Бели и се кожичката?

  • 555
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
На моето малко момиченце откакто сме се прибрали започна да и се бели кожичката- най-вече на сгъвките, но и целите и стъпала се белят. Мажа я с кремчета- струва ми се, че даже по-зле става.
Някой има ли идея на какво се дължи и как да се справим с това?
Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 858
и на моето бебче се бели ,но се мажем целите с бебешко олио всяка вечер след баня,ако се наложи и сутрин.Нормално е кожичката на малките бебчета е суха и трябва хубаво да се хидратира

# 2
  • Мнения: 409
И ние бяхме така,но мажех с олио.Казват че било нормално така се чистели. Peace

# 3
  • Мнения: 3 537
Моята казаха,че била малко преносена,та затова .newsm78

# 4
  • Мнения: 329
Ние сме на две седмици и също ни се бели кожичката, аз го отдавам на растежа, защото също ползваме олио на Бюбхен и кожата я подхранваме редовно.

# 5
  • Мнения: 554
И на мойта беба първата работа й беше да се обели хубаво Joy мажех я с олиото за масаж на Мустела и за седмица й мина.  Мисля, че е нормално да се бели бебчето ... после се оправя  baby_neutral

# 6
  • Мнения: 3 478
И ние бяхме така, споко, нормално е. На мен дори ми казаха, че и мазане не му помага на това белене. Просто си е някакво изчистване, отне ни на нас 2-3 седмици, но пък след това всичко си беше ок. За твое успокоение може да си мажеш с лосионче ( аз съм против олиото) или каквото там си ползваш.

# 7
  • Мнения: 2 849
Честито да ти  е бебето ! HugИ на Виктор му се белеха крачетата ,мажех с бебешко олио или зехтин и се оправи бързо .

# 8
  • Мнения: 949
Чувала съм,че преносените бебоци се белят така.
Мисля че с бебешко олио ще се оправи.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 359
Нормално е- ще мине, но продължавай да мажеш  Hug

# 10
Честито бебче. Надявам се да сте добре. Аз родих на 21ви август със секцио. Тя беше 7 паунда и 14 аунци и 20 инча висока. Доста съм зле аз но тя е добре. Отвори ми се раната и сега ми слагат дренчета. Дано да се оправя скоро. Надявам се при теб всичко да е минало добре. За беленето на кожичката недей да я мажеш с кремове...че може да развие алергйи, казаха ми мойта да я мажа с бебешки вазелин. И така правя вече почти е спряла да се бели. Наминах да ти кажа здравей но трябва да ставам ,че малката се буди.
Чао за сега Wink

# 11
  • софия
  • Мнения: 432
всичко е в реда на нормалното. newsm03 не се притеснявай. по гънките подсушавай много добре след баня и после мажи. аз бях много доволна от Excipial / кремче с бадемово масло/. на 10 дена малката се обрина /ядох мандарина, а кърмех /. след като завехна обрива, кожата и по цялото тяло започна да се сменя / бели /. само това ми помогна .

# 12
  • Мнения: 7 091
Благодаря на всички за идеите! Мажем се по-често и вече се оправяме!  bouquet

# 13
  • Мнения: 1 910
Аз си го мажа моя с лосиони, никакво олио. Нито веднъж не се белил, нито зачервявал. Хубаво че дава бебока да му правиш масажи, защото олиото не е особено попиващо. Моя много ревеше, като е гол и за това единствената алтернатива беше нещо попиващо, а не нещо за мазни борби.  Wink
Ааа и тук казват да се къпе през ден, защото бебшката кожа е нежна и й се нарушава баланса от къпателното старание. Ама как го обясних...

# 14
  • Мнения: 144
И ние се белим но всеки ден се мажим с бебе6ко олио,понякога 2 пъти на ден,а на лицето слагам лосион с алое вера(бебе6ки).доволна сам!

Общи условия

Активация на акаунт