Идеи за сладкиш с фъстъци?

  • 3 682
  • 7
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Момичета, свеки ми е донесла доста голямо количество натрошени фъстъци. Сурови са. За печене не стават, че са много на дребно, трябва да ги ядем с лъжица  Laughing
Някой да има някаква идейка в какво да ги оползотворя? Най-добре ще е да е нещо сладичко, че все ми мрънкат у нас за такова.

# 1
  • Мнения: 1 455
Виж торта Сникерс - на мен много ми харесва. Ето темата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=77913.0

# 2
  • Мнения: 2 550
Точно и аз бях тръгнала да предлагам торта Сникърс  Laughing
Вкусна е Simple Smile

# 3
  • Мнения: 422
Това ще е чудесно и с фъстъци.Ще ви предложа  рецептата за най-икономичния и вкусен сладкиш, на която съм попадала.Необходими продукти:
За блата:
1 яйце
1ч.ч. прясно мляко
1ч.ч. захар
1/2ч.ч. олио
1 бакпулвер
1 и 1/2ч.ч. брашно
1/ч.ч.ядки/бадеми,лешници,орехи/може и без ядки.
За заливката:
3 суп.л. какао
3 суп.л.захар
3 суп.л пр.мляко
1/2 пак.кр. масло
Всички продукти, без брашното и ядките се разбиват с миксера, може и с тел.Прибавя се брашното.Изсипва се в намаслена и потупана с брашно тава.Отгоре се посипват,разхвърлят ядките натрошени на парченца.Пече се в умерена фурна.Всички продукти за заливката се смесват и на водна баня се довеждат до хомогенно цяло.Заливаме изтиналия сладкиш.Да ви е вкусно!   chef

# 4
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Направи карамелизирани фъстъци - чудесно допълнение за сладоледи, кремове и торти.

# 5
  • Мнения: 1 182
И аз бих ти препоръчала торта Сникърс-откакто я направих за първи път(рецептата е от тук) мъжа ми само иска да я правя.Много е вкусна!  chef

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Благодаря, момичета   bouquet

Довечера ще майсторя торта Сникърс.   Laughing
Нямам комбайн, но ще ги меля с блендера, предполагам че ще стане.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Направих я. Много вкусно  smile3503



Общи условия

Активация на акаунт