Болка от парене на гърдите в 8-ми месец

  • 1 152
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 322
Здравейте на всички майки,искам да ви попитам нормално ли да имам парене на гърдите при лек допир.Аз сега съм в 35 гестационна седмица,със дъщеря ми абсолютно не съм имала такова нещо,аз тогава и не ми дойде кърмата.Като стисна гърдите си не тече коластра.Какво да правя от няколко дена ме болят чак на рев ме избива,направо горят,а и незнам дали трябва да ги мажа  с  нещо.
Много ще се радвам ако някоя от вас ме посъветва какво да правя. Wink

# 1
  • Мнения: 1 271
не съм имала подобен проблем но ако искаш пробвай с Гармастан или влажна хладна мека кърпа - дано помогне и леко раждане като му дойде времето   bouquet

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А как изглеждат гърдите - подути, зачервени, има ли зачервено място, зърната какви са на вид - напукани, сухи, зачервени? Имаш ли вагинална гъбична инфекция, история на екземи, някакви алергии, да си сменяла скоро сапун, шампоан или мляко за тяло - миеш ли гърдите със сапун, мажеш ли ги с нещо?
Може да е много неща, затова е добре да дадеш малко повече подробности - иначе единствения съвет, който може да се даде, е да отидеш на лекар да те види, защото такава болезненост не е нормална. Зърната са много чувствителни в края на бременността,а след раждането аз също не можех да понасям допир на каквото и да е до тях за няколко седмици, но не и преди да родя.

Общи условия

Активация на акаунт