направим панорамна снимка преди следващото посещение при нея (което ще е октомври) за да се види как са подредени и колко са зародишите на постоянните зъбчета - ако има пак в повече ще трябва да се вадят, за да се подредят добре останалите Simple Smile. А освен че си ги имаме в повече, започнахме и вече да сменяме млечните зъби - преди 2 месеца падна едно и се показа почти веднага отдолу постоянното зъбче, а и съседното се клати (само се надявам това да няма нищо общо със здравината на зъбите  Mr. Green). Та така - няма нищо страшно, не се притеснявай!  Peace

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Ние днес бяхме на зъболекар и ни светнаха, че има да чакаме......... Така де като почне да сменя зъбките да направим снимка, за да не го облъчват сега и да разберем дали и при постоянните зъбчета има още едно в повече. Та това беше общо взето. Сега ми е смешничък милия като го вида с 3 почти разрушеничики и два лъснати белички и едното иде леко в средата  hahaha Ама така е като му изписват калпави АБ. Но нищо. Въпроса е, че не е сериозно.

Общи условия

Активация на акаунт