Да давам ли отново антибиотик?!

  • 798
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
От 15 август детето ми изпи 2 шишета антибиотик.От вчера вдига Т-37до 38 градуса.Днес бяхме на лекар-зачервено гърло,без кашлица и сопол ки.Пак му изписаха антибиотик-не се бил възстановил от предишното боледуване!Какво да правя?Дали да не му го давам,а ако се влоши състоянието му?Знам,че при всяко дете е различно,но бих се радвала ако ми дадете съвет от вашия опит.Предварително благодаря!

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз не бих го дала. Но си познавам децата и съм изчела доста литература, знам кога как да реагирам. В такива случаи ги наблюдавам, подсилвам с витамини (естествени), давам имуностимуланти, карам ги да почиват, ако се налага давам сиропче на основата на парацетамол. За зачервено гърло- хладък чай от лайка, по малко на често.
Не те съветвам да не даваш антибиотика, само казвам аз как процедирам... Бързо оздравяване!  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 082
за какво пихте ант.предния път и колко е голямо детенцето

# 3
  • Wonderland
  • Мнения: 702
От началото на годината до сега ,детето ми поне 5 пъти е вдигал такива температури,до АБ не сме стигали обаче.Най-много на 3тия ден ,температурата я няма.Давам панадол или нурофен, не толерирам такива доктори,които гледат веднага да ти набутат антибиотика.Не е лошо да потърсиш и друго лекарско мнение,може да се касае за нещо вирусно( както беше при нас) и да си мине от само себе си.

# 4
  • Мнения: 9
за какво пихте ант.предния път и колко е голямо детенцето
Първият път го пихме за зачервено гърло без температура,а момченцето ми е на 2г.2м.

# 5
  • Мнения: 9
От началото на годината до сега ,детето ми поне 5 пъти е вдигал такива температури,до АБ не сме стигали обаче.Най-много на 3тия ден ,температурата я няма.Давам панадол или нурофен, не толерирам такива доктори,които гледат веднага да ти набутат антибиотика.Не е лошо да потърсиш и друго лекарско мнение,може да се касае за нещо вирусно( както беше при нас) и да си мине от само себе си.
Нашият град е малък и няма много педиатри.Ходили сме при трима и всички процедират по един и същи начин-антибиотик,може би да се презастраховат,а че не е добре за детето и какви последствия ще има за него...
Благодаря на всички за съветите  bouquet

# 6
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Само и аз да кажа нещо по въпроса. Моето мнение е да не даваш антибиотика. Ние сме на същата възраст и минахме през това наскоро. Искай да направят гърлен секрет с посявка ако се изолират бактери. И да ти изпишат антибиотик който да действа.Както и кръв и урина. Иначе може да си пиете АБ и пак да ви е зачервено гърлото. Ако няма изолирани бактерии, увеличени левкоцити и ускорена утайка, поне аз не виждам смисъл от антибиотик. Това е мое мнение, и не съм лекар. Бързо оздравяване ви пожелавам  bouquet

# 7
  • Мнения: 2 082
не бързай да го даваш-давай на често лайка,лим сок ,пръскай с тантум верде и въобще изчакай да видиш как ще се развият нещата-може и да отшумят.и защо сте изпили 2 ант.само заради червено гърло

# 8
  • Мнения: 338
Присъединявам се към другите мами.Не го давай nono

# 9
  • София
  • Мнения: 323
Само и аз да кажа нещо по въпроса. Моето мнение е да не даваш антибиотика. Ние сме на същата възраст и минахме през това наскоро. Искай да направят гърлен секрет с посявка ако се изолират бактери. И да ти изпишат антибиотик който да действа.Както и кръв и урина. Иначе може да си пиете АБ и пак да ви е зачервено гърлото. Ако няма изолирани бактерии, увеличени левкоцити и ускорена утайка, поне аз не виждам смисъл от антибиотик. Това е мое мнение, и не съм лекар. Бързо оздравяване ви пожелавам  bouquet
и докато чакаш резултатите това
не бързай да го даваш-давай на често лайка,лим сок ,пръскай с тантум верде и въобще изчакай да видиш как ще се развият нещата-може и да отшумят.и защо сте изпили 2 ант.само заради червено гърло

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Аз пък искам да кажа, че винаги са ми били странни подобни питанки... Или се доверяваш на педиатъра, или сам лекуваш детето си! Аз не съм лекар, затова се съобразявам с мнението на доктора. Ако не ми изнася, търся друго мнение, пак на доктор...

# 11
  • Мнения: 9
Аз пък искам да кажа, че винаги са ми били странни подобни питанки... Или се доверяваш на педиатъра, или сам лекуваш детето си! Аз не съм лекар, затова се съобразявам с мнението на доктора. Ако не ми изнася, търся друго мнение, пак на доктор...
Права си,но аз винаги съм се доверявала на преценката на педиатъра.Обаче детето ми да изпие 4 шишета антибиотик за няма и един месец ми се стори меко казано прекалено.Отидохме при педиатър в друг град и той ни каза,че е вирусна инфекция и е добре,че не съм му дала антибиотика.Детето засега не кашля,няма температура и се моля всичко да се размине.

# 12
  • Мнения: 2 019
6том не ка6ля,няма сополи и температура-не

Общи условия

Активация на акаунт