малко помощ за храчки при 1г. дете

  • 1 908
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 584
малката има храчки и не може да спи, няма температура, има малко сополи но ги оправихме, кажете ми какво и да и взема да пие, по точно баща и защото съм на работа, а и досега не съм имала такива проблеми с нея

# 1
  • Мнения: 1 858
Виж, никой дори и лекар така няма да ти каже какво да и дадеш. Детето има нужда от лекар щом има храчки. Не се бави а води детето на лекар. Ще ти стискам палци бързо да се оправите и харчките да не са в дробовете.

# 2
  • Мнения: 3 042
Ако детето е пило до сега някакъв сироп за отхрачване започни да му даваш от него. При първа възможност го заведи на лекар.
Бързо да се оправи малкото!0 Praynig

# 3
  • Мнения: 2 584
досега не е пила нищо, не е боледувала, имаше малко сополи но и капвах по 1 капка витаминС в нослето и се отпуши, мъжът ми ми писа че имала нещо като храчки и не е могла да заспи, лошото е че съм на работа, затова питах за някакъв сироп, за кашлица мога да и дам мед и канела но не знам дали ще има ефект при тези храчки

# 4
  • Мнения: 3 042
Възможно е изобщо да не става дума за храчки, а да се задавя от носният секрет и да го "изхрачва".Най-сигурно лекар след преглед ще каже за какво става дума. По-добре не предприемай самолечение щом детето не е боледувало до сега и не знаеш точно какво да дадеш.

Добре е да промиваш хубаво нослето с физиологичен разтвор, той е съвсем безвреден.

# 5
  • Мнения: 2 584
Възможно е изобщо да не става дума за храчки, а да се задавя от носният секрет и да го "изхрачва".Най-сигурно лекар след преглед ще каже за какво става дума. По-добре не предприемай самолечение щом детето не е боледувало до сега и не знаеш точно какво да дадеш.

Добре е да промиваш хубаво нослето с физиологичен разтвор, той е съвсем безвреден.

и аз това си мисля, може само да я дразни гърлото ( и аз съм така в момента) благодаря за бързото включване   bouquet

# 6
  • Мнения: 2 082
най-вероятно и се стичат секрети отзад и по добре за сега не давай нищо отхрачващо,а лекувайте нослето-когато се оправи ще спрат и храчките.и естествено е по-добре да я погледне лекар

# 7
  • Мнения: 263
Аз си мисля, че "инхалация" с лайка няма да навреди. Прави се като сложиш тенджера с гореща отвара от лайка край нея, така че да няма опасност да се опари (до леглото докато детенце спи например) и завиваш тенджерата и малката с чаршаф. Може да сложиш и лъжичка сода за хляб в тенджерата. Действа отпускащо и за гърлото и за нослето. Но за дробовете няма да има много ефект.

Общи условия

Активация на акаунт