Прием на зелени водорасли и бременност?

  • 5 452
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 118
Искам да ви питам някоя от вас дали е приемала т.нар. зелени водорасли /зелена енергия/ по време на бременността си? Дали са безвредни, както пише в книгите? Споделете, ако имате информация, моля ви!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Аз взимам, всеки ден по 2 хапчета плюс Колактив по 2. Нищо ми няма...Виж в Здравния форум, има доста изписано за продуктите Peace

# 2
  • Мнения: 118
О много благодаря  Heart Eyes Аз вземах всеки ден по 1 преди да забременея и се чувствах много свежа. После обаче ги спрях, за да не навредя на бебчето. Но вчера почнах да чета в една специализирана книжка, че напротив - дори са полезни при бременност и реших да питам  Simple Smile

# 3
  • софия
  • Мнения: 432
аз през цялата бременност съм взимала по 1. на сина ми/5.9г./ от едногодишен в зимния сезон давам профилактично всеки ден по 1 и на дъщеря ми /1.9г./ също.

# 4
  • Мнения: 57
Приемах преди да забременея. По време на цялата си бременност също вземам, плюс Колактив.  Сега съм в 9 месец - всеки момент очаквам включване. Но на мен ми ги назначава хомеопат и са по различна схема всеки месец - в зависимост от хода на бременността. Чувствам се чудесно. Не съм изпила нито едно хапче от другите, въпреки че имах и нисък хемоглобин по едно време. С тяхна помощ и съответната храна успях да го вдигна от 107 на 121, без да пия малтофер, както ми бе препоръчано. Така че не се притеснявай, не вредят на бебето по никакъв начин.  Peace

# 5
  • Мнения: 147
Да взимам още от началото на бременността и преди това също- по 2 капсули на ден Mr. Green.Не виждам да навреждат даже мисля че помагат за ниския хемоглобин по време на бременност и по точно за нужната ни добавка от желязо.

# 6
  • Мнения: 255
Аз пия отдавна ЗЕ (зелена енергия), и доколкото знам единстветно не се препоръчва да се започне прием на водорасли през бременността, заради очистителния ефект.
Моята хомеопатка ми препоръча Супер анти оксидант за първите три месеца (органогенезата), после ЗЕ, а от седмия месец препоръча да добавя и коластра. За деветия месец каза че ще мина на клетъчна енергия (която е на прах) по една лъжичка/ден, а последните две седмици  - по две лъжички, и по време на самото раждане - през час/два - улеснявала раждането...
До момента имам една чудесна в здравословно отношение бременност, ходя си на работа както и преди, и не бих казала, че живота ми се е променил особено заради това че съм бременна. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 118
Аз пиех водорасли в продължение на 1 година като ги редувах с коластра. Последните месеци преди да забременея бях включила и  комплекса есенциални мастни киселини. По стечение на обстоятелствата в началото на бременността се наложи да вляза за кратко в болница и там ме посъветваха да прекратя приема на тези вещества. Колкото повече чета обаче, толкова повече се убеждавам, че не е било правилното решение, защото в момента приемам таблетки за повишаване на хемоглобина. А най вероятно нямаше да се стигне до там
Благодаря ви за информацията момичета!!!   Simple Smile

# 8
Аз пиех Зелена енергия и ЕМК в началото, но после ги спрях.

Общи условия

Активация на акаунт