креватче или легло ?

  • 1 970
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 472
Здравейте на свички Мами , който вече се радват на своите бебоци , искам да попитам кое е по подходящо да си вземем легълце като тези старите дървено или от тези новите модели които са леки и с мрежа отстрани ?
На пазара има толкова голям избор , че съвсем се обарках от препоръките на продавачките , някои от които нямят никакъв опит !

Благодаря Ви предварително !

# 1
  • Мнения: 1 800
И ние дълго се чудехме докато решим, но в крайна сметка се спряхме на масивна дървена кошара 140/70. Тези олекотените са много сладки, но ми се виждат доста нестабилни, имам чувството, че като започне да се изправя бебо ще се преобърне заедно с кошарата. От финансова гледна точка също ми се видяха неизгодни, мисля че може да се ползват максимум до годинка, а леглото - до 6-7 годинки. Нашето е такова, дето решетката и таблите могат да се махнат и впоследствие става нормално детско легло.

# 2
  • Мнения: 2 529
Ние имаме и двете. Това с мрежичката е преносима кошара-легло, на две нива е, става и за игра. И двете ми вършат страхотна работа и съм доволна Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 39 744
ние също сме с масивно дървено легло. Кумата взема креватчето, за което говори Petranka (с мрежите отстрани) и е много доволна

# 4
  • Мнения: 1 041
Ние първо купихме дървена кошара от магарин"Штъркел" МОДЕЛ ПИКИО-Аниа /140/70 см. с две нива/има ги в сп."9 месеца" снимани/ за спалнята, но се оказа, че ми е малко мястото от моята страна за минаване. Още първия месец след раждането обаче взехме преносима кошара за игра и спане на "Чиполино", защото в дневната нямаше къде да стои бебчо.Много съм доволна от втората кошара. Става дори за полюшване на бебето. Когато започне обаче да се изправя само -  за спане ще ползваме само дървената кошара, а другата  - за игра. Мисля, че можехме да изчакаме с покупката на дървената кошара поне до 7-мия месец. С първото ми дете ползвахме дървена кошара /със свалена едната решетка/до навършването му на 6 години. Прецени колко ще я ползваш! Дали предпочиташ да е лесно преносима?Не успях да те ориентирам, аз обаче съм доволна от варианта с двете кошари. Пропуснах да пиша, че при дървената се махат решетките и става на детско легло.

# 5
  • Мнения: 2 258
И ние имаме и двете....При нас се наложи ,защото с мъж ми сме от различни градове и ще се пътува...Иначе дървеното креватче го взехме с идеята,че след това става на юношеско...Така ще бъде по-удобно и няма да се налага да купувам ново легло като станем големи:)

# 6
  • София
  • Мнения: 39 744
да забравих, тези с мрежите отстрани са много компактни в сгънато състояние Wink направо бях учудена, че това сгънатото е легло Wink

# 7
  • Мнения: 4 406
и ние имаме и двата вида- купихме сгъваемото, като се върнах на работа преди месец, понеже носим бебо у баба му за през деня- там да има къде да спи и да си играе. всички са доволни

# 8
  • Мнения: 46 488
И ние имаме и двете. Дървеното си стои в спалнята, а сгъваемото в дневната. През деня си играе в него, а като порастне ще я слагам на долното ниво. Освен това като ходим на гости, въобще не се чудя къде да си сложа детето.
Ако сега трябваше да пазарувам, щях да взема само сгъваемото, а след няколко месеца и другото! Grinning

# 9
  • Мнения: 5 246
Ние имаме преносимата кошара(Mini Star) и съм много доволна,като я сгъна е като пазарска чанта и лесно я пренасям където и да отида с бебето  Simple Smile Не е вярно това, че може да се ползва само до 1 година.Племенницата ми е вече на 4 годинки и все още спи в нея  Sign Exclamation

# 10
  • Мнения: 127
Ние все още имаме само креватче с мрежи отстрани. След шестия- седмия месец сигурно ще се наложи да купим и дървено. Confused

# 11
  • Мнения: X
Имаме и двете, но засега ползваме само дървеното легълце - там спи. Мисля това с мрежичките да е повече, като кошара за игра а леглото си е по-масивното.

# 12
  • Bristol
  • Мнения: 9 359
И аз се бях замислила кошарка или легло  Thinking Но сега като чета другите мами май кошарката първо по-късничко леглото. Има едни кошарки на 2 нива. Когато е още малко го слагаш на най-високото, за да не се навеждаш много. Като подръпне по-ниското ниво става за спане и кошарка пък дотогава и дървено легло може да се купи, а кошарката във всекидневната. Май и двете са необходими. Има и кошарки, към които се прикачва масичка за преобличане, да си щадиш гърбът от много навеждане Wink

# 13
  • Мнения: 2 693
Легло, разбира се. Масивно дърво /не талаш/, 140/70 см. Кошара не съм и едва ли бих купила някога...

# 14
  • Мнения: 928
Ние взехме голямо легло 140/70см.,с надежда да изкара няколко години  малката.По- стабилно е и по-практично.Удобно е и за игра,а пък няма опасност 10 килограмовото шиленце да го обърне.Идеално е за нас.

Общи условия

Активация на акаунт