Отговори
  • Мнения: 419
Да ви попитам,кърмя дъщеричката си,но ми откриха бактериа Стрептококус,и трябва да я лекувам с антибиотик Аугментин.някой знае ли нещо по въпроса.Дали да спра с кърмене,а ако не спра ще има ли последствиа ако отложа леението?

# 1
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Мисля че не е добре да кърмиш и да пиеш антибиотика всичко отива в кърмата.Попитай личния ви лекар,когато ти го изписаха нищо ли не ти казаха.

# 2
  • Мнения: 3 042
А ти каза ли на лекарят който ти изписа АБ , че кърмиш? трябва да се е съобразил с това при изписването на АБ
Прочети в листовката какво пише : Дали този АБ е съвместим с кърменето /във всяка листовка пише/.
Аз съм пила АБ / Ампицилин/ докато кърмех щерката и след това, когато кърмих малкият пак се наложи да пия. И двата пъти не съм спирала да кърмя.

# 3
  • Мнения: 419
Консултирах се с гинеколога и той каза че щтом кърмя да се лекувам ка то спра,ама ако това стане след година,да не се влоши инфекцията.Освен да се обадя и на Джипито и да види.

# 4
  • Мнения: 6 243
Augmentin е антибиотик, който е напълно съвместим с кърменето. Води се рискова група № - т.е. без никакъв риск при кърмене. Не е нужно да спираш кърменето.
Повече по темата:
http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp
http://safefetus.com/DrugDetail.asp?DrugId=1153&TradeName=Au … &TradeId=2288

# 5
  • Мнения: 20
И аз преди месец се наложи да пия същият антибиотик, незнам дали от него но кърмата ми почти спря, за 24 часа изцеждах едвам за две хранения и накрая преминахме на изкуствено мляко.

# 6
  • Мнения: 8 451
Пила съм Аугментин на 20 ден след като родих,не е имало никакъв проблем.Съвместим е с кърменето.

# 7
  • Мнения: 57
Аз също съм пила аугментин два пъти и нямаше проблем.Дори и нистатин за да не направя гъбички.От както съм родила детската лекарка е и моя - за всичко накрая нея питам.Ако е с един прием на ден и правите по голяма пауза през ноща пий го след като се накърмите вечер.Но няма никакъв проблем, на бебка й трябва здрава мама.

Общи условия

Активация на акаунт